Suprasti akimirksniu
  • Buvęs Pentagono pareigūnas davė parodymus dėl ateivių egzistavimo
  • JAV politikai siekia, kad slapta informacija apie NSO būtų viešinama
  • Ateiviai ima tikėti vis daugiau amerikiečių: tarp jų – net profesoriai
Šaltiniai
Ateiviai
Ateivių egzistavimu JAV tiki vis daugiau žmonių. Stepheno Leonardi/Unsplash nuotrauka

Buvęs Pentagono pareigūnas davė parodymus dėl ateivių egzistavimo

Trečiadienį buvęs JAV žvalgybos pareigūnas posėdžio Kongrese metu pasakojo, kad JAV vyriausybė slapta vykdo jau ne vieną dešimtmetį trunkančią programą, pagal kurią yra renkamos ir bandomos ištirti sudužusių ateivių laivų liekanos. Šį posėdį surengti paskatino dar vasaros pradžioje to paties Pentagono pareigūno paviešinti teiginiai. Kongreso posėdžio metu, dalis jų buvo pakartoti davus priesaiką.

Deividas Gruschas, iki 2023 m. vadovavęs nepaaiškinamų anomalių reiškinių (NSO) analizei JAV Gynybos departamente, Atstovų Rūmų priežiūros komitetui atskleidė, kad JAV vykdo NSO nuolaužų rinkimo programą, apimančią neatpažintus objektus, ir kad ši programa gyvuoja jau kelis dešimtmečius[1].

Pasak buvusio Pentagono pareigūno, vykdant šią programą, buvo rasta „nežmogiškų“ būtybių ir „nežinomos kilmės transporto priemonių“ pėdsakų.

D. Gruschas Atstovų Rūmų priežiūros komitetui teigė, kad dirbdamas žvalgybos bendruomenės darbo grupėje jis sužinojo apie slaptas JAV vyriausybės programas, atsakingas už nepatvirtintus technologinius NSO tyrimus. Be to, jis teigė, kad JAV vyriausybė savo nuosavybėje saugo ir pačias neaiškios kilmės, nežemiškas būtybes.

„Kaip jau esu viešai pareiškęs savo interviu „NewsNation“, su kai kuriais iš šių radinių buvo atvežti ir biologiniai būtybių kūnai“, – posėdyje kalbėjo D. Gruschas[2].

Duodamas parodymus D. Gruschas pridūrė, kad jam yra žinoma apie daugybę kolegų, kurie buvo fiziškai sužaloti dėl NSO veiklos ir JAV vyriausybės vykdomų problemų, tačiau atsisakė pateikti daugiau detalių apie tai. Jis taip pat pabrėžė, kad vyriausybė žinojo apie šią veiklą ir tikriausiai ją vykdė nuo pat XX a. ketvirtojo dešimtmečio.

Atstovų Rūmų priežiūros komitetui savuosius parodymus apie galimą NSO egzistavimą davė ir kiti buvę aukšto rango JAV pareigūnai. Vienas jų – Ryanas Gravesas, tarnavęs JAV karinio jūrų laivyno pilotu.

Jis pasisakė apie neįprastus įvykius, su kuriais jie susidūrė tarnybos metu. R. Gravesas pažymėjo, kad remiantis jo patirtimi, NSO pastebėjimų skaičius pastaraisias metais didėja, ir pabrėžė, kad tai yra neatidėliotina problema.

Trečiasis liudininkas, buvęs karinio jūrų laivyno vadas Deividas Fravoras, sakė, kad 2004 m. Kalifornijoje kartu su kitu pilotu pats matė virš jūros plūduriuojantį ovalo formos NSO.

Tačiau Pentagonas tokius teiginius atmeta. Gynybos departamento atstovė spaudai Sue Gough pareiškime spaudai teigė, kad tyrėjai neaptiko „jokios patikrintos informacijos, kuri pagrįstų teiginius, jog praeityje egzistavo ar šiuo metu egzistuoja kokios nors programos, susijusios su nežemiškų medžiagų turėjimu ar atvirkštine inžinerija“.

Pentagono atstovė psbrėžė, kad departamentas yra „visiškai įsipareigojęs būti atviras ir atskaitingas Amerikos žmonėms, tačiau tai turi suderinti su įsipareigojimu apsaugoti slaptą informaciją, šaltinius ir metodus, o galiausiai, laiku ir nuodugniai teikti ataskaitas Kongresui“.

Buvę aukšto rango pareigūnai liudija apie NSO egzistavimą. Aditya Joshi/Unsplash nuotrauka
Buvę aukšto rango pareigūnai liudija apie NSO egzistavimą. Aditya Joshi/Unsplash nuotrauka

JAV politikai siekia, kad slapta informacija apie NSO būtų viešinama

Nors šis posėdis buvo svarbus itin svarbus, siekiant geriau suprasti tai, ką JAV valdžia žino apie NSO egzistavimą, į daug klausimų atsakymų taip ir nebuvo sulaukta.

