Suprasti akimirksniu
  • Ką naudinga žinoti prieš užsiimant seksu: sutikimas, higiena, preliudija
  • Komunikacija ir intymus pasitikėjimas gali nulemti kaip sėkmingai seksis lovoje
  • Ekspertai pabrėžia, kad patirti malonumą su partneriu reiškia juo pilnai pasitikėti
  • Jei suprantate, kad mėgautis geriausia lėtai, įvaldėte intymumo meną
  • Saugaus intymumo taisyklė: pasiruoškite tam, kad ne visada viskas einasi sklandžiai
Šaltiniai
Bendravimas
Bendravimas prieš ir po sekso yra vienas iš svarbių intymumo taisyklių. Ketut Subiyanto/ Pexels nuotrauka

Ką naudinga žinoti prieš užsiimant seksu: sutikimas, higiena, preliudija

Šiame tekste informacija yra skirta asmenims, ne jaunesniems nei 18 metų amžiaus. Skaitydami šį tekstą Jūs patvirtinate, kad esate ne jaunesni ir prisiimate visą atsakomybę už šios informacijos poveikį. 

Seksas - tai sudėtingas fizinių pojūčių, emocinių ryšių ir net dvasinių ryšių audinys. Akimirkos spontaniškumas iš tiesų gali būti gražus dalykas, tačiau, kaip ir bet kurioje kitoje meno šakoje, paruošus drobę ir įrankius galima sukurti šedevrą, o ne skubotą eskizą. Seksas, nors ir įgimtas žmogaus prigimčiai, reikalauja išankstinio apgalvojimo, kad patirtis būtų visavertė ir saugi.

Seksas žmogaus gyvenime atlieka daugialypį vaidmenį - tai dauginimosi priemonė, intymumo išraiška ir malonumo šaltinis. Jo reikšmė gali būti labai įvairi, atsižvelgiant į individualius įsitikinimus, kultūrines normas ir asmeninę patirtį. Vieniems tai yra esminis tapatybės ir santykių elementas, kiti gali neteikti jam tokios didelės reikšmės[1].

Pripažindami, kokioje padėtyje esate jūs ir jūsų partneris, galite pasiekti darnesnės ir abu labiau tenkinančios patirties. Nors spontaniškas seksas ir staigi aistra yra jaudinantys elementai, apgalvoti ir planuoti tokius dalykus kaip intymumas yra naudinga santykiams ir net bendrai sveikatai. Yra dalykų, kuriuos būti pasverti ir apgalvoti.

Sutikimas: Sutikimo negalima pakankamai pabrėžti. Įsitikinkite, kad abi pusės sutaria dėl savo norų ir ribų. Tai nereiškia, kad reikia paklausti vieną kartą, bet užtikrinti, kad sutikimas būtų aktyvus ir nuolatinis viso intymaus susitikimo metu.

Sutikimą seksui galima atsiimti betkuriuo metu. Net jei jau esate abu nuogi ir glamonių įkarštyje nusprendžiate, kad nenorite eiti toliau, galiti ir turite teisę pasakyti, kad norite sustoti. Nebijokite kalbėti apie tai, kad nesijaučiate visiškai gerai dėl to kur judate. O jei partneris tinkamas ir susikūrėte su juo ryšį, tai nebus didelė problema[2].

Apsauga: Be malonumo, saugumas niekada neturėtų likti antrame plane. Labai svarbu apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo naudojant apsaugos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus ir dantų krapštukus.

Net jei tai nuolatinis jūsų partneris, kurį pažįstate ir pasitikite, kontraceptinės ir berjerinės priemonės yra dalykas, kurio nevalia pamiršti. Ligos, kurias ramiai gali nešioti vienas partneris, sukelia įvairias komplikacijas kitai pusei[3].

Apsaugos nuo nėštumo ir ligų priemonės yra tai ką privalu apgalvoti. Pixabay/ Pexels nuotrauka
Apsaugos nuo nėštumo ir ligų priemonės yra tai ką privalu apgalvoti. Pixabay/ Pexels nuotrauka

Komunikacija ir intymus pasitikėjimas gali nulemti kaip sėkmingai seksis lovoje

Bendravimas: Labai svarbu kalbėtis apie tai, kas patinka, nepatinka, ir kitus rūpimus dalykus. Tai ne tik padidina malonumą, bet ir stiprina pasitikėjimą. Stiprus ryšys santykiuose, kurie yra grįsti vien seksualiniu ryšiu irgi turi labai daug svorio.

Higiena: Švara užtikrina, kad dėmesys būtų sutelktas į malonumą, o ne į galimus nepatogumus. Tai pagarba sau ir partneriui. Negadinkite nuotaikos sau ir partneriui, jei higiena tuo momentu yra problema.

Čia reikalingas ir kokybiškas bendravimas. Jei esate po darbo ir nesijaučiate komfortabiliai, pasakykite partneriui, kad prieš įvykius lovoje norėtumėte greitai įšokti į dušą. Tuo metu kol jūs apsiprausite ir pasijusite geriau, partneris galės uždegti žvakes ar kitaip nusiteikti malonumams pats.

