Suprasti akimirksniu
  • Šiaulių sveikatos mugėje – pažintis su senosiomis sveikatingumo sistemomis
  • Mugėje dalyvaus tiek tradicinės, tiek natūralios medicinos atstovai
  • Mugėje dalyvaus daugiau nei pusšimtis dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.
  • Lankytojus stebins naujausi medicinos pasiekimai ir gilias tradicijas menantys senieji gydymo būdai
Šaltiniai
Šiaulių sveikatos mugė 2023
Šiaulių sveikatos mugė. Organizatorių archyvo nuotraukos

Šiaulių sveikatos mugėje – pažintis su senosiomis sveikatingumo sistemomis

Lankytojų laukia nemokamos specialistų konsultacijos.

Siciliana. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos
Siciliana. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos

Lygiai už mėnesio – lapkričio 11 d. Šiaulių prekybos centras „Akropolis“ vėl kvies susitikti visus, besidominčius sveikata – čia vyks jau antrąjį kartą organizuojama Šiaulių sveikatos mugė. „Norime, kad šis renginys įkvėptų žmones labiau rūpintis savo ir savo šeimos sveikata, kurti sveikatai palankią rutiną, atsisakyti žalingų įpročių“, – teigė mugės organizatorė renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Mugėje dalyvaus tiek tradicinės, tiek natūralios medicinos atstovai

Mugėje paslaugas ir prekes pristatys tiek alopatinės, tiek natūraliosios medicinos atstovai, sveiko maisto, maisto papildų, natūralios kosmetikos ir švaros priemonių gamintojai, leidyklos, leidžiančios knygas bei periodinius leidinius apie sveikatą, įvairios įstaigos, taip bendruomenės ir organizacijos.

Lankytojus stebins dalyvių gausa. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos
Lankytojus stebins dalyvių gausa. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos
„Idėja organizuoti sveikatos mugę kilo jau senokai, tačiau vis nebuvo laiko ją įgyvendinti. Visgi, įvykius paskatino pandemija – ji parodė, kokios menkos visuomenės žinios apie sveikatą, ligų priežastis ir jų gydymą, tad greitai apsisprendžiau: toks renginys – labai reikalingas“, – kalbėjo jo iniciatorė.

Agentūra „Gera gyventi“ pernai pavasarį ir rudenį surengė sveikatos mugę Vilniuje, o šiemet renginys persikėlė ir į Šiaulius. Kaip ir sostinėje, jis organizuojamas dukart per metus: gegužės ir lapkričio mėnesiais. „Su Šiaulių „Akropoliu“ bendradarbiaujame jau keletą metų. Kai pasidalinome planais organizuoti sveikatos mugę, jie renginiui iš karto pasiūlė savo erdvę“, – džiaugėsi pašnekovė.

Šiaulių sveikatos mugė vyks prekybos centro antrajame aukšte esančioje Renginių aikštėje. Be to įvairių nuolaidų sveikatingumo paslaugoms ir prekėms renginio dieną pasiūlys ir „Akropolyje“ veikiančios parduotuvės.

Mugėje dalyvaus daugiau nei pusšimtis dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

„Norinčių dalyvauti – daug, tad juos visuomet atrenkame kruopščiai, stengiamės, kad asortimentas būtų kuo platesnis, apimtų įvairius sveikatos aspektus, kad atėjusius į renginį galėtų susipažinti su skirtingais sveikatos gerinimo būdais“, – pasakojo V. Viteikaitė.

Renginyje stendus turės diagnostikos ir gydymo įstaigos, vaistinės, reabilitacijos centrai, optikos, odontologijos kabinetai, sporto klubai ir grožio salonai, holistinės medicinos įstaigos, jogos ir meditacijos centrai. Prekybininkai siūlys sveiko maisto, papildų, agresyvių cheminių priedų neturinčios kosmetikos bei švaros priemonių, įvairių gaminių sveikatai stiprinti namų sąlygomis. Be to dalyvaus kelios sveikuolių, sporto bendruomenės, organizacijos – atėjusieji galės susipažinti su jų veikla, ir patys įsitraukti – turint bendraminčių sveikai gyventi yra žymiai lengviau.

„Renginyje bus galima įsigyti įvairių dalykų, tačiau mums svarbu, kad tai būtų ir bendravimo, dalinimosi žiniomis vieta“, – tvirtino organizatorė.

Lankytojus stebins naujausi medicinos pasiekimai ir gilias tradicijas menantys senieji gydymo būdai

Atėjusieji į mugę turės galimybę susipažinti tiek su naujausiais medicinos pasiekimais, tiek su senosiomis, tačiau iki šiol kai kur pasaulyje itin plačiai taikomomis sveikatingumo sistemomis, tokiomis kaip ajurveda, tradicinė kinų ar Tibeto medicina.

Meditacija. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos
Meditacija. Eduardas Girjotas/Organizatorių archyvo nuotraukos
„Žmonės vis labiau įsitikina, kad alopatinė medicina gali padėti ne visais atvejais, ir ima vis labiau domėtis alternatyviais sveikatos stiprinimo ir gydymo būdais“, – neslėpė moteris.

Be to dėmesys bus skiriamas ne tik fizinei, bet ir psichinei sveikatai, būtinybei pailsėti, išmokti valdyti stresą, į gyvenimą žiūrėti pozityviau.

„Renginyje bus galima pasikonsultuoti su sveikatos specialistais: gydytojais, mitybos specialistais, netgi psichologais, atlikti įvairių testų, išbandyti procedūrų, gauti nuolaidų sveikatingumo paslaugoms. Žinoma, daug kas į renginį ateina tam, kad įsigyti sveikesnio maisto, grožio ir švaros priemonių, tam tikrų reikmenų sveikatai – jų pasirinkimas Šiauliuose nėra didelis, tad tikrai neverta praleisti tokios progos“, – ragino V. Viteikaitė.

Mugės darbo laikas: nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.