Suprasti akimirksniu
  • „Drag“ karalienė Pattie Gonia atsidūrė tarp devynių žmonių, gavusių „Metų keliautojo“ titulą
  • Transvestitas tapo sektinu pavyzdžiu, įkvepiančiu jaunimą užsiimti įvairia veikla gamtoje
  • „Drag“ karalienės muzikiniuose klipuose dominuoja aplinkosaugos ir LGBTQ temos
  • „National Geographic“ sulaukė gausios internautų kritikos
Šaltiniai
Pattie Gonia
Pattie Gonia laimėjo „National Geographic“ „Metų keliautojo“ titulą. Vaizdo įrašo stop kadras

„Drag“ karalienė Pattie Gonia atsidūrė tarp devynių žmonių, gavusių „Metų keliautojo“ titulą

Šiomis dienomis pasaulį apskriejo žinia, kad „National Geographic“ savo „Metų keliautojo“ titulą skyrė „drag“ karalienei (ang. drag queen), prisistatančiai Pattie Gonios vardu. „National Geographic“ apibūdino Pattie Gonią kaip „menininkę, aplinkosaugininkę ir „drag“ karalienę“, kuri „padeda LGBTQ+ jaunimui atrasti gamtos stebuklus“.

Dar sausio pabaigoje bene visame pasaulyje žinomas ir daugelį metų gyvuojantis žurnalas išrinko devynis asmenis, kuriems skyrė „Metų keliautojo“ titulą. Pasak „National Geographic“, titulą gavo įtakingi gamtos, kultūros, kelionių ir veiklos lauke sferų astovai[1].

„Metų keliautoju“ išrinkta ne tik „drag“ karalienė, išdidžiai reklamuojanti lauko drabužių įmonės vardą, bet ir neįgalus slidininkas, klimato kaitos aktyvistas bei dar keli asmenys. Devynis išrinktus žmones pristatančiame straipsnyje buvo teigiama[2]:

„Nuo šeimos, ieškančios Afrikos protėvių, iki muzikos ikonos, švenčiančios savo Tenesio šaknis, mūsų devyni „Metų keliautojai“ įkvepia mus patirti geriausius pasaulio dalykus ir, kai tik išeiname pro duris, padeda padaryti mūsų keliones prasmingesnėmis.“
„Jie yra tyrinėtojai, ribų laužytojai ir pokyčių kūrėjai, kurie žino, kur ir kaip dabar keliauti“, – priduriama žurnale.

Transvestitas tapo sektinu pavyzdžiu, įkvepiančiu jaunimą užsiimti įvairia veikla gamtoje

Atrodo, kad Pattie Gonia buvo politiškiausias, labiausiai į LGBTQ+ bendruomenę orientuotas pasirinkimas šiame 2024-ųjų „National Geographic“ sąraše. Visi kiti nominantai neturėjo aiškių sąsajų su LGBTQ bendruomene ir vargu ar šokiravo skaitytojus.

Raudonu peruku pasidabinusi „drag“ karalienė savo „Instagram“ paskyroje rodosi su prie peruko spalvos derančiais storais ūsais. Tarp moterimi nuolat persirengiančio vyro nuotraukų galima išvysti ne tik ryškiaspalves sukneles, aukštakulnius ar kūno linijas išryškinančius korsetus. Kai kuriose nuotraukose transvestitas dėvi tik apatinius, apnuogindamas savo plaukuotą krūtinę, tačiau vis tiek yra pasipuošęs moterišku makiažu ir peruku.

Pattie Gonia mėgsta šokiruoti įvairiuomis nuotraukomis. Socialinių tinklų nuotrauka
Pattie Gonia mėgsta šokiruoti įvairiuomis nuotraukomis. Socialinių tinklų nuotrauka

Tačiau šokiruojanti išvaizda, regis, neatbaidė „National Geographic“ žurnalo, nusprendusio tituluoti persirengėlį kaip puikų pavyzdį jaunąjai kartai. Pattie Gonia buvo aprašoma gan pompastiškai, kaip itin svarbi asmenybė, kuri įkvepia jaunimą užsiimti įvairia veikla gamtoje:

