Suprasti akimirksniu
  • Tylos praktika – per amžius patikrintas metodas, įrodęs savo veiksmingumą
  • Meditacija – nuo įsisenėjusių ligų
  • Retritai Madeiroje – išskirtinių pojūčių ieškotojams
  • Aukštaitijoje organizuojami sveikatingumo renginiai
  • Lietuvių „burtininkų“ pora savo paslaugas įkainojo puse milijono
Šaltiniai
Poilsis
Retritai: kur keliauti, ant ko „nepasimauti“? Zach Betten/Unsplash nuotrauka

Tylos praktika – per amžius patikrintas metodas, įrodęs savo veiksmingumą

Saviugdos, emocijų reguliavimo ir kūno stiprinimo bei savęs pažinimo kursų ir renginių apstu ne tik svečiose šalyse, bet ir Lietuvoje. Daugelio išbandžiusiųjų akimis – tai puiki investicija su nekvestionuojama grąža: pagerėjusi miego kokybė, puikiai įsisavinta streso valdymo metodika ir švieži pasitikėjimo savimi gūsiai garantuoja ne tik geresnę nuotaiką, bet ir stipresnį imunitetą. Į privalumų sąrašą taip pat įtraukiamos jogos dėka stangrėjančias kūno linijos ir energijos antplūdis dienos eigoje – ir jokie darganoti orai nebebaisūs, lietaus lašams ant lango suteikiant terapinį išsilaisvinimo pojūtį.

Naktimis orą pripildant paukščių ir varlių čiauškėjimu, ramybės prieglobstį ir pabėgimą nuo šiuolaikinio pasaulio spaudimo bei kontrolės siūlo jogos klubas „OUM.LT“, Vipassana ir begalė kitų, kviečiančių sudalyvauti reguliariai organizuojamose tylos stovyklose[1]. Nors sąlygos nuolatos skubančiam pasauliečiui gali atrodyti neįtikėtinos – 10 ir daugiau parų tylos, jogos, meditacijos, kvėpavimo praktikų be telefono, interneto ir TV – prisiliesdamas prie tylos žmogus panyra į savo vidinį pasaulį, susidurdamas su savo paties sukurtais apribojimais ir išmokdamas palaipsniui iš jų išsivaduoti; tai per ilgųjų amžių praktiką patikrintas metodas, savo patirtimi įrodęs visapusišką naudą.

Tylos praktika – per amžius patikrintas metodas, įrodęs savo veiksmingumą. Alex Block/Unsplash nuotrauka
Tylos praktika – per amžius patikrintas metodas, įrodęs savo veiksmingumą. Alex Block/Unsplash nuotrauka

Meditacija – nuo įsisenėjusių ligų

Meditacija nuo neatmenamų laikų buvo ir iki šiol yra galingas įrankis, keičiantis gyvenimą – nuo fizinės bei psichinės sveikatos atstatymo iki psichosomatinių ligų, depresijos, nerimo, potrauminio streso ir kt. gydymo. Tradicinės meditacijos technikos, naudotos budizme ir sufizme užtikrina nedalomą psichosintezę, padedančią žmogui susipažinti su dvasinės praktikos įvairove. Įdomiausia, kad šiuolaikiniams gydytojams bei farmacininkams vis dažniau atrandant psichosomatikoje slypinčias ligų šaknis, ramybės naudą ir emocijų valdymo natūraliais būdais privalumus ant užtarnauto pjedestalo ėmė statyti daugelis.

Argumentai šiuo klausimu taikomi ir į skeptikų daržą, pagrįstai teigiant, jog minėtos veiklos nėra religinių pažiūrų ar kitų kultūrų skiepijimas. Nors mokytojus ir vedlius (kaip ir daugelį kitų dalykų gyvenime) rekomenduojama rinktis atsakingai, tiesa ta, jog įgavus bazinių žinių mokymuose didžiąją dalį technikų galima atlikti namuose[2].

Taigi, norintiems dėti drąsų žingsnį asmeninės gerovės link, siūlomas meditacijų kursas, į kurį įtrauktos kai kurios kvėpavimo ar kitos specialios technikos, padedančios nusiraminti, įveikti nerimą bei stresą. Jį praėjus, atveriama galimybė dalyvauti aukštesnio lygio meditacijos užsiėmimuose ir meditacijos atsiskyrimuose Retritų Centre „BARAKA“, o taip pat gauti nemokamas, su meditacijos praktika susijusias individualias konsultacijas.

Vėlgi, nusiraminimą galima rasti ir gamtoje ar jutubo kanale, tačiau dažnam žmogui prioritetas yra bendruomenė.

