Suprasti akimirksniu
  • Sunki Maiklo Džeksono vaikystė – kelio į šlovę pradžia
  • Išsvajotoji solinė karjera
  • Maiklo Džeksono legenda vis dar gyva?
  • Labdaringa veikla
  • Maiklo Džeksono apdovanojimai
Šaltiniai
Maiklas Džeksonas
Kai kurie fanai tiki, kad Maiklas Džeksonas vis dar gyvas, Yuo Tube stop kadras

Sunki Maiklo Džeksono vaikystė – kelio į šlovę pradžia

2009 m. birželio 25 d. mirė Maiklas Džeksonas (Michael Jackson). Pop karaliaus gyvenimas ir mirtis visada buvo apsupti paslapčių ir sąmokslo teorijų, ir ne visos jos yra išaiškintos ar paneigtos.

M. Džeksonas gimė 1958 m. didelėje šeimoje - jo tėvai turėjo devynis vaikus. Būsimos žvaigždės tėvas Žozefas Džeksonas (Joseph Jackson) buvo griežtas ir nedvejodamas naudojo jėgą vaikų auklėjime. Tačiau jis taip pat suvaidino svarbų vaidmenį tame, kad Maiklas tapo dainininku. Pats Žozefas norėjo tapti aktoriumi ar muzikantu, tačiau turėjo atsisakyti savo svajonės nes reikėjo aprūpinti šeimą. Maiklo broliai ir jis mėgo muziką, o kai tėvas sužinojo apie jų pomėgį, tai nusprendė palaikyti savo atžalas. Taip gimė grupė „The Jackson 5“ - penki Ž. Džeksono sūnūs tapo grupės nariais, o jis pats ėmėsi prodiuserio vaidmens.[1]

Nepaisant to, kad tėvas skatino muzikos pamokas, jis vis tiek buvo labai griežtas. Vėliau M. Džeksonas atviravo, kad jis ir jo broliai neturėjo vaikystės - ji buvo praleista begalinėse repeticijose ir pasirodymuose. „Jackson 5“ sparčiai populiarėjo, o Maiklas, kuris buvo atsakingas už vokalą ir šokius grupėje, netrukus buvo pastebėtas.

Išsvajotoji solinė karjera

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje prasidėjo solinė M. Džeksono karjera ir jis pagaliau tapo nepriklausomas nuo tėvo. Laisvė davė vaisių - muzikantas kūrė vieną hitą po kito ir susirinko daugybę prestižiniuose muzikos apdovanojimų. Būtent per šį laikotarpį buvo išleistas jo garsusis albumas „Thriller“, kuris vis dar yra geriausiai parduodamas garso įrašas pasaulyje.

Nepaisant svaiginančios sėkmės ir draugystės su daugeliu žvaigždžių, M. Džeksonas liko vienišas žmogus. Netrukus jo gyvenimą sukrėtė skandalai. 1993 metais dainininkas buvo apkaltintas 13-mečio berniuko Džordano Čandlerio (Jordan Chandler) tvirkinimu. Policija pradėjo tyrimą, tačiau byla nepasiekė teismo – M. Džeksonas neigė savo kaltę, tačiau vis tiek sumokėjo kompensaciją paauglio tėvams. Vėliau D. Čandleris prisipažino, kad šmeižė dainininką.

Po to muzikantas tęsė savo karjerą, tačiau praėjus 10 metų po pirmojo kaltinimo, jis dėl tos pačios priežasties vėl atsidūrė teisme. M. Džeksonas buvo išteisintas, tačiau procesas jį įstūmė į skolas. Popo karaliaus karjera palaipsniui geso. 2008 m. jis dalyvavo įrašinėjant savo albumą „This Is It“ ir paskelbė, kad surengs kelis paskutinius savo koncertus Londone. Tačiau 2009 metų vasarą Jacksonas mirė būdamas 50 metų. Priežastis buvo propofolio perdozavimas. Jo asmeninis gydytojas Konradas Miurėjus (Conrad Murray), kuris jam ir suleido vaistus, buvo apkaltintas žmogžudyste ir nuteistas ketveriems metams kalėjimo.

Maiklo Džeksono legenda vis dar gyva?

Ne visi M. Džeksono gerbėjai tikėjo jo mirtimi. Ir iki šios dienos kai kurie iš jų mano, kad mirtis buvo inscenizuota. Viena iš tokio sprendimo priežasčių yra didžiulės dainininko skolos, kurios jo mirties atveju būtų užvirtusios ant jo šeimos pečių. Dėl šios priežasties gerbėjai mano, kad mirtis buvo puikus reklaminis žingsnis, padėjęs atsiskaityti su kreditoriais. Juolab kad po dainininko mirties, jo dainos vėl tapo populiarios. Remiantis žiniasklaidos skaičiavimais, tai Džeksonų šeimai atnešė 2,4 mlrd. JAV dolerių.

Labdaringa veikla

Per visą savo gyvenimą ir kūrybą Maiklas pasisakė už humaniškumą, lygybę ir pasaulinę taiką. M. Džeksonas surinko ir paaukojo milijonus dolerių vargingai gyvenantiems vaikams ir šalims (kai kuriais skaičiavimais, jo paaukota suma galėjo siekti 500 mln. JAV dolerių. Tiksliai įvertinti dainininko paaukotą sumą apsunkina tai, kad dalis jo aukų buvo anoniminės. Po „Heal the World“ singlo sėkmės 1992 m. įkūrė tokio pat pavadinimo labdaros fondą.[2]

2000 m. Gineso rekordų knygoje M. Džeksonas pagerino „Daugiausia labdaros ir paramos organizacijų remiantis POP atlikėjas“ rekordą, finansiškai rėmęs 39 labdaros organizacijas.

Už filantropinę veiklą M. Džeksonas buvo apdovanotas dviejų JAV prezidentų, JAV skautų organizacijos ir kitų, taip pat jis dukart nominuotas Nobelio taikos premijai, 1998 metais ir 2003 metais. Daugiau nei 15 000 asmenų buvo pasirašę peticiją darkart nominuoti M. Džeksoną Nobelio taikos premijai, tačiau tam sutrukdė dainininko mirtis. Tačiau M. Džeksono kūrinys „Man in the Mirror“ buvo atliktas 2009 m. Nobelio taikos premijos koncerto metu.

Maiklo Džeksono apdovanojimai

M. Džeksonas iš viso pelnė 18 „Grammy“ apdovanojimų (vien per 1984 m. apdovanojimų ceremoniją jų pelnė 8 – dar vienas rekordas), JAV išleido 13 „numeris vienas“ singlų – daugiau nei bet kuris kitas vyras atlikėjas „Hot 100“ eroje. 2006 metais „World Music Awards“ paskelbė, kad visame pasaulyje M. Džeksonas iš viso pardavė daugiau nei 750 000 000 kopijų įrašų ir labdarai atidavė 500 milijonų JAV dolerių.

M. Džeksonas – daugiausiai įrašų pasaulyje pardavęs dainininkas ir vienas daugiausiai labdarai aukojusių humanitarų.

avatar
Steponas Rokas
Autorius (-ė)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Fanai. Daininkų fanų puslapis Michael Jackson
2.arrow_upward
Vikipedija. Maiklas Džeksonas Vikipedija