Suprasti akimirksniu
  • Lenkijos ūkininkai toliau blokuoja krovininio transporto eismą Ukrainos pasienyje
  • Eilėse laukia daugiau nei 1400 sunkvežimių
Šaltiniai
protestuotojai
Visuotiniai ūkininkų protestai. EPA-ELTA nuotrauka

Lenkijos ūkininkai toliau blokuoja krovininio transporto eismą Ukrainos pasienyje

Lenkijos protestuotojai toliau blokuoja krovininio transporto eismą trijuose pasienio su Ukraina kontrolės punktuose – Rava-Ruskoje, Jahodynėje ir Uhrynive.

Atitinkamą pareiškimą Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Andrijus Demčenka padarė per nacionalinį naujienų telemaratoną.

„Sienos blokada vykdoma trijuose kontrolės punktuose – Rava-Ruskoje, Jahodynėje ir Uhrynive. Čia lenkų ūkininkai faktiškai neleidžia per sieną į Lenkiją vykti krovininėms transporto priemonėms. Ukrainos link jie leidžia pravažiuoti keliems sunkvežimiams per valandą“, – pasakojo A. Demčenka.

Pasak jo, Jahodynės kontrolės punktas yra didžiausia krovininių transporto priemonių sienos su Lenkija kirtimo vieta. Per parą jis gali aptarnauti 1 200-1 400 sunkvežimių. Tuo tarpu per pastarąją parą sieną Ukrainos kryptimi čia kirto tik 70 sunkvežimių.

Eilėse laukia daugiau nei 1400 sunkvežimių

Pasak A. Demčenkos, minėtuose trijuose kontrolės punktuose eilėje laukia kiek daugiau nei 400 sunkvežimių.

Tuo pat metu pasienio punktuose, kurie neseniai buvo atblokuoti, irgi susidarė tam tikros eilės. Daugiausia kalba eina apie Krakiveco ir Šehynės kontrolės punktus, kur šį rytą eilėje laukė atitinkamai apie 550 ir 450 sunkvežimių.

Kol kas sienos blokada palietė tik krovininį transportą, pažymėjo A. Demčenka. Lengvosios motorinės transporto priemonės ir autobusai gali laisvai važiuoti per visus pasienio kontrolės punktus.

„Ukrinform“ primena, kad 2024 metų kovo 28 dieną Ukraina ir Lenkija surengė tarpvyriausybinį susitikimą, kuriame buvo pristatyta bendra vizija dėl sienos blokados nutraukimo.

Parengta remiantis ELTA.