Suprasti akimirksniu
  • Geologui V. Baltrūnui įteikta Česlovo Kudabos premija
  • V. Baltrūnas parašė 7 knygas, daugiau kaip 70 straipsnių aplinkai aktualiomis temomis
  • Į premiją pretendavo 18 kandidatų
Šaltiniai
kudaba
Geologui V. Baltrūnui įteikta Česlovo Kudabos premija. Aplinkos ministerijos nuotrauka

Geologui V. Baltrūnui įteikta Česlovo Kudabos premija

Trečiadienį minint Pasaulinę aplinkos dieną, Česlovo Kudabos premija įteikta Gamtos tyrimų centro mokslininkui Valentinui Baltrūnui.

Kaip pranešė Aplinkos ministerija, šiais metais premija V. Baltrūnui įteikta už gamtos tyrimų populiarinimui bei gamtos paveldo pažintinės ir kultūrinės vertės aptarimui, aplinkos apsaugos aktualijoms skirtas publikacijas. 

V. Baltrūnas parašė 7 knygas, daugiau kaip 70 straipsnių aplinkai aktualiomis temomis

Nurodoma, kad V. Baltrūnas, įkvėptas Č. Kudabos darbų, per pastaruosius 20 metų parašė 7 knygas apie Lietuvos gamtos ir geologinio paveldo tyrimus, jo pažintinę ir kultūrinę reikšmę. Taip pat jis paskelbė daugiau kaip 70 straipsnių ir publikacijų aplinkos apsaugos aktualijų tema.

V. Baltrūnas aktyviai dalyvavo ir pasisakė diskusijose Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdžiuose, įvairiuose renginiuose, rengė ekspertines išvadas, teikė siūlymus dėl saugomų teritorijų steigimo ir geopaveldo objektų išsaugojimo.

Į premiją pretendavo 18 kandidatų

Aplinkos ministerijos Č. Kudabos premijai šiais metais buvo pasiūlyta 18 kandidatų, iš kurių laimėtoją atrinko komisija, vadovaujama aplinkos ministro patarėjos Aistės Žilinskienės.

Premija nuo 1998 metų skiriama kas dvejus metus. Jos dydis – 3 tūkst. eurų.

Parengta remiantis ELTA.