Suprasti akimirksniu
  • LP koncertas Kaune neįvyks
  • „Medusa Concert“ renginio atšaukti nenorėjo
  • Koncertą atšaukti reikalavę veikėjai gavo ko panorėję
  • Pati atlikėja įrašą ištrynė, situaciją pakomentavo, bet neatsiprašė
  • Neaišku dėl kitų koncertų likimo
Šaltiniai
LP
LP koncertas atšauktas. Socialinių tinklų nuotrauka

LP koncertas Kaune neįvyks

Antradienį po pietų „Žalgirio“ arena paskelbė, jog atšaukia JAV atlikėjos Laura Pergolizzi, žinomos kaip LP, koncertą, kuris Kaune turėjo įvykti kovo 4 d[1].

Pranešime nurodoma, kad koncertas atšaukiamas reaguojant į atlikėjos socialiniuose tinkluose pasidalintą vaizdo įrašą, kuriame ji dėvi rusų simbolika pažymėtą ir Rusijos gerbėjų padovanotą džemperį bei džiaugiasi jų įteikta atvirute, pasirašyta per karo Ukrainoje metines.

„Kauno „Žalgirio” arena turi aiškią pilietinę ir vertybinę poziciją – stipriai palaikome Ukrainą. Kartu su renginio organizatoriais nuo vakar vakaro buvo aiškinamasi situacija, bet, kaip ir skelbėme vakar soc. erdvėje, mūsų pozicija išliko tvirta – koncertas turi būti atšauktas. Pasitvirtinus faktams, kartu su renginio organizatoriais „Medusa Concert“ priėmėme bendrą sprendimą koncertą atšaukti. Šiuo sprendimu norime atkreipti dėmesį tiek LP, tiek kitų atlikėjų, planuojančių renginius Lietuvoje, kad netoleruosime šalį-agresorę palaikančių žinučių“, – teigia „Žalgirio“ arenos renginių organizavimo vadovas Mantas Vedrickas.

„Žalgirio“ arenos įrašas dėl LP koncerto Kaune. Ekrano nuotrauka
„Žalgirio“ arenos įrašas dėl LP koncerto Kaune. Ekrano nuotrauka

Pasak M. Vedricko, „Žalgirio“ arena apgailestauja dėl susiklosčiusios situacijos, o nuostoliai taip pat laukia ir renginio organizatorių „Medusa Concert“. Bilietus į šį koncertą turėjusiems asmenims informacija dėl bilietų grąžinimo bus paskelbta artimiausiu metu.

„Medusa Concert“ renginio atšaukti nenorėjo

Anksčiau „Medusa Concert“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad kreipėsi į atlikėjos vadybą su prašymu skubiai paaiškinti situaciją, tačiau nekalbėjo apie koncerto atšaukimą.

„Po pokalbių su artistės vadyba, paaiškėjo, kad atlikėja labai gailisi dėl tokio savo neapdairumo ir apgailestauja, kad net nepagalvojus, galėjo įžeisti tiek daug žmonių. Ypač turint omeny, jog LP visada garsėjo nuoširdumu, jausmingumu, empatija ir besąlygiška meile visiems. Dainininkė niekada nepalaikė šalies agresorės ir visa širdimi palaiko ukrainiečius. Todėl kartu su dainininke Laura Pergolizzi (LP), koncerto organizatorius „Medusa Concert“ nuoširdžiai atsiprašo visų už akivaizdžią artistės klaidą ir linki Ukrainai pergalės“, – pranešime rašė „Medusa Concert“.

Dėl kilusio didelio ažiotažo pasisakė net Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys, kuris teigė, kad ši situacija verta tokio dėmesio, bet pažymėjo, kad svarbu atskirti Rusijos režimą remiančius menininkus nuo tų, kurie tiesiog atsiriboja nuo dabartinio geopolitinio konteksto[2].

Panašią nuomonę reiškė ir dalis socialinių tinklų vartotojų, internautų, suabejoję dėl atlikėjos žinių šia tema bei šio klausimo jautrumo mūsų regione. Vis dėlto į diskusijas įsitraukus nuomonės formuotojams, visuomenininkams ir kitiems žymiems šalies žmonės, ledai pajudėjo, o koncertas galiausiai buvo atšauktas.

Koncertą atšaukti reikalavę veikėjai gavo ko panorėję

Į dėl dainininkės LP poelgio kilusį skandalą sureagavo daugybė Lietuvoje puikiai žinomų veikėjų. Vienas tokių buvo visuomenininkas Andrius Tapinas.

„Skirtumai tarp Žalgirio ir Medūzos. Po LP koncerto organizatorių „Medusa Concert“ pareiškimo, jog nemato pagrindo atšaukti ruzziškų džempų mėgėjos koncertą, buvau beveik tikras, kad visas šitas pasipiktinimas bus tik perdimas į vandenį, kaip sakė gerbiamas treneris Garastas, kažkiek bilietų bus grąžinta, bet publika pamirš viską, rinksis ir tūsins. Maloniai smagu pasakyti, kad klydau ir kad esminis šios situacijos žaidėjas – Žalgirio arena parodė stuburą ir labai aiškias vertybes atšaukdami koncertą. Ačiū! Vis tiek tame žodyje „Žalgiris“ yra užkoduoti geri dalykai. Su tuo ir pasveikinkim jauną mūsų demokratiją“, – rašė jis feisbuke.

