Suprasti akimirksniu
  • Meksikos įstatymų leidėjams pristatyti ateivių egzistavimo įrodymai
  • Ateiviai ar apgaulė? Dėl pristatytų fosilijų kyla autentiškumo klausimas
  • Apie ateivius prabilta ir JAV, NASA tęsia brangius tyrimus
  • NSO pasaulį domina ištisus dešimtmečius
Šaltiniai
Ateiviai
Į Meksikos parlamentą atgabentos ateivių fosilijos. Aditya Vyas/Unsplash nuotrauka

Meksikos įstatymų leidėjams pristatyti ateivių egzistavimo įrodymai

Tyrėjas Jaime Maussanas, kuris jau daugelį metų inicijuoja ir vadovauja „ateivių reiškinių“ tyrimams, pats asmeniškai Meksikos parlamente pristatė dviejų tariamai „nežemiškų“ kūnų liekanas. Jo teigimu, tai kūnai, ištraukti iš Kusko, Peru kasyklos, kurių genetinė struktūra 30 proc. skiriasi nuo žmonių, o tai rodo, kad palaikai priklauso kitai rūšiai[1].

Praėjus vos daugiau nei mėnesiui po šokiruojančio JAV Kongreso posėdžio, kuriame aukšto rango amerikiečių pareigūnai kalbėjo apie įrodymus, dėl nežemiškų būtybių egzistavimo, Meksikos įstatymų leidėjams tiesiog parlamento salėje, taip pat buvo pristatyti ateivių egzistavimo įrodymai – dviejų, tariami nežemiškų būtybių, kūnai arba maždaug tūkstančio metų senumo fosilijos.

„Šioje didžiulėje visatoje mes nesame vieni, ir privalome tai pripažinti. Šie egzemplioriai nėra mūsų evoliucijos dalis. Tai ne būtybės, rastos po NSO katastrofos, o suakmenėjusios liekanos, rastos kasyklose. Nežinome, ar jie buvo ateiviai, ar ne, bet jie buvo protingi ir gyveno kartu su mumis“, – liudijo J. Maussanas.

Teigiama, Meksikos nacionalinis autonominis universitetas (UNAM) ištyrė palaikus ir nustatė, kad be dantų, su trimis pirštais rankose ir kojose aptiktos fosilijos iš tiesų yra daugiau nei 1000 metų senumo, tačiau šių tyrimų rezultatai, nei tyrimai dėl galimo palaikų autentiškumo, neviešinami, o tai jau kelia daug klausimų.

Ateiviai ar apgaulė? Dėl pristatytų fosilijų kyla autentiškumo klausimas

Tačiau dėl tariamai ateivių kūnų autentiškumo vyksta karštos diskusijos, mat būtent šios fosilijos jau buvo įtrauktos į anksčiau rodytą dokumentinį filmą, kuris buvo vėliau buvo pripažintas apgaule.

Du tariami ateivių lavonai pirmą kartą buvo parodyti dokumentiniame filme, kurį paskelbė JAV įsikūrusi transliavimo paslauga „Gaia“, garsėjanti savo sąmokslo teorijų turiniu[2].

„Gaia“ filmų kūrėjai dar 2017 m. pavasarį prisijungė prie tyrėjų šalia Nazkos kasinėjimų, Peru, kad ištirtų kelis anomalius mumifikuotus kūnus. O tai, kad dabar rastas fosilijas pristatė tyrėjas J. Maussanas, sukėlė daug diskusijų dėl galimos apgaulės, nes jis buvo tas asmuo, kuris apie ateivių kūnų egzistavimą kalbėjo ir dokumentikoje.

Anksčiau pasauliui pristatyti mumifikuoti palaikai taip pat išsiskyrė pailgomis kaukolėmis, tačiau tiek tuomet, tiek dabar antropologai paaiškina, kad pailgos kaukolės tikrai nepatvirtina nežemiškojo paliakų veiksnio. Tai galimai yra senovinės dirbtinės kaukolės deformacijos rezultatas, kai mažų vaikų galvos būdavo surišamos audiniu ar virve, galbūt kaip religinio ritualo dalis.

Į ateivių kūno pristatymą Meksikos parlamente sureagavo ir žinomi NSO tyrėjai. Pavyzdžiui, NASA mokslininkas daktaras Davidas Spergelis sakė, kad tyrėjai turėtų pateikti visus mėginius pasaulio mokslo bendruomenei ir tik tada visi pamatysime, kas juose iš tiesų yra. Vis dėlto, J. Maussano komanda į tokias rekomendacijas kol kas nereaguoja.

Meksikos nacionalinio autonominio universiteto, Astronomijos instituto mokslininkė Julieta Fierro taip pat yra viena iš tų, kurie reiškia skepticizmą, sakydama, kad daugelis Meksikos parlamente pristatytų duomenų neturi jokios prasmės.

J. Fierro pridūrė, kad tyrėjų teiginiai, jog jos universitetas patikrino palaikus, yra klaidingi, ir pažymėjo, kad mokslininkams reikėtų pažangesnių technologijų nei rentgeno spinduliai, kuriuos jie teigė naudojantys, kad nustatytų, ar tariami kalcifikuoti kūnai yra ne žmogaus[3].

Dėl Meksikoje pristatytų ateivių fosilijų iškilo autentiškumo klausimas – manoma, kad tai klastotė. Albert Antony/Unsplash nuotrauka
Dėl Meksikoje pristatytų ateivių fosilijų iškilo autentiškumo klausimas – manoma, kad tai klastotė. Albert Antony/Unsplash nuotrauka

Apie ateivius prabilta ir JAV, NASA tęsia brangius tyrimus

Apie ateivius pastaraisiais mėnesiais kalbama vis garsiau. Dar liepos mėnesį buvęs JAV žvalgybos pareigūnas posėdžio Kongrese metu pasakojo, kad JAV vyriausybė slapta vykdo jau ne vieną dešimtmetį trunkančią programą, pagal kurią yra renkamos ir bandomos ištirti sudužusių ateivių laivų liekanos. 