Vis dėlto, NSO tema JAV ir toliau yra plėtojama. Praėjusią savaitę Nacionalinio saugumo tarybos koordinatorius Johnas Kirby pripažino, kad NSO kelia problemų JAV karinėms oro pajėgoms, ypač pilotų mokymo pratybose[3].

„Kai pilotai bando vykdyti mokymus, ir ore pamato šiuos dalykus, jie nėra tikri, kas tai yra, ir tai gali turėti įtakos jų gebėjimui tobulinti savo įgūdžius. Taigi čia jau buvo padarytas poveikis. Mes norime tai išsiaiškinti. Norime tai geriau suprasti“, – sakė J. Kirby per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

Tuo tarpu Pentagono tarnybos, daugiausia dėmesio skiriančios neatpažintų oro reiškinių klausimams, direktorius Šonas Kirkpatrikas balandžio mėnesį Senato komitetui sakė, kad JAV vyriausybė stebi 650 galimų neatpažintų oro reiškinių atvejų.

Vis dėlto, Š. Kirkpatrikas pabrėžė, kad nėra jokių nežemiškos gyvybės įrodymų ir kad jo biuras nerado jokių patikimų įrodymų apie žinomiems fizikos dėsniams prieštaraujančius objektus.

Tačiau patys JAV įstatymų leidėjai nori gauti daugiau informacijos, iš tiesų paneigiančios arba patvirtinančios ateivių egzistavimą. Šiuo klausimu, regis, sutaria tiek demokratai, tiek ir respublikonai.

„Tai vyriausybės skaidrumo klausimas. Į šį klausymą mes nepakviesime NSO, nepamatysime ir skraidančių lėkščių. Mes tiesiog ketiname išsiaiškinti faktus. Tikiuosi, kad tai bus tik daugelio kitų klausymų pradžia“, – sakė Tenesio respublikonas Timas Burchettas, dar prieš trečiadienį įvykusio posėdžio pradžią[4].

Kiti įstatymų leidėjai taip pat spaudžia Gynybos departamentą, NSO vadindami potencialia grėsme nacionaliniam saugumui.

„NSO, kad ir kokie jie būtų, gali kelti rimtą grėsmę mūsų kariuomenei ir civiliniams orlaiviams, ir tai turi būti suprasta. Turėtume skatinti daugiau, o ne mažiau pranešimų apie juo. Kuo daugiau suprasime, tuo saugesni būsime“, – sakė Kalifornijos demokratų atstovas Robertas Garsija.

Floridos respublikonas Džaredas Moskovičius teigė, kad svarbu, jog Kongresas dirbtų šiuo klausimu dvipartiniu principu, siekdamas didesnio vyriausybės skaidrumo.

„Daugelis amerikiečių labai domisi šiuo klausimu, tačiau neturėtų prireikti to, kad tik nežmogiškos kilmės potencialas mus suvienytų“, – sakė jis.
Atstovų Rūmuose kalbama apie dešimtmečius trunkančią NSO stebėjimo programą. Alberto Antony/Unsplash nuotrauka
Atstovų Rūmuose kalbama apie dešimtmečius trunkančią NSO stebėjimo programą. Alberto Antony/Unsplash nuotrauka

Ateiviai ima tikėti vis daugiau amerikiečių: tarp jų – net profesoriai

Nuo 2004 m. JAV federalinė vyriausybė užfiksavo 510 NSO stebėjimų. Taip yra teigiama sausio mėnesį paskelbtoje neįslaptintoje Nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro ataskaitoje. Tačiau dalis visuomenės narių šventai tiki, kad tokia informacija yra melas ir iš tiesų stebėjimų gali būti keletą ar net keliolika kartų daugiau.

O galbūt dėl vis dažniau į viešumą iškeliamų diskusijų apie ateivių egzistavimą, daugėja ir žmonių, kurie tuo tiki. Remiantis „YouGov America“ apklausomis, Jungtinėse Valstijose tikėjimas ateiviais auga. Jei 1996 m. tik 20 proc. amerikiečių manė, kad ateiviai egzistuoja, tai 2022 m. šis skaičius išaugo iki 34 proc[5].

Įdomu ir tai, kad iš visų pasaulio žmonių, teigiančių, kad yra matę NSO ar susidūrę su jais, būtent akademikai galėtų būti didžiausi skeptikai. Tačiau net ir jų gretose auga skaičius tų, kurie matė ar patyrė kažką, ko niekaip negali paaiškinti logiškai.

Naujame ir kiek netikėtame tyrime, kuriame apklausti 144 JAV universitetų dėstytojai ir dėstytojos, vienas iš penkių akademikų prisipažino, kad yra pastebėję kažką, kas galėtų atitikti JAV vyriausybės pateiktą NSO apibrėžimą[6].

Žurnale „Humanities and Social Sciences Communications“ paskelbtoje apklausoje akademikams buvo užduoti atviri klausimai apie tai, ar jie patys arba jiems artimi žmonės kada nors pastebėjo ką nors neaiškios kilmės objektų. Kiek mažiau nei penktadalis arba 18,9 proc. respondentų į šį klausimą atsakė teigiamai.