Suprasti akimirksniu
  • P. Gražulis sukūrė peticiją, raginančią Lietuvą trauktis iš Eurovizijos
  • Iš Eurovizijos pasitraukti svarsto ir Latvija
  • Vengrija Eurovizijoje nedalyvauja nuo 2020 metų
  • Turkija taip pat nedalyvauja Eurovizijoje – konkursas kelia grėsmę šeimoms
  • Rusijai ir Baltarusijai uždraudė dalyvauti Eurovizijoje
Šaltiniai
P. Gražulis
P. Gražulis siūlo nebedalyvauti Eurovizijoje. 77 koliažas

P. Gražulis sukūrė peticiją, raginančią Lietuvą trauktis iš Eurovizijos

Nors Eurovizija jau ne vieną dešimtmetį yra linksniuojama, kaip vienas labiausiai politiškai angažuotų renginių, kuriame, lyg maža būtų politinių peripetijų, tiesiog veši homoseksualai, translyčiai ir visokie lytiniai neapsisprendėliai, Lietuva ir toliau kantriai joje dalyvauja. Nors kasmet girdimos kalbos, kad pinigų trūksta, laimėti neįmanoma, žiūrėti darosi vis sunkiau. Kai kurios šalys po šių metų eurovizijos taip pat ėmė svarstyti iš jos trauktis, kai kurios šalys tą padarė jau seniau. Ar išdrįs ir Lietuva pasakyti „stop“ dalyvavimui šiame iškreiptame muzikos festivalyje?

Tautos ir teisingumo sąjungos lyderis Petras Gražulis sukūrė peticiją, kurioje ragina Seimą, Vyriausybę ir pačią Prezidentūrą pasvarstyti apie tai, kad Lietuvai dalyvauti tokiame renginyje ir švaistyti pinigus yra visiškai neverta.

Eurovision.com nuotrauka
Eurovision.com nuotrauka

„Kiekvienais metais Lietuva išleidžia šimtus tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų Eurovizijos konkursui. 

Deja, šių metų Eurovizija įrodė, kad renginys jau nebeturi nieko bendro su dainomis.

Šis renginys tapo LGBT propogandos įrankiu, kurio metu vertinamos ne dainos ar atlikėjų gabumai, bet seksualinių iškrypimų demonstracijos ir jų šou elementai. Satanizmo seansai, homoseksualų, transeksualų, belyčių ir panašių asmenų paradai tapo Eurovizijos varikliu, kurį akivaizdžiai remia šalių selektyviai sudarytos komisijos. Faktas, kad renginyje buvo uždraustas Europos sąjungos vėliavos naudojamas, bet laisvai leidžiamos LGBT vaivorykštės apie Euroviziją pasako daugiau nei reikia“, – sako P. Gražulis.

Jis pridūrė, kad yra akivaizdu, kad konkursas tapo LGBT politiniu įrankiu skleisti žalingą Lietuvai ideologiją. 

„Todėl kviečiame Lietuvos valstybės vadovus kuo greičiau nutraukti dalyvavimą Eurovizijoje, kaip tai padarė Turkija, Vengrija, bei svarsto tai padaryti Latvija. O finansus skirti nacionaliniam šeimos renginiui skirtam tradicinių vertybių puoselėjimui. Toks renginys turėtų vykti tarptautinės šeimos dienos proga gegužės mėnesio viduryje“, – siūlo politikas[1].

Peticiją jau galima pasirašyti peticijos.lt portale.

Petras Gražulis/asmeninio socialinio tinklo paskyros nuotrauka
Petras Gražulis/asmeninio socialinio tinklo paskyros nuotrauka

Iš Eurovizijos pasitraukti svarsto ir Latvija

Latvijos valdžia savo ruožtu jau yra keliais žingsniais priekyje Lietuvos – jie jau garsiai kalba apie tai, kad yra sotūs eurovizinių nesąmonių. Nors šiemet Latvijos atlikėjas pirmą kartą nuo 2016 metų pateko į didįjį finalą, mačiusiems kitus atlikėjus ir visas ribas peržengusį homoseksualiai seksualizuotą renginį, tai širdies nepaglostė. Anoks džiaugsmas kurti muziką greta atlikėjų, kurie dainuoja…tarpkojais, kaip antai Didžiosios Britanijos dainorėlis.

