Suprasti akimirksniu
  • Nuo šios savaitės draudžiama į Lietuvą importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus
  • Uždrausta importuoti ir paruoštus maisto produktus bei alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus
  • Alternatyvų neturinčių produktų importas leidžiamas
Šaltiniai
traktorius
Nuo šios savaitės draudžiama į Lietuvą importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus. Unsplash nuotrauka

Nuo šios savaitės draudžiama į Lietuvą importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus

Nuo šios savaitės pradžios draudžiamą į Lietuvą importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus pagal Žemės ūkio ministerijos parengtą ir Vyriausybės patvirtintą sąrašą.

Į sąrašą patenka 24 grupių produktai: gyvi gyvūnai, mėsa ir jos subproduktai, žuvys, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, natūralus medus, negyvūninės kilmės produktai, augalai, daržovės, vaisiai, kava ir prieskoniai, grūdai, javai, aliejus, gėrimai, tabakas ir kiti produktai. Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos draudžiama importuoti įvairius augalinius produktus.

Uždrausta importuoti ir paruoštus maisto produktus bei alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus

Nuo birželio 3 dienos į Lietuvą negalima bus importuoti ir paruoštų maisto produktų bei alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų. Tarp jų įvardinti įvairūs gaminiai iš mėsos, žuvies, vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių ar iš vabzdžių, taip pat cukrus ir konditerijos gaminiai iš cukraus, kakava ir gaminiai iš kakavos, gaminiai iš javų, miltų, krakmolo arba pieno, daržovių, vaisių, riešutų arba kitų augalų dalių produktai, nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai bei actas, maisto pramonės liekanos ir atliekos, paruošti pašarai gyvūnams.

Be maisto produktų uždrausta importuoti iš Rusijos bei Baltarusijos tabaką ir perdirbtus tabako pakaitalus, produktus, kurių sudėtyje yra arba nėra nikotino, skirtus tam, kad nikotinas patektų į žmogaus organizmą.

Alternatyvų neturinčių produktų importas leidžiamas

Vis tik atsižvelgiant į detalią importo iš Rusijos ir Baltarusijos duomenų analizę bei galimą didelę žalą perdirbėjams, taip pat į viešųjų konsultacijų su visuomene metu gautas pastabas, į sąrašą neįtraukti žemės ūkio produktai, neturintys alternatyvių importo šaltinių (kai kurie grybai, uogos, augalinės pynimo medžiagos, melasa, kai kurie pašarai gyvūnams ir kt.).

Vyriausybės nutarimas draudžia minėtų produktų importą iš Rusijos ir Baltarusijos, tačiau jų tranzitas per Lietuvos teritoriją nėra draudžiamas.

Parengta remiantis ELTA.