Suprasti akimirksniu
  • Šią naktį Gazos Ruože žuvo daugiau nei 60 palestiniečių
  • Izraelio taikiniais buvo net 2 ligoninės ir mergaičių mokykla
Šaltiniai
Izraelio kariai
Izraelio kariai. ELTA nuotrauka

Šią naktį Gazos Ruože žuvo daugiau nei 60 palestiniečių

„Hamas“ kontroliuojama Gazos Ruožo Sveikatos ministerija ankstų pirmadienį pranešė, kad naktį šioje teritorijoje per Izraelio smūgius žuvo daugiau kaip 60 palestiniečių.

Pasak ministerijos, suskaičiuota dar kelios dešimtys sužeistųjų.

Izraelio taikiniais buvo net 2 ligoninės ir mergaičių mokykla

„Hamas“ grupuotės žiniasklaidos biuras kalbėjo apie „intensyvius“ Izraelio smūgius ir bombardavimą Gazos Ruože. Biuras nurodė, kad smūgiu taikiniu tapo pietiniai Kan Juniso ir Rafos miestai, taip pat teritorijos aplink Gazos miestą. Be kita ko, esą buvo nusitaikyta į dvi ligonines, mergaičių mokyklą ir „dešimtis“ namų.

Nuo karo pradžios Gazos Ruože nuo Izraelio smūgių ne kartą nukentėjo ligoninės, kurios yra saugomos pagal tarptautinę humanitarinę teisę. Izraelio kariuomenė kaltina „Hamas“, kad ši grupuotė po ligoninėmis turi tunelių ir naudojasi civiline infrastruktūra savo veiklai apsaugoti. „Hamas“ tai neigia.

Karas Gazos Ruože prasidėjo po to, kai spalio 7 d. „Hamas“ smogikai užpuolė Izraelį ir ten pražudė apie 1 140 žmonių bei pagrobė apie 250 įkaitų. Izraelis skaičiuoja, kad 132 pagrobti asmenys vis dar yra nelaisvėje, tačiau 25 iš jų, kaip manoma, yra negyvi.

Po „Hamas“ išpuolių Izraelis pažadėjo sunaikinti šį islamistinį judėjimą ir inicijavo negailestingą karinę kampaniją, per kurią, anot Gazos Ruožo Sveikatos ministerijos, iki šiol žuvo mažiausiai 23 968 žmonės.

Parengta remiantis ELTA.