Retritai Madeiroje – išskirtinių pojūčių ieškotojams

Nėra pasaulyje žmonių, nenorinčių apsupti save gerais jausmais ir emocijomis, juoku bei įkvėpimu, lengvumu ir pasitikėjimu. Tiems, kuriems pabodo kasmetinės poilsinės kelionės, organizatoriai Rytis ir Violeta siūlo unikalius 7 dienų retritus – tam, kad susirasti bendraminčių ir ragauti išskirtinių salos patiekalų vienoje gražiausių ir paslaptingiausių pasaulio vietų[3]

Atskleidžiama, jog retrito metu įprastai vyksta grupinės sesijos, judesio terapijos, specialios praktikos moterims, sveikų patiekalų gaminimo pamokėlės ir t. t. Susižavėjimą kelia ir žygiai po kalnus gražiausiais Madeiros takais bei pasivažinėjimai privačiu autobusu po įdomiausias neturistines salos vietas, vakarą vainikuojant bekraščiais saulėlydžiais 2 km aukštyje, mistinėms vietoms atskleidžiant dar niekur neregėtus kerus.

Aukštaitijoje organizuojami sveikatingumo renginiai

„Labas noras“ organizuoja stovyklas, žygius, edukacinius renginius bei kitas sąmoningas šventes – be alkoholio, priešingai – veiklos paskanintos sveikatą puoselėjančiais metodais ir vaišėmis[4]

Įsikūrę viduryje Labanoro girios organizatoriai artimiausiu metu siūlo mokymus, skirtus užmegzti ryšį su savo balsu tiek muzikuojantiems, tiek su muzika nieko bendro neturintiems. Įdomiausia, kad užuot bandžius dainuoti dainas, bus pasineriama į vidų dainuojant be žodžių, siekiant atrasti intuityvią išraišką kartu su muzikos mokytoju iš Indijos Vishesh Kalimero. Vakaras bus užbaigiamas koncertu, atspindinčiu kelionę į nežinomybę, dar vadinama transcendencija.

Vasario mėnesį numatomas žygis po girią kūrenant laužą – anot iniciatorių, visa tai plečia mūsų akiratį, didina meilę gamtai, praturtina patirtimis bei didina draugų ratą.

Taip pat siūloma sudalyvauti balso jogoje ir naujo albumo „Giesmės didiesiems“ pristatyme kartu su Jonu Chockevičiumi – kompozitoriumi ir atlikėju, virš 20 metų dirbančiu Lietuvos muzikinėje scenoje. Pranešime skelbiama, jog balso jogoje detaliai susipažinsite su balsu, kaip įrankiu, gebėdami ne tik stiprinti ir keisti balsą, bet ir šias žinias pritaikyti praktikoje – pavyzdžiui, viešojo kalbėjimo metu.

Lietuvių „burtininkų“ pora savo paslaugas įkainojo puse milijono

Klaipėdos teismas atvertė išskirtinę bylą – sutuoktinių pora kaltinama, jog apsimetę burtininkais ir dvasiniais vadovais iš žmonių išviliojo daugiau nei puse milijono eurų bei naujutėlį BMW markės automobilį[5]. Patiklius žmones sukčiai mulkino gąsdindami juos mirtimi, žadėdami perduoti mirusiųjų žinutes ar įtikindami, neva gali išgydyti nuo koronaviruso, jei pastarieji mainais atiduos 100 tūkst. eurų vertės „savo širdies dalelę“.
Lietuvių „burtininkų“ pora savo paslaugas įkainojo puse milijono. Stop kadras
Lietuvių „burtininkų“ pora savo paslaugas įkainojo puse milijono. Stop kadras

Pasirodo, sukčiai slepiasi ne tik už kalėjimo grotų (ar valdžios tribūnų), bet ir aplinkkeliuose. Manipuliuodami patikliais žmonėmis pastarieji skelbė turintys paranormalių galių, įsibaiminusiems Klaipėdos gyventojams atlikdami magiškas procedūras – ne už dyką, žinoma – už tai reikalavo kalno pinigų. 

Porelė vieną iš „pacientų“ įtikino, kad tik jų dėka šis pasveiko po itin sunkios COVID-19 komplikacijos; jei nenori, jog gyduoliai visa tai „atimtų“, klientas privalo pervesti 100 tūkst. eurų. Kitam žmogui šie aiškino neva turintys žinutę iš pomirtinio gyvenimo – jos atskleidimas kainuos 2 000 eurų. 

Nusikaltėliai naivuolius neretai gąsdino mirtimi – o tai buvo puikus būdas įbauginti. Vyšnia ant torto – viena šeima netgi buvo įtikinta parduoti 3 mln. eurų vertės turtą, ir jei ne kaimynai, kaltinamieji būtų šiuos pinigus gavę ir toliau maustę vietos gyventojus.
avatar
Miglė Tumaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
oum.lt. Tylos Stovykla oum.lt
2.arrow_upward
3.arrow_upward
madeira.lt. Sąmoningumo Grupė madeira.lt
4.arrow_upward
Labas noras įrašas. Labas noras facebook.com
5.arrow_upward
play.tv3.lt. TV3 žinios play.tv3.lt