Suprasti akimirksniu
  • Prezidentas G. Nausėda atėmė iš Margaritos Drobiazko Lietuvos pilietybę
  • Iniciatyva dėl pilietybės atėmimo iš pasaulinės šokių ant ledo žvaigždės gimė Seime ir A. Bilotaitės vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje
  • Margarita Drobiazko jos pilietybės atėmimą laiko "raganų medžiokle"
Šaltiniai
Margarita Drobiazko
Pilietybė iš M. Drobiazko prezidentas atimti sutiko. ELTA nuotrauka

Prezidentas G. Nausėda atėmė iš Margaritos Drobiazko Lietuvos pilietybę

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo panaikino išimties tvarka ledo šokėjai Margaritai Drobiazko suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę.

„Taip, prezidentas pasirašė šiandien dekretą“, – penktadienį Eltai patvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.

Kaip skelbta anksčiau, ketvirtadienį Pilietybės reikalų komisija pateikė rekomendaciją šalies vadovui, siūlydama naikinti už nuopelnus sporto srityje šokėjai suteiktą Lietuvos Respublikos pilietybę.

Iniciatyva dėl pilietybės atėmimo iš pasaulinės šokių ant ledo žvaigždės gimė Seime ir A. Bilotaitės vadovaujamoje Vidaus reikalų ministerijoje

Iniciatyvos dėl M. Drobiazko pilietybės panaikinimo ėmėsi grupė Seimo narių, kreipęsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM). Pastaroji, įvertinusi atsakingų institucijų išvadas, savo ruožtu kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydama priimti sprendimą dėl išimties tvarka čiuožėjai suteiktos pilietybės.

Rašte pažymima, kad, institucijų vertinimu, M. Drobiazko bendradarbiauja su Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona Tatiana Navka, dalyvauja jos organizuojamuose šokių ant ledo pasirodymuose. Nurodoma, kad tokie renginiai padeda plėtoti Maskvos režimo naratyvą apie „Rusijos pasaulį“ ir stiprinti Kremliaus galią.

Margarita Drobiazko jos pilietybės atėmimą laiko "raganų medžiokle"

Visgi, šią savaitę išplatintame viešame laiške Pilietybės reikalų komisijai M. Drobiazko kritikuoja siūlymus panaikinti jai suteiktą pilietybę. Iniciatyvą ji vadina „raganų medžiokle“ ir tvirtina, kad kartu su šokių ir gyvenimo partneriu Povilu Vanagu neša „kultūros ir gėrio šviesą“, o propagandinėje veikloje nedalyvauja.

Parengta remiantis ELTA.