Suprasti akimirksniu
  • Britų aktoriui ir komikui pateikti keturi šokiruojantys kaltinimai prievarta ir seksualiniu smurtu
  • Su R. Brandu dirbusios žiniasklaidos priemonės yra sukrėstos
  • Pats R. Brandas kaltinimus griežtai atmeta
  • Komiko praeityje netrūko juodų etapų ir kontraversijų
Šaltiniai
R. Brandas
Komikui R. Brandui pateikti rimti kaltinimai dėl išprievartavimo ir seksualinio smurto. Stop kadras

Britų aktoriui ir komikui pateikti keturi šokiruojantys kaltinimai prievarta ir seksualiniu smurtu

Anglijos komikas ir aktorius Russellas Brandas kaltinamas išžaginimu, seksualine, fizine ir emocine prievarta. Šie šokiruojantys kaltinimai pateikti bendrame Jungtinės Karalystės laikraščių „Sunday Times“, „Times“ ir „Channel 4“ laidos „Dispatches“ tyrime[1].

Tuo laikotarpiu, kai R. Brandas galimai įvykdė minimus nusikaltimus, jis dirbo įvairius darbus televizijoje, įskaitant darbą BBC radijo stotyje „Radio 2“ ir „Channel 4“, tuo metu jis taip pat filmavosi keliuose Holivudo filmuose.

„Dispatches“ tyrime pateikti keturi kaltinimai. Viena iš moterų teigia, kad R. Brandas ją išprievartavo savo namuose Los Andžele. Tą pačią dieną ji buvo gydoma prievartos krizių centre, „Times“ teigia turintys tai patvirtinančius medicininius įrašus.

Antroji moteris teigia, kad R. Brandas su ja mezgė nederamus santykius tuomet, kai jam buvo 30 m., o jai – 16 m. ir ji dar mokėsi mokykloje. Ši moteris teigia, kad savo kaltinimus ji jau anksčiau pateikė R. Brando literatūros agentei Angharad Wood ir „Tavistock Wood“ agentūrai.

Šios agentūros atstovai jau sureagavo į kaltinimus. Jų išplatintame pranešime teigiama, kad apie kaltinimus iš tiesų buvo žinoma, tačiau pats R. Brandas juos kategoriškai neigė. Vis dėlto, agentūra teigia, kad dabar mano, jog komikas juos suklaidino, o visi profesiniai saitai su juo dabar yra nutraukti.

Trečioji moteris teigia, kad R. Brandas ją seksualiai prievartavo, kai ji dirbo su juo Los Andžele. Jai prakalbus apie tai, aktorius pagrasino pasitelkti savo komandą ir imtis teisinių veiksmų, jei ji kam nors papasakos apie savo kaltinimus.

Ketvirtoji R. Brandui kaltinimus pareiškusi moteris teigia, kad aktorius ir komikas ją seksualiai prievartavo, taip pat teigia, kad vyras prieš ją smurtavo tiek fiziškai, tiek ir emociškai.

Londono metropoliteno policija teigia, kad žino apie žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie įtarimus dėl seksualinės prievartos, tačiau jokių oficialių pranešimų negavo.

„Jei kas nors mano, kad tapo seksualinės prievartos auka, nesvarbu, kaip seniai tai įvyko, raginame kreiptis į policiją“, – teigia policija.

Vyras kaltinamas seksualine prievarta, fiziniu ir emociniu smurtu. Tingey Law Firm/Unsplash nuotrauka
Vyras kaltinamas seksualine prievarta, fiziniu ir emociniu smurtu. Tingey Law Firm/Unsplash nuotrauka

Su R. Brandu dirbusios žiniasklaidos priemonės yra sukrėstos

Britų laikraštis „The Sunday Times“ teigė, kad suteikė R. Brandui aštuonias dienas atsakyti į šiuos kaltinimus.

Tuo tarpu „Channel 4“, kur komikas anksčiau dirbo, atstovai sakė, kad kanalas yra „ pasibaisėjęs sužinojęs apie šiuos labai nerimą keliančius kaltinimus, įskaitant elgesį, kuris, kaip įtariama, buvo vykdomas 2004-2007 m. „Channel 4“ kurtose programose[2].

„Esame pasiryžę išsiaiškinti visus įvykius. Atlikome išsamią dokumentų paiešką ir neradome jokių įrodymų, kad apie tariamus incidentus būtų pranešta „Channel 4“. Toliau nagrinėsime šį klausimą atsižvelgdami į bet kokią kitą gautą informaciją, įskaitant nukentėjusių asmenų pasakojimus. Prašysime prodiuserinės kompanijos, kuri kūrė laidas „Channel 4“, ištirti šiuos kaltinimus ir tinkamai bei patenkinamai mums pranešti savo išvadas“, – teigiama kanalo pranešime spaudai.

Žiniasklaida taip pat skelbia, kad R. Brando galimi santykiai šešiolikmete mergina užsimezgė tuo metu, kai vyras dirbo BBC radijo stoties „Radio 6 Music“ vedėju, o BBC vadovybei net buvo pateiktas skundas dėl nerimą keliančios R. Brando agresijos ir nepagarbos.

BBC atstovai spaudai teigia, kad R. Brandas iš tiesų dirbo keliose skirtingose jų laidose, tačiau 2008 m. paliko kanalą po rimto redakcinio pažeidimo.

