Suprasti akimirksniu
  • Ukraina pasipiktino Lenkijos ūkininkų protestais prieš ukrainietiškus grūdus
  • Lenkijos ūkininkų protestas anksčiau buvo nutrauktas prieš 2 mėnesius
  • Lvovo meras pasmerkė ukrainietiškų grūdų sunaikinimą
Šaltiniai
ūkininkai
Ūkininkai visoje Lenkijoje blokavo kelius, protestuodami prieš ukrainiečių konkurenciją. ELTA nuotrauka

Ukraina pasipiktino Lenkijos ūkininkų protestais prieš ukrainietiškus grūdus

Ukraina pirmadienį paragino savo kaimynę Lenkiją imtis veiksmų prieš „ksenofobiją“, po to, kai abiejų sąjungininkių pasienyje protestuojantys lenkų ūkininkai ant žemės išpylė į ES vežamus ukrainietiškus grūdus.

Lenkijos policija pranešė tirianti incidentą, kuomet ūkininkai sekmadienį sustabdė ukrainietiškus grūdus per sieną vežantį sunkvežimį ir išpylė jo krovinį.

Socialiniuose tinkluose paviešintuose vaizduose matyti vidury kelio išbarstyta žemės ūkio produkcija. Tuo tarpu ūkininkai visoje Lenkijoje blokavo kelius, protestuodami prieš ukrainiečių konkurenciją ir griežtus ES reglamentus.

Lenkijos ūkininkų protestas anksčiau buvo nutrauktas prieš 2 mėnesius

Vos prieš kelias savaites iki šio incidento Lenkijos vežėjai nutraukė du mėnesius trukusią pasienio blokadą.

„Mūsų šalių pasienyje vėl eskaluojamas smurtas“, – kalbėjo Ukrainos ekonomikos ministro pavaduotojas Tarasas Kačka.
„Nulinė lenkų valdžios reakcija į krovinio sunaikinimą tik dar labiau paskatins ksenofobiją ir politinį smurtą“, – pridūrė jis.

Po to, kai Rusija 2022 m. užpuolė Ukrainą, Lenkija priėmė daugiau nei milijoną pabėgėlių iš kaimyninės šalies, tačiau pastaraisiais mėnesiais dėl ekonominių ginčų ir tarp dešiniųjų pažiūrų lenkų rinkėjų tvyrančių antiukrainietiškų nuotaikų jos santykiai su Kyjivu tapo įtempti.

Lvovo meras pasmerkė ukrainietiškų grūdų sunaikinimą

Netoli sienos su Lenkija esančio Ukrainos Lvovo miesto meras pasmerkė ukrainietiškų grūdų sunaikinimą karo metu.

„Ukrainiečiai tiesiogine to žodžio prasme savo krauju laisto laukus, kuriuose auga šie javai“, – socialiniuose tinkluose rašė Andrijus Sadovas.
„Imti kviečių derlių lauke, kuriame vyko karo veiksmai – tas pats, kaip dirbti išminuotoju“, – pridūrė jis, pavadindamas grūdus išpylusius asmenis „prorusiškais provokatoriais“.

Lenkų vežėjų protesto organizatorius Rafalis Mekleris pirmadienį puolė ginti grūdus išpylusius ūkininkus ir pareiškė pats esąs netoli sienos.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas R. Mekleris teigė, kad Ukraina – „išsigimusi“ šalis, kuriai atstovauja nacių kolaborantas Stepanas Bandera – būtent šiuo istoriniu faktu remiasi ir Rusija, kad pateisintų savo invaziją Ukrainoje.

Lenkų vežėjai, norintys, kad jų konkurentams iš Ukrainos vėl būtų įvesti apribojimai įvažiuoti į ES, pažadėjo pratęsti plataus masto sienos blokadą, jei jų reikalavimai nebus įvykdyti.

Parengta remiantis ELTA.