„Microsoft“ atleidžia 10 000 darbuotojų

TechnologijosDovilė Barauskaitė
Suprasti akimirksniu
Atleidimai
Atleidimai iš darbo „Microsoft“ įmonėje. Yan Krukau/ Pexels nuotrauka

Technologijų milžinė panaikins 10 000 darbo vietų

Trečiadienį korporacija „Microsoft“ (MSFT.O) pranešė, kad panaikins 10 000 darbo vietų ir sumažins pelną 1,2 mlrd. dolerių. Panašu, kad visa tai vyksta, nes jos debesų kompiuterijos klientai iš naujo vertina savo išlaidas, o bendrovė ruošiasi galimam nuosmukiui[1].

Atleidimai prisideda prie dešimčių tūkstančių atleidimų, apie kuriuos pastaraisiais mėnesiais buvo paskelbta visame technologijų sektoriuje, kuris po spartaus augimo pandemijos laikotarpiu, dabar sumažėjo. Technologijų įmonės atleidžia tūkstančius darbuotojų ir šis sektorius, panašu, išgyvena sunkiausią laimetį.

Naujienos apie „Microsoft“ darbuotojų atleidimą pasirodė tuo metu, kai programinės įrangos gamintoja ketina didinti išlaidas generatyvinio dirbtinio intelekto srityje, kurią pramonė laiko nauja šviesia vieta. Pranešime „Microsoft“ darbuotojams generalinis direktorius Satya Nadella bandė atkreipti dėmesį į skirtingas skirtingų verslo dalių perspektyvas[2].

Klientai norėjo optimizuoti savo skaitmenines išlaidas, kad galėtų padaryti daugiau su mažesnėmis sąnaudomis ir būti atsargūs, nes kai kuriose pasaulio dalyse yra recesija, o kitose – jos tikimasi. Kaip vadovas teigė, yra svarbu pasverti kelis aspektus, nes tuo pat metu, tobulėjant dirbtiniam intelektui, gimsta kita didelė kompiuterijos banga.

S. Nadella sakė, kad atleidimai, paliesiantys mažiau nei 5 % „Microsoft“ darbuotojų, bus baigti iki kovo pabaigos, o pranešimai apie juos bus pradėti siųsti šiomis dienomis.

Darbuotojų atleidimai vienuose sektoriuose, o samdymai ir plėtra – kituose

Nepaisant didelio skaičiaus darbuotojų atleidimų, „Microsoft“ ir toliau samdys darbuotojus reikalingose ir strateginėse srityse. Panašu, kad „Microsoft“ nėra juodoje duobėje, bet technologijų sektoriai ir rinka keičiasi, tad šie atleidimai veikiausiai yra tik pertvarkos dalis, o ne ženklas, kad įmonė susiduria su sunkumais.

Tikėtina, kad viena iš tokių sričių bus dirbtinis intelektas ir technologijų vystymas šioje srityje. Šią savaitę S. Nadella kalbėjo apie dirbtinį intelektą Davose susirinkusiems pasaulio lyderiams, teigdamas, kad ši technologija pakeis jos produktus ir palies žmones visame pasaulyje[3].

„Microsoft“ svarstė galimybę papildyti 1 mlrd. dolerių vertės „OpenAI“, startuolio, sukūrusio Silicio slėnio pokalbių robotų sensaciją, žinomą kaip „ChatGPT “ , kuria kompanija netrukus planuoja prekiauti per savo debesijos paslaugą, akcijų paketą. Redmonde, Vašingtone, įsikūrusios bendrovės akcijos trečiadienį atpigo 2 %.

Šis pranešimas sutampa su jos mažmeninės prekybos ir debesų kompiuterijos konkurentės „Amazon“ , kuri trečiadienį pradėjo informuoti darbuotojus apie savo 18 000 darbuotojų etatų mažinimą, atleidimų pradžia. Vidiniuose pranešimuose darbuotojams kompanijos atstovai teigė, kad apie tai iki dienos pabaigos bus informuoti darbuotojai Jungtinėse Valstijose, Kanadoje ir Kosta Rikoje. Darbuotojai Kinijoje bus informuoti po kinų Naujųjų metų.

Debesijos populiarumas pastaruoju metu krenta, bet įmonė pasiryžusi laikytis

„Microsoft“ patiria spaudimą išlaikyti savo debesijos padalinio „Azure“ augimo tempus po to, kai kelis ketvirčius asmeninių kompiuterių rinkos nuosmukis pakenkė „Windows“ ir įrenginių pardavimams.

Kai kurie analitikai teigia, kad „Microsoft“ milijardinis mokestis sumažins bendrovės antrojo šių metų fiskalinio ketvirčio pelną 12 centų už akciją ir gali atsiliepti ne tik technologijų sektoriui. Mokestis yra susijęs su darbuotojų išeitinėmis išlaidomis, „Microsoft“ techninės įrangos asortimento koregavimu ir nuomos konsolidavimu, siekiant sukurti didesnio tankio darbo vietas, sakė Nadella.

 „Microsoft“ atsisakė išsamiai apibūdinti aparatinės įrangos pakeitimus ir pasakyti, ar nutrauks kurios nors produktų linijos kūrimą, kad būtų sutaupyta lėšų.

Pastaraisiais metais „Microsoft“ pajamos iš debesų kompiuterijos sparčiai augo dėl didėjančio įmonių poreikio talpinti duomenis internete ir tvarkyti skaičiavimus vadinamojoje debesijoje. Tačiau pirmąjį 2023 m. fiskalinį ketvirtį augimas sulėtėjo iki 35 %. Bendrovė prognozuoja, kad ateityje jis dar labiau sulėtės.

Praėjusių metų liepą bendrovė pranešė, kad panaikino keletą pareigybių, o dabar tenka imtis ne tik etatų mažinimo, bet ir masinio darbuotojų atleidimo iš darbo.

Birželio 30 d. duomenimis, bendrovėje dirbo 221 000 visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, iš jų 122 000 Jungtinėse Valstijose ir 99 000 tarptautiniu mastu.