Suprasti akimirksniu
  • Mirė aktorė A. Janušauskaitė
  • Aktorė Lietuvos kino studijoje įgarsino ir nemažai filmų
  • Su velione bus atsisveikinama šeštadienį
Šaltiniai
A. Janušauskaitė
A. Janušauskaitė. Vilniaus mažojo teatro nuotrauka

Mirė aktorė A. Janušauskaitė

Antradienį po sunkios ligos mirė aktorė Aldona Janušauskaitė, pranešė Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT).

Aldona Janušauskaitė-Dausienė gimė 1943 metais Vilniuje. 1962–1966 metais studijavo Lietuvos konservatorijoje, aktorinio meistriškumo katedroje. Vaidino Lietuvos valstybiniame akademiniame (dabar – nacionaliniame) dramos teatre, vaidmenis kūrė ir Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.

Aktorė Lietuvos kino studijoje įgarsino ir nemažai filmų

Lietuvos radijuje įskaitė dešimtis lietuvių ir užsienio autorių kūrinių, jos balsas skambėjo ir iki dabar skamba laidoje „Vakaras su knyga“.

1976 metais aktorei buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusios artistės vardas. Už ponios de Montrėj vaidmenį spektaklyje „Markizė de Sad“ (rež. J. Vaitkus) Janušauskaitė apdovanota Kristoforo prizu – išrinkta geriausia 1992–1993 Lietuvos teatrinio sezono aktore. Už Rachelkos / Marianos vaidmenis „Mūsų klasėje (rež. Yana Ross) aktorei 2014 m. įtektas Auksinis scenos kryžius.

„Aldonos Janušauskaitės vaidyba buvo ir išlieka ryškus aktoriaus meno pavyzdys. Ji buvo intelektuali aktorė, sugebėjusi kuriamu vaidmeniu išreikšti savo turtingą vidinį pasaulį. (...)“, – rašė teatrologė Daiva Šabasevičienė.

Su velione bus atsisveikinama šeštadienį

Kaip trečiadienio popietę informavo LNDT, A. Janušauskaitė į amžinojo poilsio kelionę bus išlydima vasario 10 dieną.

Atsisveikinti su velione bus galima šeštadienį nuo 10 iki 14 valandos laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g. 10, Vilnius).

Aktorė bus palaidota Vilniaus Saltoniškių kapinėse, šalia vyro – kino režisieriaus Algirdo Dausos.

Parengta remiantis ELTA.