A. Tapino įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka
A. Tapino įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka

Liūdnai pagarsėjęs Olegas Šurajevas feisbuke šia tema paskelbė net ne vieną įrašą. Iš pradžių jis rašė, kad ši situacija, jo manymu, nėra tas atvejis, kai žmogus specialiai tai padarė iš piktos valios, o veikiau aplinkybės, kai asmuo nežino vietos kontekstų, tačiau pateikė ištisą eilę sąlygų, kurias turėtų išpildyti atlikėja, kad jai būtų atleista. Vėliau O. Šurajevas vis dėlto pasidžiaugė, kad atlikėjos koncertą vis dėlto buvo nuspręsta atšaukti.

O. Šurajevo įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka
O. Šurajevo įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka
O. Šurajevo įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka
O. Šurajevo įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka

Šia tema pasisakė ir kontraversiškai vertinama LRT žurnalistė Rita Miliūtė. Ji savo feisbuko paskyroje patalpino štai tokį įrašą:

R. Miliūtės įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka
R. Miliūtės įrašas feisbuke. Ekrano nuotrauka

Kaip turėtų rengtis LP atlikėja nuomonę išreiškė ir Lietuvos muzikantai.

„G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras teigė, kad „jei tu gebi užsitempti žudikų, prievartautojų, vagių ir begarbystės simbolius – pats esi tokiu“[3].

„Vėmalas“, – taip apie šią situaciją pasisakė muzikantė Justė Arlauskaitė-Jazzu.

O dainininkė Mia pastebėjo, kad šiuo atveju į LP veiksmus reikia sureaguoti atitinkamai, nepamirštant kaip kritiškai vertinami Lietuvos muzikantai, kurie dėl kai kurių savo veiksmų yra itin griežtai smerkiami.

„Gaila tik vieno, kad kai kuriems Lietuvos atlikėjams uždrausta koncertuoti, negroja radijo stotys, visur sudėti banai, bet, kaip visada, savus murdom, kitiems atleidžiam, nes juk tame nieko blogo niekas neįžvelgia. Kas mes per tauta? Kodėl amžinai pas mus dvigubi standartai?“ – teigė Mia.

Pati atlikėja įrašą ištrynė, situaciją pakomentavo, bet neatsiprašė

Primename, kad JAV atlikėja LP, gavusi dovaną iš gerbėjų Rusijoje, pasidalino tuo internete. Atlikėja instagrame pasidalino gerbėjų rusų atviruku, kuriame nurodoma data – 2024 metų vasario 24 diena – praėjus lygiai dvejiems metams po to, kai Rusija surengė plataus masto invaziją į Ukrainą. Atlikėja į instagramą įkėlė ir vaizdo įrašą, kuriame pozuoja vilkėdama Rusijos atributika papuoštą džemperį.

Vėliau LP pirminį įrašą pašalino ir įkėlė kitą įrašą, kuriame teigė, kad visus savo gerbėjus myli vienodai.

„Sveiki, linkėjimai iš Kopenhagos, Danijos. Aš labai didžiuojuosi ir esu dėkinga visiems savo gerbėjams, visame pasaulyje. Žinau, kad yra daug Ukrainos pabėgėlių Baltijos šalyse, noriu pasakyti ukrainiečiams gerbėjams, kaip labai jus palaikau, myliu. Nekantrauju jus netrukus pasimatyti, ačiū už palaikymą, iki!“ – vaizdo įraše sakė LP[4].

Neaišku dėl kitų koncertų likimo

LP šiuo metu yra tik pradėjusi savo tarptautinį turą po Jungtinę Karalystę ir žemyninę Europą. Turą atlikėja pradėjo šeštadienį, savo pasirodymu Švedijoje, Stokholme.

Vėliau ji pasirodė Norvegijoje, o rytoj turi surengti šou Danijos sostinėje Kopenhagoje. Informacijos apie galimai ir ten planuojamą atšaukti koncertą nėra.

LP neseniai pradėjo savo koncertinį turą. Instagramo ekrano nuotrauka
LP neseniai pradėjo savo koncertinį turą. Instagramo ekrano nuotrauka

Vėliau atlikėja turi tęsti savo koncertinį turą Vokietijoje ir Čekijoje, tuomet jos lauks Lenkija, o tarpine stotele tarp Varšuvos bei Krokuvos pasirodymų turėjo būti ir Kaunas.

„Reddit“ įrašas dėl LP koncerto Varšuvoje. Ekrano nuotrauka
„Reddit“ įrašas dėl LP koncerto Varšuvoje. Ekrano nuotrauka

Įdomu tai, kad „Reddit“ forume prieš kelias valandas buvo patalpintas įrašas, raginantis koncertų organizatorius atšaukti LP koncertus ir Lenkijoje. Tačiau jokių pretenzijų lenkai kol kas nepareiškė.