Suprasti akimirksniu
  • Ką dovanoti, kai žmogus viską turi arba kaip neįmanoma turėti visko
  • Geriausia dovana – nauji potyriai ir įspūdžiai
  • Tarp universaliausių dovanų – valgomi rinkiniai
  • Jei neturite nei laiko, nei fantazijos, jums pasitarnaus knygynai
Šaltiniai
Kalėdų dovanos
Dovanodami universalias Kalėdų dovanas galėsite būti tikri, kad šios bus panaudotos. Lorės Schodts/Unsplash nuotrauka.

Ką dovanoti, kai žmogus viską turi arba kaip neįmanoma turėti visko

Artėjantis Kalėdų laikotarpis, o tuo pačiu ir tradicija keistis dovanomis, ne vienam kelia galvos skausmą. Ką padovanoti, kad kitam žmogui patiktų dovana ir nenukeliautų į šiukšlių dėžę arba nesukeltų kitų neigiamų jausmų? Turbūt iki skausmo žinome posakį, kad dovanoti yra smagiau nei gauti, tačiau dar maloniau yra tada, kai dovana išties nudžiugina jos gavėją.

Apstu tokių situacijų, kai gerai nepažįstame žmogaus (kaip antai keičiamės dovanėlėmis su nauju kolega) arba artimas žmogus akivaizdžiai „turi viską“, todėl net neįsivaizduojate, ko jam dar galėtų prireikti. Na, o klausti, dažnu atveju išties nėra itin jauku – gal prireiks to, kam neturėsiu tiek lėšų? 

Vis dėlto, visada geriausia dovana yra pinigai arba tai, ko konkrečiai prašoma. Bet nedovanosi kolegai 5 eurų kartu su kalėdine atvirute... Todėl už tuos 5 eurus išrinktos šlepetės ir šokoladas pasirodys daug maloniau, o tokia dovana bus ir praktiškai panaudojama, žinoma, jei neapsiriksite su šlepečių dydžiu.

Iš tiesų žmogus, kuris turi viską, kasdienybėje neegzistuoja, todėl netgi ir tokį žmonių tipą įmanoma nustebinti išradingumu ir geru skoniu. Na, o jei nei viena iš šių savybių jūsų neapibūdina, visuomet galite griebtis „paskutinio šiaudo“ – tradicinių ir universalių – valgomų arba sunaudojamų dovanų. Arba dar geriau – patirčių.

Net ir menkavertės dovanos gali būti įspūdingos. Michellės/Unsplash nuotrauka.
Net ir menkavertės dovanos gali būti įspūdingos. Michellės/Unsplash nuotrauka.

Geriausia dovana – nauji potyriai ir įspūdžiai

Žinoma, kaip ir visur, būna ir išimčių. Tačiau didžioji dalis žmonių tikrai apsidžiaugtų Kalėdoms gavę kelialapį į SPA arba savaitgalio poilsį viename iš Lietuvos kurortų. Tokius kelialapius galima įsigyti populiariose svetainėse kaip „Gera dovana“, „Laisvalaikio dovanos“ ir kt. Gera žinia ir ta, kad net jei asmuo, kuriam dovanojate, yra labai užimtas, toks dovanų kuponas galios net 12 mėn. nuo pirkimo datos, o išvykos datą dovanos gavėjas galės rezervuoti pats pagal asmeninius poreikius.

Jei dovanos gavėjas nuspręs, kad jūsų padovanota pramoga jam ne itin „prie širdies“, galiausiai ją galės pasikeisti kita (pavyzdžiui, tokią galimybę teikia „Gera dovana“). Jei norite išrinkti dovaną už kuklesnę sumą, galima rinktis ir kitokias pramogas. Pavyzdžiui:

  • degustacinę vakarienę;
  • dovanų kuponą apsilankymui teatre;
  • vyno/alaus pažinimo vakarą;
  • poilsį baseino ir pirčių erdvėse;
  • pasirinktos pasaulio virtuvės paslapčių mokymus.
Gastronominė kelionė degustacinės vakarienės metu gali tapti puikia dovana. Louiso Hanselio/Unsplash nuotrauka.
Gastronominė kelionė degustacinės vakarienės metu gali tapti puikia dovana. Louiso Hanselio/Unsplash nuotrauka.

Tarp universaliausių dovanų – valgomi rinkiniai

Užuot dovanoję puodelius ar Kalėdinę atributiką (kuri, beje, dažniausiai po švenčių keliauja užmarštin) verčiau padovanokite gardžias akimirkas. Dabar apstu valgomų rinkinių – galite rinktis tiek sūrių ir vyno rinkinius gurmanams, tiek kavos ar gardžių itališkų delikatesų rinkinius. 

Specializuotose parduotuvėse tokie rinkiniai dažniausiai jau būna paruošti, tad galvoti, su kuo valgyti sūrį, nebeteks. Štai žinomas brandintų sūrių gamintojas Lietuvoje „Džiugas“ siūlo pačias įvairiausias rinkinių variacijas, kurias gali sudaryti tiek sūris su derančiu vynu, tiek sūris su tik jam skirtais pagardais ir skanėstais.

Smaližiams galite išrinkti tikro šokolado rinkinius. Pavyzdžiui, gamintojas „Rūta“ siūlo šokolado rinkinius, kuriuose bus galima išbandyti net kelis skirtingus gaminius ir išsirinkti mėgstamiausią. 

Valgomus rinkinius pagaminti galite ir patys. Pavyzdžiui, galite iškepti kelis savo „firminius“ pyragus, juos gražiai supakuoti ir pridėti kokybiškos kavos. Toks rinkinys neabejotinai nustebins jo gavėją – su meile gaminti skanėstai visuomet bus daug gardesni. 

Valgomos dovanos – nebūtinai nuobodžios. Camillės Brodard/Unsplash nuotrauka.
Valgomos dovanos – nebūtinai nuobodžios. Camillės Brodard/Unsplash nuotrauka.

Jei neturite nei laiko, nei fantazijos, jums pasitarnaus knygynai

Tokią dovaną verta rinkti, jei tiksliai žinote, kokiomis knygomis savo lentynas norėtų pasipildyti dovanos gavėjas. Tačiau jei dvejojate arba nežinote visai, nesijaudinkite, knygynai jums yra paruošę dovanų kuponus. Garantuojame, įtiksite net ir tam, kuris knygų skaityti paprasčiausiai nemėgsta. Šiuolaikiniai knygynai toli gražu nebeprimena „knygų imperijų“ – juose galima rasti ir daugybę stalo žaidimų, mielų suvenyrų, skanėstų, interjero detalių, indų ar net stalo įrankių. 

Didžiojoje dalyje knygynų taip pat galima apsipirkti neiškėlus kojos iš namų, tad asmuo, kuriam dovanosite šį kuponą, nebus įpareigotas lankytis prekybos centruose, o ir internete dažnu atveju dar ir taikomos įvairiausios akcijos.

Atminkite, geriausia dovanas pirkti ne paskutinę minutę, bet šiek tiek iš anksto. Taip turėsite ne tik laiko išsirinkti pačią tinkamiausią dovaną (nes užpuolus šventinei karštligei populiariausių produktų dažnai ir nebelieka), bet ir užtikrinti, kad ji jus pasieks laiku.

Knygyno dovanų kuponas gali nudžiuginti ne tik knygų mylėtojus. Robo Laughterio/Unsplash nuotrauka.
Knygyno dovanų kuponas gali nudžiuginti ne tik knygų mylėtojus. Robo Laughterio/Unsplash nuotrauka.