„Menininkas, aplinkosaugininkas ir „drag“ karalienė Wynas Wiley, profesionaliai žinomas kaip Pattie Gonia, padeda LGBTQ+ jaunimui atrasti gamtos stebuklus. Būdama ne pelno organizacijos „Outdoorist Oath“ įkūrėja, ji suburia „queer“ bendruomenę parkuose ir laukinėse Oregono, jos gimtosios valstijos, erdvėse.“

„Drag“ karalienės muzikiniuose klipuose dominuoja aplinkosaugos ir LGBTQ temos

Čia liaupsės žinomam transvestitui nesibaigė. Žurnale taip pat buvo teigiama, kad vyras pritraukia jaunimą vaizdo klipais, kuriuose pasirodo ir kiti LGBTQ bendruomenės atstovai:

„Jos gerą savijautą sukeliantys muzikiniai vaizdo klipai atkreipia dėmesį į aplinkosauginį teisingumą ir didžiavimąsi savo tapatybe; juose pasirodo tokie kolegos kaip violončelininkas Yo-Yo Ma ir translytis atlikėjas Quinnas Christophersonas.“
Pattie Gonia savo vaizdo klipams mėgsta pasikviesti kitus LGBTQ bendruomenės atstovus. Vaizdo įrašo stop kadras
Pattie Gonia savo vaizdo klipams mėgsta pasikviesti kitus LGBTQ bendruomenės atstovus. Vaizdo įrašo stop kadras

Drauge paslaugiai pateikiama nuoroda į vieną iš šio atlikėjo muzikinių vaizdo klipų, kuriame paliečiama gamtos tematika. Vaizdo klipas pavadintas „Won’t Give Up“. Jame užfiksuota kaip „drag“ karalienė dainuoja stovėdama ant ledynų, taip pat pasirodo dainininkas Q. Christophersonas, o niūrią melodiją dar labiau paaštrina legendinis violončelininkas Yo-Yo Ma. „YouTube“ vaizdo įrašo antraštėje sakoma, kad jis buvo sukurtas „kaip klimato judėjimo himnas“.

?si=iUtzEJwUuVzvgSyh

Beje, puikiai žinomas leidinys nepamiršo įdėti ir paties persirengėlio citatos:

„Kiekvienais metais mano bendruomenė renka lėšas, kad 10 „queer“ jaunuolių išsiųstų į pilnai apmokamą kelionę su kuprinėmis. Vienas iš dalyvių man ir susėdusiai grupei aplink laužą yra pasakęs: „Buvimas šioje kelionėje padėjo man susigrąžinti vaikystę, kurios neturėjau“. Tai man yra viskas.“

Pattie Gonia taip pat pasidalino svarbiausiu, tačiau itin paprastu patarimu kelionėms: „Kelkitės prieš patekant saulei. Išeikite, pasivaikščiokite ir stebėkite, kaip bunda pasaulis“.

„National Geographic“ sulaukė gausios internautų kritikos

Žinoma, pats persirengėlis labai džiaugėsi gautu titulu. „Instagram“ socialiniame tinkle jis dėkojo už tokį įvertinimą ir džiūgavo, kad tai yra didžiulė garbė. Tačiau nemaža socialinių tinklų vartotojų dalis išreiškė priešingą nuomonę, peikdami „National Geographic“ ir nesuprasdami, kodėl LGBTQ propaganda turi pakliūti į kone visas įmanomas sferas.

Tarp pasipiktinusių internautų buvo galima rasti įvairių pasisakymų, pabrėžiančių dabartinės kultūros problemas[3]:

„Ši pokrikščioniška kultūra nekenčia moterų. Jie mėgsta tyčiotis iš moterų, mėgsta išnaudoti moteris, mėgsta smurtauti prieš moteris.
Tai blogis.“
„Jie tikrai tai turi visur kišti mums į veidus. Tai nėra atsitiktinis dalykas. Viskas pagal planą.“

Kai kurie skaitytojai netgi pareiškė, jog po šio akibrokšto nutrauks žurnalo prenumeratą, nors iki tol buvo ilgamečiai jo gerbėjai. Panašu, jog su tokiu sprendimu „National Geographic“ gali sulaukti panašių nuostolių kaip ir „Bud Light“ bei „Disney“, pasirinkę savo reklaminiais veidais transseksualus.