Šalies pasitraukimas piliečių iniciatyva bus svarstomas Latvijos parlamente. Latvijos peticijų platformoje „ManaBalss“ buvo surinkta daugiau, nei 11 300 Latvijos piliečių parašų, už Latvijos pasitraukimą iš „Eurovizijos“ ir pinigų skyrimą sportui.

Kadangi pasiūlymą pasirašė daugiau nei 10 000 piliečių, jis bus svarstomas Latvijos Respublikos įstatymų leidžiamojoje institucijoje – Saeimā . Iniciatyvos autorius Kristaps Bogdanovičius sako, kad dalyvavimas tokiame renginyje Latvijos reputacijos ne tik kad nepagerina, bet net ir ją smukdo.

„Raginu nutraukti Latvijos dalyvavimą „Eurovizijoje“. Abejotina, ar šis renginys reikšmingai prisideda prie Latvijos įvaizdžio ir reputacijos. 

Ten dalyvaujantys žmonės linkę elgtis nepadoriai, ir tai taip pat teigiama kaip norma. Yra Europos šalių, kurios „Eurovizijoje“ nedalyvauja dėl įvairių priežasčių, taip pat ir dėl finansinių priežasčių, o Latvija turėtų geriau investuoti ir taip problemišką viešąjį finansavimą ten, kur turime aiškią naudą – į sportą. Todėl raginu nutraukti Latvijos dalyvavimą Eurovizijoje, nerengti „Supernovos“ ir nukreipti finansavimą sportui. Biatlono federacijai nepriimtina rinkti aukas pasaulio čempionatui, o tai tikrai svarbiau nei „Eurovizija“, – sako iniciatyvos autorius[2].

Vengrija Eurovizijoje nedalyvauja nuo 2020 metų

Vengrija dar 2019 metais paskelbė, kad nuo 2020 metų Eurovizijoje nebedalyvaus. Ši šalis taip pat tokį sprendimą priėmė dėl to, kad konkursas tapo sunkiai suvokiamu homoseksualų šou.

Nors oficiali pasitraukimo priežastis niekada ir nebuvo nurodyta, buvo akivaizdu, kad šis žingsnis susijęs su Viktoro Orbano šeimos politika.

Vengrijos parlamento pirmininkas tos pačios lyties asmenų įvaikinimą anksčiau yra palyginęs su pedofilija, o vyriausybę palaikantis televizijos komentatorius Euroviziją pavadino „homoseksualų flotile“ ir teigė, kad nedalyvavimas tokiame renginyje būtų naudingas tautos psichinei sveikatai.

„Užuot dalyvaudami „Eurovizijoje“ 2020 m., mes tiesiogiai paremsime vertingus Vengrijos popmuzikos talentų sukurtus kūrinius“, – teigia Vengrija. 

„Džiaugiuosi sprendimu, taip pat ir psichikos sveikatos požiūriu, kad Vengrija nedalyvaus homoseksualų flotilėje, iki kurios šis tarptautinis dainų konkursas buvo sumažintas“, – sakė vyriausybę palaikančio žurnalo redaktorius ir dažnas televizijos komentatorius András Bencsikas[3].

Turkija taip pat nedalyvauja Eurovizijoje – konkursas kelia grėsmę šeimoms

Turkijos prezidentas po Eurovizijos dainų konkurso šiemet pasakė, kad jis skatina „lyčių neutralizavimą“ ir grasina tradicinei šeimai.

Kalboje po ministrų kabineto posėdžio Recepas Tayyipas Erdoğanas konkurso dalyvius pavadino „socialinės korupcijos Trojos arkliais“ ir teigė, kad jo vyriausybė buvo teisi, neleisdama Turkijai dalyvauti visos Europos popmuzikos konkurse nuo 2012 m.

„Tokiuose renginiuose tapo neįmanoma susitikti su normaliu žmogumi“, – tvirtino R. T. Erdoğanas, kurio valdančiosios Teisingumo ir plėtros partijos šaknys yra Turkijos islamo judėjime ir kurio vyriausybė pastaraisiais metais tapo mažiau tolerantiška LGBTQ teisėms.

„Tai tik dar kartą patvirtina, kad padarėme teisingą sprendimą per pastaruosius 12 metų neleisdami Turkijai dalyvauti šioje gėdingoje konkurencijoje“, – sakė jis[4].

Rusijai ir Baltarusijai uždraudė dalyvauti Eurovizijoje

Eurovizija iš tiesų nė nebando nusikratyti homoseksualizmo etiketės, tačiau politiškai angažuoto konkurso etiketė juos neramina gerokai labiau. Šiemet buvo iškelta ir labai daug klausimų dėl sąžiningumo principo – tarkime, kodėl Rusijai ir Baltarusijai uždraudus dalyvauti konkurse dėl karo Ukrainoje, Izraeiliui tokios sankcijos netaikomos?

Dar 2022 metais Europos transliuotojų sąjunga (EBU) paskelbė, kad „Eurovizijos“ dainų konkurse nedalyvaus nė vienas Rusijos atlikėjas.

EBU Vykdomoji taryba tokį sprendimą priėmė vadovaudamasi anksčiau šiandien „Eurovizijos“ dainų konkurso valdymo organo – Referencinės grupės – rekomendacija, remdamasi renginio taisyklėmis ir EBU vertybėmis.

Šis sprendimas atspindi susirūpinimą, kad, atsižvelgiant į precedento neturinčią krizę Ukrainoje, Rusijos kandidato įtraukimas į šių metų konkursą sukeltų neigiamą konkurencijos reputaciją.

Prieš priimdama šį sprendimą, EBU skyrė laiko plačiai pasikonsultuoti su savo nariais.

EBU yra nepolitinė transliuotojų organizacija, įsipareigojusi puoselėti viešųjų paslaugų vertybes.

„Mes ir toliau esame pasiryžę saugoti kultūrinio konkurso vertybes, kurios skatina tarptautinius mainus ir supratimą, suburia publiką, švenčia įvairovę per muziką ir vienija Europą vienoje scenoje“, – skelbė jie[5]

Baltarusijos „Eurovizijos“ transliuotojas BTRC buvo pašalintas iš Europos transliuotojų sąjungos dar 2021 metais. Minske įsikūrusi stotis nebegalės naudotis daugeliu EBU paslaugų, įskaitant dalyvavimą „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Iki tol Baltarusija yra viena iš dviejų šalių, nuo pat jos įkūrimo 2003 m. dalyvavusių visose Jaunųjų Eurovizijos varžybose. Tai pirmas kartas, kai šalis negali dalyvauti „Eurovizijoje“ dėl pašalinimo iš EBU.

„EBU atidžiai stebėjo žiniasklaidos laisvės slopinimą Baltarusijoje ir nuolat ragino BTRC, kaip EBU narę, palaikyti mūsų pagrindines saviraiškos laisvės, nepriklausomybės ir atskaitomybės vertybes.

Nuo ginčijamų rinkimų praėjusią vasarą agituojame už nepriklausomos žurnalistikos ir saviraiškos laisvės apsaugą šalyje. Viešai rėmėme BTRC žurnalistus, kurie protestavo prieš vyriausybės kišimąsi. Mes taip pat stebėjome BTRC aprėptį ir pranešėme apie savo susirūpinimą jų vadovybei.

Pastarosiomis savaitėmis mus ypač sunerimo transliuojami interviu, kurie, matyt, buvo gauti per prievartą.

Taip pat stebėjome kitas BTRC laidas šia tema, kurios sukėlė kitų rimtų ir gana išskirtinių rūpesčių.

Atsižvelgdama į šiuos išskirtinius pokyčius, Vykdomoji valdyba neturi kitos išeities, kaip tik pasiūlyti sustabdyti BTRC narystę EBU“, – tuomet rašė Europos transliuotojų sąjunga[6].