Alternatyviosios socialinių medijų programėlės įmonė per paskutines savaites atleido didžiąją dalį darbuotojų
Pranešama, kad pastarosiomis savaitėmis „Parler“ atleido tiek darbuotojų, kad liko tik apie 20 žmonių, dirbančių bendrovėje. Atleidimai prasidėjo prieš keletą savaičių[1]. Naujame pranešime teigiama, kad „Parler“ patronuojančioji bendrovė „Parlement Technologies“ pastarosiomis savaitėmis atleido didžiąją dalį savo darbuotojų.
Žiniasklaida praneša, kad bendrovė pastarosiomis savaitėmis sumažino darbuotojų skaičius beveik 75 procentais, įskaitant kelis vadovus, o 2022 m. pabaigoje abiejose įmonėse liko maždaug 20 darbuotojų. Bendrovė iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti atleidimus ir tai, kiek darbuotojų liko.
„Parler“ yra, kaip patys sako, laisvos kalbos programėlė, alternatyvi socialinė platforma. Teigiama, kad ja naudojasi nuo 700 000 iki 1 milijono vartotojų. Ji sukurta 2018 ir jau turėjo bėdų. „Parler“ tik neseniai grįžo į „Apple“ parduotuvę, praėjus keturiems mėnesiams po to, kai ji buvo uždrausta, kai pateikė atnaujintą moderavimo politiką.
Tačiau tuo metu jau buvo kalbama apie paties D. Trumpo socialinės žiniasklaidos platformos paleidimą, o į necenzūruojamų socialinės žiniasklaidos priemonių rinką įžengė kelios konkuruojančios programėlės. Atsiradus konkurentams, naudotojų skaičius „Parler“ augo nežymiai.
Dideli užmojai socialinių tinklų alternatyvai nepasiteisino?
Pasinaudodama savo istorija, kai buvo pašalinta iš interneto, praėjusį rugsėjį bendrovė paskelbė, kad steigia naują įmonę „Parlement Technologies“, kurioje bus jos socialinė platforma ir naujas neatšaukiamų debesijos paslaugų verslas.
Debesijos infrastruktūrą bendrovė įsigijo pradėjusi valdyti Kalifornijoje įsikūrusią bendrovę už 16 mln.
Po įsigijimo „Parlement Technologies“ bandė „Parler“ perleisti norinčiam pirkėjui. Tačiau 2022 m. spalio mėn. platforma turėjo tik apie 50 000 kasdienių aktyvių naudotojų ir tai baidė potencialius pirkėjus. Staigus darbuotojų atleidimas ir problemos su nuolatiniais vartotojais sukėlė abejonių dėl vienos iš pirmųjų konservatyvių alternatyvų pagrindinėms platformoms, ateities[2].
Neaišku, kiek žmonių šiuo metu dirba su socialinės žiniasklaidos platforma ir kur ji toliau eina. Šių naujienų apie atleidimus paskelbimo metu bendrovės interneto svetainėje buvo likusi tik viena laisva darbo vieta: tvarkyti jos duomenų centro patalpas Los Andžele.
Pasak kelių su šiuo klausimu susipažinusių šaltinių, įmonė pradėjo atleidinėti darbuotojus lapkričio pabaigoje. Atleidimai tęsėsi bent iki gruodžio pabaigos. Tai dar viena internetinių technologijų įmonė, kuri atleidžia didelį kiekį darbuotojų. Apie tokius didelius atleistų žmonių skaičius kalba tiek „Amazon“ tiek „Parler“ konkurentas „Twitter“.
Buvo atleista dauguma bendrovės vadovų, įskaitant vyriausiuosius technologijų, operacijų ir rinkodaros vadovus. Tai turėtų reikšti didelius pokyčius bendrovėje ir pačiame socialiniame tinkle.
Atleidimai gali būti susiję su neįvykusiu sandoriu ir ryšių su kontraversiškuoju Ye
Iš pradžių „Parler“ pradėjo veikti 2018 m., tačiau 2020 m. išpopuliarėjo, nes keli aukšto rango respublikonai paskelbė paliekantys „Twitter“ ir pereinantys į šią platformą.
Programėlė save reklamavo kaip laisvo žodžio socialinį tinklą, kuris vengė pagrindinių socialinės žiniasklaidos platformų cenzūros. Jis išpopuliarėjo kaip laisvo pobūdžio alternatyva, kurioje galioja nedaug taisyklių ar moderavimo politikos.
Tai pasikeitė po 2021 m. sausio 6 d., kai pagrindinės programėlių parduotuvės pašalino šią programėlę iš savo paslaugų dėl bendrovės nesugebėjimo spręsti smurto grasinimų platformoje. Galiausiai programėlė grįžo į „Apple“ ir „Google“ programėlių parduotuves po to, kai įgyvendino esminius turinio moderavimo praktikos pakeitimus.
Pernai, spalio 17 d., „Parlement Technologies“ pranešė, kad sudarė sandorį su Ye, anksčiau žinomu kaip Kanye West, dėl bendrovės pirkimo. Šis pranešimas apie atleidimus pasirodė netrukus po to, kai buvo užblokuotos jo kitų socialinių medijų platformų paskyros dėl žalingo turinio, įskaitant antisemitinius grasinimus, skelbimo[3]. Po jo prieštaringų pasirodymų ir interviu „Parlement Technologies“ paskelbė, kad nutraukė perėmimo sutartį su Ye.
Tuo metu „Parler“ atstovas teigė, kad sprendimas buvo priimtas lapkričio viduryje dėl Ye nuolatinių verslo sunkumų. Netrukus po to, lapkričio pabaigoje, prasidėjo ir minėti darbuotojų atleidimai. Atrodo, kad atleidimai bemaž sutapo su kitais laisvo žodžio socialinės žiniasklaidos programėlės sunkumais[4]. Galimai skandalų sūkuryje nenoromis atsiradusi įmonė, kurios programėlei jau trūko vartotojų, nebesugeba susitvarkyti su bėdomis, tad turi atleisti darbuotojus, o gal net ir galutinai nutraukti bendrovės veiklą.