Atsipalaidavimas: Tikrąjį malonumą teikia buvimas akimirkoje. Giliai kvėpuokite, atsipalaiduokite ir leiskite pojūčiams jus vesti. Įlysti į kito galvą neįmanoma, bet daugelį kamuoja overthinkinimo sindromas, kuris neleidžiaišlysti iš savo paties galvos. Pasistenkite įsijausti į malonumą ir galvokite apie partnerį, jo ar jos malonumą, kurį galite suteikti, o ne tai kokioje būsenoje esate pats.

Įžanga: Dažnai nepakankamai vertinama preliudija gali sukurti tinkamą nuotaiką, todėl pagrindinis aktas taps dar malonesnis. Vienas du ir baigta nėre malonumus nešantis metodas. Skirkite lėtai ir aistringai preliudijai daugiau laiko. Bent 10 ar 15 minučių tyrinėkite erogenines zonas ir leiskite vienas kitam įsijausti į malonumą sutekti kitam malonumą[4].

Emocinė būsena: Intymumo metu sunku atsijungti nuo emocijų. Prieš pradėdami mylėtis, išspręskite bet kokius emocinius sukrėtimus. Nors ir sakoma, kad išsiskyrimo ar pykčių seksas yra itin aistirngas, čia vienetiniai atvejai, kad emocijos sukuria aistrą ir neša malonumą. Geriau lovos reikalus tvarkyti pozityviai nusiteikus.

Higiena gali padėti atsipalaiduoti ir įsijausti.  Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka
Higiena gali padėti atsipalaiduoti ir įsijausti. Karolina Grabowska/ Pexels nuotrauka

Ekspertai pabrėžia, kad patirti malonumą su partneriu reiškia juo pilnai pasitikėti

Terapeutai Isiah McKimmie ir Vanessa Marin pabrėžia, kad nors seksas gali atrodyti paprastas, jis dažnai turi subtilybių, kurių daugelis nepastebi. Tai nėra in and out pratimas, kaip gali kažkam atrodyti. Pavyzdžiui, orgazmas nėra savaime suprantamas dalykas; supratimas, kas jį sukelia, gali padėti patirti didesnį pasitenkinimą.

Reguliariai tikrinant ir aptariant lytinę sveikatą, išvengiama nemalonių netikėtumų, todėl intymumas tampa malonesnis. Jei trūksta kažko, kad malonumas būtų pasiektas, privalu kalbėtis su savo antra puse ir nebijoti atsiverti. Tai jus tik suartins.

Be to, labai svarbu užtikrinti fizinį pasirengimą. Skubėjimas įsiskverbti gali sukelti diskomfortą. Naudojant asmeninius lubrikantus arba atliekant tinkamą preliudiją galima sumažinti galimas problemas. Kitas nepastebėtas aspektas yra kasdienis ryšys. Skirdami laiko ryšiui su partneriu už miegamojo ribų, galite daryti stebuklus miegamajame[5].

V. Marin taip pat pabrėžia, kad savęs paruošimas gali turėti didelę reikšmę. Tokia veikla kaip meditacija, fantazavimas ar net trumpas pasivaikščiojimas gali padidinti susijaudinimą ir sustiprinti patirtį. I. McKimmie panašiai pabrėžia persijungimą, psichologinį perėjimą prie intymaus nusiteikimo.

Tokia veikla kaip dušas ar gilus kvėpavimas gali palengvinti šį persijungimą, suteikdama galimybę patirti daugiau dabarties ir ryšio. Galiausiai ekspertai ragina žmones apmąstyti, kokio sekso jie nori ir kokį vaidmenį jis atlieka jų gyvenime. Supraskite intymumo galią ir stenkitės, kad jis taptų teigiamu, pasitenkinimą teikiančiu gyvenimo aspektu.

Intymumas, kai į jį žiūrima apgalvotai ir rūpestingai, gali būti gražus dviejų sielų šokis. Nors spontaniškumas turi savo žavesio, pasiruošimas užtikrina, kad ši patirtis būtų ne tik maloni, bet ir saugi bei teikianti pasitenkinimą. Atminkite, kad intymumas yra kelionė, o ne tik kelionės tikslas. Atsižvelgdami į šias aplinkybes, galite užtikrinti, kad kelionė bus tokia pat graži, jei ne gražesnė už tikslą.

Pokalbiai, ryšys, pasitikėjimas ir komunikacija padeda vystyti santykius. Jonathan Borba/ Pexels nuotrauka
Pokalbiai, ryšys, pasitikėjimas ir komunikacija padeda vystyti santykius. Jonathan Borba/ Pexels nuotrauka

Jei suprantate, kad mėgautis geriausia lėtai, įvaldėte intymumo meną

Seksas - tai ne lenktynės iki finišo, o kelionė, kuria verta mėgautis. Priimkite kelionę ir leiskite sustiprėjusiems laukimo pojūčiams sustiprėti. Kai kalbama apie intymumą, kantrybė ne tik praturtina patirtį - ji ją pakylėja. O jei galvojate apie esminius dalykus, pasakysiu jums, kad svarbiausia yra preliudija.

