A.Kandrotas-Celofonas: sistema vis dar manęs bijo

Lietuva, TeisėPolitikos Apžvalgininkas
Suprasti akimirksniu
Antanas Kandrotas (Celofanas)
Antanas Kandrotas (Celofanas). ELTA nuotrauka

A. Kandrotas-Celofanas turėjo būti paleistas sausio 14 dieną

Portalo turima informacija Antanas Kandrotas, visuomenei geriau žinomas „Celofano“ pravarde, kali Vilniaus kalėjime (Rasų g.8). Sausio 14 d. suėjo 3/4 bausmės termino. Kadangi kalėjime vyras jokių nuobaudų nėra gavęs, komisija buvo nusprendusi, kad sausio 14 d. jį paleisti su apykoja, tačiau paskui staiga apsigalvojo, nes jis esą nėra sumokėjęs baudų, kurias, faktiškai, gavo, jau sėdėdamas už grotų.

Kalėjimų departamento Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyrius patikslino, kad „minimas asmuo neatitinka Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 82 straipsnio 3 ir 5 punkto numatytų formaliųjų kriterijų ir negali būti paleidžiamas lygtinai su intensyvia priežiūra“. Taip pat buvo nurodyta, kad A.Kandrotas turi neįvykdytų administracinių nuobaudų už bausmės atlikimo metu padarytus administracinius nusižengimus.

A. Kandroto įsitikinimu, teisėsauga daro viską, kad tik jo neišleistų į laisvę

Su portalu 77.lt bendravęs pats A.Kandrotas-Celofanas teigė, jog Lietuvos teisėsauga daro viską, kad jis kaip tik galima ilgiau liktų už grotų.

„Dabar va baudų prigalvojo. Viena skirta už tai, kad esą nevykdžiau mane sulaikiusių pareigūnų nurodymų bausmės atlikimo metu. Bandėme su advokatu įrodyti, kad sulaikymo metu, 2024 m. sausį, buvau Kaune, žmonos automobilyje, o ne kalėjime, bet teismai vis tiek situaciją nusprendė traktuoti savaip, – pasakojo visuomenininkas. – Taip pat, gavus dokumentus, paaiškėjo, jog policija suklastojo įrašus: mane jie sulaikė 18,30 val., o protokole įrašė, kad nurodymų nevykdžiau 19,20 val. Tai išeina, kad dar valandą visi kažko laukėme? Bandėme baudą apskųsti, bet dieną pavėlavome ir visi teismai, draugiškai, nepaisant nurodytų aplinkybių, atsisakė tiek priimti skundą, tiek pratęsti terminą.“

Antrą baudą A.Kandrotas-Celofanas gavo už tai, jog… nesumokėjo už automobilio parkavimą.

„Praeitų metų vasarį man, sėdinčiam kalėjime, buvo išrašyta bauda už tai, jog nebuvo sumokėta už įmonės automobilio parkavimą. Taip išeina, kad besėdėdamas kalėjime, aš, kaip koks už korupciją nuteistas „darbietis“ Vytautas Gapšys, esą savaitgaliui ištrūkau namo, ne vietoje palikau automobilį ir parlėkiau atgal, – juokavo visuomenininkas. – