Suprasti akimirksniu
  • Lietuvos gėjų lygai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė per 50 tūkst. eurų
  • Pernai Lietuvos gėjų lyga įgyvendino penkis projektus
  • Lietuvos gėjų lyga gavo dalį 2 mln. eurų paramos iš „Google“
Šaltiniai
Lietuvos gėjų lygos atlyginimai
V. Simonko. ELTA nuotrauka

Lietuvos gėjų lygai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė per 50 tūkst. eurų

Lietuvos gėjų lyga, vadovaujama Vladimir Simonko, gavo palepinimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Tiesa, nors prašė apvalios 50 tūkst. eurų sumelės, V. Simonko gavo per snapą, tik baisiai švelniai jau. Ministerija kažkaip sugalvojo, kad 50 tūkst. eurų yra per daug, todėl tūkstantėliu skiriamą sumą sumažino ir nusprendė, kad projektas „Efektyvesnė LGBTI teisių apsauga stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą“ vertas 48,762 tūkst. eurų[1]

Keista tai, kad šiemet finansuojamas vienas projektas, ir jam atitenka kone visos galimos skirti lėšos. Pernai, tarkime, lėšas maždaug pusiau pasidalino du projektai, o ir surinko jie abu daugiau balų, nei Gėjų lygos projektas.

Dar įdomiau tai, kad minėto projekto niekur pamatyti negalima, vienintelė prieinama informacija ta, kad šis projektas vykdomas kartu su Kauno technologijos universitetu. Koks jis, apie ką, kur nukeliaus tie pusšimtis tūkstančio eurų – spėliokit, kiek lenda, nes informacijos apie tai niekur nėra. 

Na, žinoma, kažkiek tų pinigų nukeliaus labai nekuklioms Lietuvos gėjų lygos darbuotojų algoms. Štai matyti, kad šių metų sausio mėnesį vidutiniškai Lietuvos gėjų lygos darbuotojai uždirbo apie 3 tūkst. eurų. Kovo mėnesį atlyginimai kiek sumažėjo ir siekia apie 2,5 tūkst. eurų.

rekvizitai.lt ekrano nuotrauka
rekvizitai.lt ekrano nuotrauka

Taigi, bent dalis projektui tinkamų finansuoti lėšų tikrai nusės Lietuvos gėjų kišenėse. 

Toks tūkstantėlio eurų „numetimas“ nepraslydo pro lietuvaičių akis.

„Negali sakyt, kad mūsų valdžia visai nekonservatyvi. Vienas pavyzdys: Lietuvos gėjų lyga paprašė 50000 EUR projektui "Efektyvesnė LGBTI teisų apsauga stiprinant tarpinstitucinį bendradarbiavimą".

Mūsų konservatyvi valdžia sumą pamažino vos 1238 EUR, ir projektui davė 48762 EUR.

Aišku, galim įtarti ir kitą versiją. Lėšų įsisavintojai pamiršo savo abreviatūroje Q... Ir dar A... Ir dar pliusą, beigi 2S... Ko jau ko, bet queerų mūsų konservatyvioje valdžioje tikrai netrūksta.

Vienžo, gerai turėt konservatyvią valdžią: nebūtų mūsų mylimos Partijos konservatorių, būtų tuos apvalius 50K skyrę“, – sarkastiškai situaciją nupiešia Mindaugas Montvilas[7].

Pernai Lietuvos gėjų lyga įgyvendino penkis projektus

Na, o kol šiųmečių projektų smulkmenų sužinoti negalime, galime pasidairyti po tai, kas buvo pernai. 

Lietuvos gėjų lyga nurodo pernai įgyvendinusi penkis projektus.