Deividas Gruschas, iki 2023 m. vadovavęs nepaaiškinamų anomalių reiškinių (NSO) analizei JAV Gynybos departamente, Atstovų Rūmų priežiūros komitetui atskleidė, kad JAV vykdo NSO nuolaužų rinkimo programą, apimančią neatpažintus objektus, ir kad ši programa gyvuoja jau kelis dešimtmečius.

Pasak buvusio Pentagono pareigūno, vykdant šią programą, buvo rasta „nežmogiškųjų“ būtybių ir „nežinomos kilmės transporto priemonių“ pėdsakų. Be to, jis teigė, kad JAV vyriausybė savo nuosavybėje saugo ir pačias neaiškios kilmės, nežemiškas būtybes.

Nuo 2004 m. JAV federalinė vyriausybė užfiksavo 510 NSO stebėjimų. Taip yra teigiama sausio mėnesį paskelbtoje neįslaptintoje Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro ataskaitoje. Tačiau dalis visuomenės narių šventai tiki, kad tokia informacija yra melas ir iš tiesų stebėjimų gali būti keletą ar net keliolika kartų daugiau.

Neseniai NASA vėl paskelbė ištyrusi šimtus NSO stebėjimų ir nustatė, kad nėra įrodymų, jog už nepaaiškinamų reiškinių slypi ateiviai. Kita vertus, kosmoso agentūra taip pat negali atmesti tokios galimybės. Ataskaitoje tiesiog teigiama, kad dabar nėra užtikrinto pagrindo daryti išvadą, jog už šimtų NSO stebėjimų, slypi nežemiški šaltiniai, tačiau pabrėžiama, jog gali būti, kad Žemės atmosferoje veikia potencialios nežinomos ateivių technologijos[4]

NASA ekspertai toliau žada tęsti tyrimus, skelbia, kad sukurs patikimą duomenų bazę būsimiems duomenims vertinti, o duomenų rinkimo ir analizės procese bus naudojama dirbtinio intelekto (DI) pagalba.

NASA nei patvirtina, nei paneigia ateivių egzistavimą. Bruce Warrington/Unsplash nuotrauka
NASA nei patvirtina, nei paneigia ateivių egzistavimą. Bruce Warrington/Unsplash nuotrauka

NSO pasaulį domina ištisus dešimtmečius

Tai, kad ape ateivius pastaruoju metu kalbama vis daugiau, galbūt nėra sutapimas. Praėjusiais metais buvo minimos 75-osios Rosvelo NSO incidento, kuris iki šiol skatina pačias įvairiausias teorijas, 85-osios metinės.

1947 m. Naujosios Meksikos dykumoje sudužo nežemiškos kilmės erdvėlaivis, o avarijos vietoje galimai buvo rasti ateivių kūnai, kuriuos, kaip teigia konspiracinių teorijų šalininkai, Amerikos vyriausybė nuslėpė[5].

Iš tiesų, 1947 m. vasarą vietinis rančos savininkas Macas Brazelis savo rančoje Naujosios Meksikos valstijoje, aptiko neįprastų nuolaužų. Nuolaužas sudarė metaliniai fragmentai, guminė medžiaga ir maži spinduliai su keistais simboliais.

M. Brazelis apie radinį pranešė vietos valdžios institucijoms, kurios savo ruožtu susisiekė su netoliese esančiu Rosvelo karinių oro pajėgų aerodromu (RAAF). Kariškiai pasiuntė darbuotojus ištirti nuolaužų.

Netrukus RAAF išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad buvo rastas „skraidantis diskas“. Šis pranešimas sukėlė didelį žiniasklaidos dėmesį ir įvairias spekuliacijas. Tačiau jau kitą dieną kariškiai paskelbė patikslintą pareiškimą, kuriame teigė, kad „skraidantis diskas“ iš tikrųjų buvo šnipinėjimo oro balionas, o ne NSO. Šis oficialaus paaiškinimo pakeitimas ir pakurstė sąmokslo teorijas.

Bėgant metams Rosvelo incidentas tapo daugelio sąmokslo teorijų ir teiginių apie vyriausybės dangstymą ir tiesos slėpimą, įrodymu, atsirado net liudininkų, kurie tvirtino savo akimis tarp nuolaužų matę ateivių kūnus.

JAV vyriausybė atliko daugybę Rosvelo incidento tyrimų ir kiekviename iš jų buvo prieita prie išvados, kad nuolaužos buvo iš visiškai slapto projekto, vadinamo „Projektas Mogul“, kurio metu dideliame aukštyje esančiais šnipinėjimo balionais buvo stebimi Sovietų Sąjungos branduoliniai bandymai. Žmonių tariamai matyti „ateivių kūnai“ buvo priskirti XX a. šeštajame dešimtmetyje naudotiems avarinių bandymų manekenams.

Rosvelo incidentas tebėra daug diskusijų sulaukianti ir intriguojanti tema tiek populiariojoje kultūroje, tiek ir tarp NSO entuziastų.

Vieni tiki, kad tai buvo tikras nežemiškas įvykis, kiti teigia, kad tai buvo karinė priedanga. Nepaisant oficialių vyriausybės pateiktų paaiškinimų, tai ir dabar yra viena mįslingiausių su NSO susijusių paslapčių.