Praleisti preliudiją ir iš karto pereiti prie lytinio akto - tai tas pats, kas šokti prie pagrindinio patiekalo, neparagavus užkandžio. Tokie veiksmai kaip gilus bučiavimasis, intymus glamonėjimasis (nesvarbu, ar esate apsirengę, ar ne), abipusis erotinių filmų žiūrėjimas ar net įelektrinantis sausų glamonių (dry humping) pojūtis gali padėti pagrindą visavertiškesniam intymiam susitikimui.

Filmai mums gali pateikti intymumo versiją, kupiną gundančių šnabždesių ir aistringų garsų, tačiau realiame gyvenime seksas klesti dėl nuoširdaus bendravimo. Palaikykite atvirą dialogą. Paprasti klausimai, tokie kaip Ar tai gerai?, Kaip jautiesi? arba Ar nori, kad tęstume?, gali daug ką pakeisti. Tokie nedideli kontroliniai klausimai toli gražu nesugadina nuotaikos, bet gali sustiprinti partnerių pasitikėjimą ir ryšį.

Lubrikanto naudojimas gali pakeisti intymią patirtį. Geras lubrikantas palengvina slydimą, sumažina diskomforto tikimybę ir sustiprina malonumą. Rinkdamiesi lubrikantą, rinkitės vandens arba silikono pagrindo priemones ir venkite aliejinių priemonių, pavyzdžiui, vazelino, kuris gali pažeisti prezervatyvų vientisumą.

Pirmą kartą besimylintys asmenys dažnai jaučia laukimo, jaudulio ir nervų mišinį. Nepamirškite, kad nors diskomfortas kartais būna dalis patirties, tačiau neturėtų būti akivaizdaus skausmo. Jei skausmas kelia nerimą, nedvejodami apie tai praneškite. Lubrikantas gali palengvinti patirtį.

Jei nesijaučiate ramiai ar atsipalaidavę, sukurkite intymią nuotaiką kambaryje. Tam padeda žvakės, kvapai, šviesos pritempdymas. Visada tarkitės su partneriu ar norite tai daryti šviesoje ar tamsoje. Galbūt komforto suteiks seksas lovoje, minkštuose pataluose. O gal kartais išlysti iš kambario, kuriame visada mylitės padės nukreipti mintis. Atraskite tai kas veikia jums.

Intymią atmosferą galima sukurti šviesos ir žvakių ar net kvapų pagalba. Matej Novosad/ Pexels nuotrauka
Intymią atmosferą galima sukurti šviesos ir žvakių ar net kvapų pagalba. Matej Novosad/ Pexels nuotrauka

Saugaus intymumo taisyklė: pasiruoškite tam, kad ne visada viskas einasi sklandžiai

Intymumas - tai ryšio šokis, nebūtinai žygis orgazmo link. Ypač naujokams svarbu prisiminti, kad intymumas - tai labiau kelionė, o ne galutinis tikslas. Taigi, jei kulminacija jums nepasiekiama, nieko baisaus. Kartais intymus ryšys, kuriuo dalijatės su partneriu, yra pakankamas atlygis. Tačiau jei esate vienas iš tų laimingųjų, kurie patiria malonumo crescendo, mėgaukitės tuo.

Priešingai paplitusiai nuomonei, ne kiekviena moteris, per pirmąjį lytinį aktą kraujuoja. Tai gali pasikartoti ir vėliau dėl tam tikros būklės arba nepakankamos drėgmės. O merginos kartais net ir per pirmąjį kartą nekraujuoja. Mergystės plėvė, kuri, kaip dažnai manoma, sukelia šį kraujavimą, gali būti patempiama atliekant įvairius neseksualius veiksmus.

Vis dėlto būtina pažymėti, kad kraujavimas kartais gali atsirasti tiek dėl intensyvios intymios veiklos, tiek dėl kitų veiksnių. Jei patiriate diskomfortą ir kitus nemaloniu pojūčius sekso metu, pastebite kraujavima po ar lytinių santykių metu - kreipkitės į mediką.

Šlapinimasis netrukus po įsiskverbimo - pirštais, žaislais ar varpa - gali padėti išplauti šlaplę ir sumažinti šlapimo takų infekcijų riziką. Tai pataria medikai ir interneto ekspertai. Tai darykite ne vėliau nei 30 minučių po sekso. Jei lauksite ilgiau bakterijos gali pasiekti šlapimo pūslę ir baigtis infekcijomis.

Pasibaigus intymumo sesijai ir mėgaudamiesi po jo atėjusia eile poilsiui, skirkite laiko pasidalijimui ir apmąstymams. Nuoširdus grįžtamasis ryšys - pagyrimas už tai, kas pavyko, ar diskusija apie tobulintinas sritis - gali būti gairės būsimiems susitikimams. Pokalbiai po sekso gali būti padėkos, konstruktyvių pasiūlymų ir kito pasimatymo laukimo mišinys.

avatar
Dovilė Barauskaitė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
2.arrow_upward
What Is Consent? Veruwellmind. Reports
3.arrow_upward
5.arrow_upward
Lauren Barth. The Best And Worst Things You Can Do Before Having Sex Healthdigest. Medical tips