Vienas jų – „Apsaugokime LGBT jaunuolius – panaikinkime diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatą“. Vykdydama šį projektą LGL siekia pasinaudoti savo ilgamete patirtimi atliekant tyrimus, vykdant advokacijos ir sąmoningumo didinimo veiklas, telkiant nacionalinės ir tarptautinės advokacijos pastangas, didinant sprendimų priėmėjų, pilietinės visuomenės ir LGBT bendruomenės sąmoningumą apie neigiamą diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatos poveikį LGBT bendruomenei, ypatingai pažeidžiamiausiems bendruomenės nariams (LGBT moksleiviams) ir daryti įtaką diskriminacinio pobūdžio Nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatos panaikinimui.

LGL siuntė laiškus nacionalinėms ir tarptautinėms institucijoms, siekdama informuoti politikos formuotojus apie neigiamą šios įstatymo nuostatos poveikį, vykdys peticiją, surengs protestą, advokacijos apskritąjį stalą ir diskusiją tarptautinės konferencijos metu, kurioje dalyvaus politikos formuotojai[2].

Kitas įgyvendintas projektas – LGL ir „Samtokin78“ partnerystės plėtojimas: keitimasis gerąja patirtimi ir strateginių partnerystės krypčių identifikavimas. Pagrindinė iniciatyvos tikslinė grupė – LGL ir „Samtokin78“ darbuotojai. Vykdant projektą vyko organizacijų atstovų susitikimai, gyvi ir nuotoliniai, jie dalyvavo forume. Už tai, aišku, gavo pinigų iš Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų[3].

Kažkaip skamba paprasčiausiai, kad gavo užsienio pinigų vien todėl, kad yra gėjai. Bet, žinoma, galime ir klysti.

Dar vienas projektas, už kurį gauta pinigų, neapsiėjo be vaikų. Mat, be abejonės, jaunimas yra toji auditorija, kurią lenkit lengviausia. 

„Nieko apie mus be mūsų: LGBT jaunimo įgalinimas kovoje prieš patyčias“ projekto metu vyko seminarai moksleiviams patyčių prevencijos tema, vyko informacinės dienos mokyklų bendruomenėms, vyko tarptautinė konferencija Vilniuje patyčių prevencijos tematika ir buvo vykdoma LGBT moksleivių apklausa, padėties vertinimas ir tyrimo ataskaita, LGBT jaunuoliai bus aktyviai įtraukti į savo bendruomenės poreikių advokaciją[4].

Dar du projektai buvo įgyvendinami užimtumo rinkoje, deklaruojant, kad jais siekiama padidinti LGBT bendruomenės asmenų galimybes įsidarbinti arba, jei kažkas nelabai gerai darbe einasi, galimybes bylinėtis teismuose, bandant įrodyti, kad buvo pažeistos jų, kaip homoseksualų teisės. Nes, žinoma, nepriimti į darbą arba atleisti iš jo vien todėl, kad esi prastas darbuotojas, veikiausiai negalioja.

Lietuvos gėjų lyga gavo dalį 2 mln. eurų paramos iš „Google“


Asociacija Lietuvos gėjų lyga prieš keletą metų tapo viena iš 13-os organizacijų, laimėjusių metų pradžioje „Google“ paskelbtą filantropinę iniciatyvą „Google.org Impact Challenge“. 

„Džiaugiamės, kad „Google“ įvertino mūsų projektą ir nusiuntė Lietuvos LGBT bendruomenei palaikymo žinutę. LGBT bendruomenė ypač skaudžiai pajuto karantino pasekmes. Pandemija išryškino ir nepakantumą LGBT žmonių atžvilgiu. Tikiuosi, kad mūsų projektas prisidės prie socialinės sanglaudos, suteiks daugiau galimybių LGBT ir kitoms pažeidžiamoms visuomenės grupėms priklausantiems asmenims. Taip pat paskatins socialinę įtrauktį, o įgyti technologijų įgūdžiai leis sėkmingai plėtoti ir skaitmeninti savo verslą ar pradėti karjerą IT sektoriuje“, – sakė LGL vadovas Vladimiras Simonko, kuris, be abejo, tikrai neliūdi ir dėl dalies 2 mln. eurų išmokos[6].