A. Kandrotas-Celofanas: ar Lietuvos teismai klastoja dokumentus?

Lietuva, TeisėPolitikos Apžvalgininkas
Suprasti akimirksniu

A. Kandrotas kalėjime klonavosi?

Su portalu 77.lt bendravęs žinomas visuomenininkas, įvairių akcijų rengėjas, planavęs siekti prezidento posto politinės partijos steigėjas, šiuo metu kalintis (jam pareikšti kaltinimai dėl finansinių nusikaltimų) Antanas Kandrotas-Celonas papasakojo įdomų dalyką.

„Apima mane pagrįstos nuojautos, kad Lietuvos apeliacinis teismas užsiima dokumentų ir nutarčių klastojimu, – tiesiai šviesiai rėžė visuomenininkas. – Lietuvos apeliacinis teismas vasario 6 d. priėmė nutartį ir nurodė, kad aš, mane ginanti advokatė ir dar vieno kaltinamojo atstovė, byloje dalyvavome. Aš apie tai sužinojau vasario 7 d., kai kalėjime gavau nutartį.“

 

Citata iš nutarties: „Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Bielskės, Justo Namavičiaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Ernesto Rimšelio, sekretoriaujant Rasai Maldanytei, dalyvaujant prokurorei Jūratei Radišauskienei, nuteistajam Antanui Kandrotui ir jo gynėjai advokatei Jolantai Teresei Litvinskienei <…> advokatei Aidai Lilijai Krukonienei…“

 

Tokia nutartis visuomenininką nustebino, nes jis vasario 6 d., ką matė visa Lietuva, dalyvavo vadinamojoje riaušių byloje.

„Toje pačioje byloje buvo ir advokatė A. L. Krukonienė, nes ji irgi kažką gina. Paskambinau J. T. Litvinskienei, paklausiau apie minėtą nutartį, bet ji patikino, kad irgi nieko nežino“, – toliau pasakojo A. Kandrotas.

Vyras su advokatais jau surašė skundą ir išsiuntė jį Generaliniai prokuratūrai.

„Tiksliau, bent jau taip turėjo būti padaryta, tik bijau, kad jis galėjo kur kalėjime „pasimesti“, – juokavo visuomenininkas. – Visgi tikiuosi, kad taip nenutiko, skundas adresatą pasiekė ir teisėsauga pradės tyrimą minėtų teisėjų atžvilgiu.

Aišku, jeigu ir pradės, teismas gali bandyti dangstytis technine klaida, bet kai pasirašo trys teisėjai, kai aiškiai parašyta kas bylą veda, kas joje „dalyvauja“, tai atrodo mažai tikėtina. Tai ar yra normalu, kai, galimai klastojant dokumentus, priimamos tokios nutartys?“

Gyvenimas kalėjime blogesniu netapo

Pasidomėjus ar po ankstesnio straipsnio jo kalinimo sąlygos nepablogėjo, visuomenininkas patikino, kad, bent kol kas, ne.

„Aišku, kratas ir toliau daro kiekvieną dieną, jaučiu psichologinį spaudimą, bet tiesioginių agresyvių veiksmų nesusilaukiu. Gal privengia, nes ir aš esu žinomas, ir viešuma pasiekima. Turbūt nurijo „karčią piliulę“ ir tiek, – svarstė visuomenininkas. – Draudžiamų daiktų neturiu ir neplanuoju turėti, tai nelabai ką pakenks. Nebent patys pakištų ką nors draudžiamo, tada būtų kitaip. Beje, tai yra įmanoma. Kai kratos vyksta, anksčiau buvo galima dalyvauti, o dabar kai vykdoma daiktų apžiūra, esu priverstas palikti kamerą. Pareigūnai dengiasi tuo, kad turi registratorius, tačiau tai neužtikrina mano saugumo. Ir nesuprantu, kodėl taip elgiamasi. Nes jeigu atrastų kokių draudžiamų daiktų prieš lygtinį paleidimą, tai vėl būtų problemų, o aš neturėčiau kaip apsiginti. Apie radinius pasako tik kitą dieną. Realiai draudžiamų daiktų pakišimas būtų nusikaltimas, tikiuosi teisėsauga iki to nenusmuks.“

A. Kandrotas pasidalino kitais, jo manymu, keistais sutapimais

Taip pat visuomenininkas pasidalino kai kuriais keistais ir nemažai klausimų keliančias sutapimais.

„Labai gali būti, kad mano ir mane ginančio advokato Eriko Rugieniaus pokalbių yra klausomasi. Tokie įtarimai kilo po to, kai tam tikra informacija, kuri yra žinoma tik mums, pasiekė žiniasklaidą. Įrodymų neturime, bet neraminančių signalų yra, nors taip elgtis draudžia įstatymas, – dar vieną akibrokštą pateikė A. Kandrotas. – Taip pat apskundėme sprendimą dėl ¾ bausmės atlikimo taisyklės, pagal kurią jau turėjau išeiti į laisvę netaikymo, bet skundą nagrinės tie patys, kurie priėmė sprendimą, todėl čia per daug nieko nesitikime. O štai vėliau gali įvykti kas nors įdomaus, nes, tarkim, teisėjas Darius Kantaravičius, kuris subendrino nuosprendžius ir man pridėjo dar metus kalėjimo, dabar dirba Aukščiausiajame teisme. Pastebėjau, kad tie, kurie mane nuteisia, ima kilti karjeros laiptais. Gal tai irgi tik sutapimas, bet pastaruoju metu jų labai daug.“

Vasario 6 d. vyko ne teismo posėdis, o ankstesnio teismo posėdžio nutarties priėmimas

Kaip pavyko sužinoti 77.lt, vasario 6 d. vyko ne teismo posėdis, o ankstesnio teismo posėdžio nutarties priėmimas.

Lietuvos apeliacinis teismas pateikė paaiškinimą:

Lietuvos apeliaciniame teisme nagrinėjamoje byloje paskutinio posėdžio, kuris vyko 2024 m. gruodžio 17 d. ir kuriame A. Kandrotas dalyvavo nuotoliniu būdu, o jo ir kito asmens gynėja – atvykusios į teismo posėdį, metu be kitų klausimų buvo aptariamas klausimas dėl Europos tyrimo orderio ir kolegija nusprendė dėl šio orderio išdavimo ir jo vykdymo priimti atskirąją nutartį. Ši nutartis ir buvo priimta šių metų vasario 6 d. ir pateikta visiems proceso dalyviams.