„Tuo metu pažeidimo aplinkybės buvo išsamiai išnagrinėtos. Tikimės, kad tai rodo, jog BBC rimtai žiūri į problemas ir yra pasirengusi imtis veiksmų. Iš tiesų, per kelerius metus BBC pakeitė savo požiūrį į tai, kaip ji valdo talentus ir kaip nagrinėja skundus ar iškeltus klausimus. Turime aiškius lūkesčius dėl elgesio darbe. Jie išdėstyti darbo sutartyse, BBC vertybėse, BBC elgesio kodekse ir kovos su patyčiomis ir priekabiavimu politikoje. Visada išklausysime žmones, jei jie kreipsis dėl bet kokių problemų, susijusių su bet kuriuo BBC dirbusiu asmeniu, buvusiu ar esamu“, – teigiama kanalo pareiškime spaudai.

R. Brandas karjeros pradžioje dirbo televizijos ir radijo laidų vedėju. Jonathan Velasquez/Unsplash nuotrauka
R. Brandas karjeros pradžioje dirbo televizijos ir radijo laidų vedėju. Jonathan Velasquez/Unsplash nuotrauka

Pats R. Brandas kaltinimus griežtai atmeta

Aktorius bei komikas R. Brandas taip pat sureagavo į jam mestus šokiruojančius kaltinimus. Socialiniuose tinkluose vyras paskelbė vaizdo įrašą, kuriame teigia, kad visiškai neigia šiuos kaltinimus.

„Šie kaltinimai susiję su laikotarpiu, kai dirbau viešumoje, kai nuolat buvau laikraščiuose, filmavausi kine ir, kaip plačiai rašiau savo knygose, gyvenau labai, labai palaidą gyvenimo būdą. Tačiau šiuo palaidu laikotarpiu, santykiai, kuriuos turėjau, buvo absoliučiai, visada abipusiu sutarimu“, – teigia aktorius.

R. Brandas prideda manantis, kad šie kaltinimai yra „koordinuotos atakos“ ir jis pats žada išsiaiškinti, kas iš tiesų už jų slypi.

Komiko praeityje netrūko juodų etapų ir kontraversijų

R. Brandas yra britų aktorius, savo karjeros pradžioje išgarsėjęs kaip „stand-up“ komikas. Vėliau jis dalyvavo įvairiose komedijų laidose, buvo radijo laidų vedėju, vaidino filmuose, įskaitant tokias Holivudo komedijas kaip „Forgetting Sarah Marshall“, „Get Him to The Greek“ ir „Arthur“[3].

Tačiau prieštaringos nuomonės ir kontraversijos jį lydėjo nuolatos. Nuo pat savo karjeros pradžios jis turėjo problemų su narkotikais ir areštais. Jau gerokai vėliau savo biografijose vyras rašė, kad buvo priklausomas ne tik nuo narkotinių medžiagų, bet ir nuo sekso, dažniausiai gyvendavo itin laisvą gyvenimą.

O problemų būta ir su darbdaviais. 2000 m. B. Russellas tapo MTV žurnalistu ir vedė keletą muzikinių laidų, kol po metų buvo atleistas už tai, kad kitą dieną po rugsėjo 11-osios persirengė Osama bin Ladenu[4]. Tuomet B. Russellas gynėsi sakydamas, kad tuo metu buvo apsvaigęs nuo heroino ir atšovė, kad jį kritikuojantys patys gali išbandyti heroiną bei pažiūrėti, kaip tai paveiks jų asmeninį ir profesinį gyvenimą.

2002 m. jis vėl buvo atleistas iš darbo už tai, kad dirbdamas XFM radijuje eteryje skaitė pornografinę medžiagą, o 2008 m. R. Brandas buvo atleistas iš „BBC Radio 2“ po to, kai „Fawlty Towers“ aktoriaus Andrew Sachso atsakiklyje paliko nepadorių žinučių apie romantišką ryšį su jo anūke.

Paskutiniaisiais metais R. Brandas kiek atsitraukė nuo pramogų industrijos, tapo aktyvistu, susidomėjo įvairiomis konspiracinėmis teorijomis ir tapo sveiko gyvenimo būdo guru, o platformoje „YouTube“ jis turi daugiau nei 6 mln. sekėjų.

Tokią gerbėjų armiją jis sutraukė drąsiais savo pasisakymais įvairiomis temomis. Pavyzdžiui, COVID-19 pandemijos metu jis atvirai kritikavo vyriausybių taikytas viruso plitimo valdymo priemones, stojo į vakcinas kritiškai vertinusių, vadinamųjų „antivakserių“ pusę.

„YouTube“ talpinamuose vaizdo įrašuose R. Brandas pasisakė apie vakcinų žalą, reiškė abejones dėl skiepų privalomumo ir teigė, kad vakcinų mandatais yra pažeidžiamos žmogaus teisės į savo kūną bei sveikatą, o būtinus skiepus vadino „apartheidu“ ir „segregacija“[5].

R. Brandas savo vaizdo įrašuose dažnai kritikavo ir COVID-19 pandemijos metu plačiai kritikuotus daktarą Anthony Fauci arba milijardierių ir filantropą Billą Geitsą.

Aktorius taip pat skelbė, kad pandemijos metu atsirado bent 40 naujų farmacijos milijardierių, o bendrovės kaip „Moderna“ ir „Pfizer“ generavo maždaug tūkstančio pelną kas sekundę – visa tai, būtent iš COVID-19 vakcinų[6].

R. Brandas sakė, kad maždaug du trečdaliai Kongreso narių 2020 m. rinkiminę paramą gavo būtent iš šių farmacijos įmonių. Dalis R. Brando sekėjų teigia, kad dabar įjo daržą skriejantys kaltinimai nėra tiesa, tačiau yra bandymas susidoroti su pasaulio galingiesiems neparankią nuomonę demonstruojančia vieša figūra.