Suprasti akimirksniu
  • Atlikėja Eden Golan atstovaus Izraeliui „Eurovizijos“ dainų konkurse Švedijoje
  • E. Golan gyvena Tel Avive
  • Suomijoje, Islandijoje ir kitose valstybėse, be to, būta raginimų boikotuoti renginį
Šaltiniai
E. Golan
E. Golan. Socialinių tinklų nuotrauka

Atlikėja Eden Golan atstovaus Izraeliui „Eurovizijos“ dainų konkurse Švedijoje

20-metė TV šou „Hakochav Haba“ („Kita žvaigždė“) finale įveikė kitus tris kandidatus. Ji sužavėjo žiuri ir klausytojus sudainavusi „Aerosmith“ dainą „I Don't Want To Miss A Thing“. Po pergalės ji šią dainą atliko dar kartą ir skyrė ją Gazos Ruože laikomiems įkaitams ir jų šeimoms. Su kokia daina atlikėja pasirodys „Eurovizijoje“ gegužę, anot žiniasklaidos, paaiškės kitą mėnesį.

E. Golan gyvena Tel Avive

Žiniasklaidos pranešimais, ji didžiąją savo vaikystės dalį praleido Rusijoje, tačiau prieš dvejus metus grįžo atgal į Izraelį. „Šiais metais labiau nei kada nors anksčiau džiaugiuosi, galėdama atstovauti savo šaliai didžiausioje Europos scenoje“, – sakė atlikėja.

Izraelio žiniasklaida tuo tarpu įspėja dėl priešiškumo ir protestų, kurie gali būti nukreipti prieš E. Golan Malmėje. Kai kuriose šalyse, taip pat socialiniuose tinkluose, pasigirsta balsų, reikalaujančių dėl Gazos karo pašalinti Izraelį iš šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurso.

Suomijoje, Islandijoje ir kitose valstybėse, be to, būta raginimų boikotuoti renginį

Dėl daugybės aukų ir civilių gyventojų kančių Izraelio veiksmai Gazos Ruože po „Hamas“ spalio 7 d. Izraelyje surengtų žudynių sulaukia tarptautinės kritikos.

„Eurovizijos“ organizatoriai yra prieš Izraelio pašalinimą iš konkurso. Anot jų, renginys turi likti apolitiškas. Tačiau po Rusijos invazijos į Ukrainą organizatoriai 2022 m. paskelbė, kad agresorės atlikėjų „Eurovizijoje“ nebus. Rusija nedalyvaus ir šiais metaus.

„Eurovizijos“ finalas Malmėje vyks gegužės 11 d.

Parenta remiantis ELTA.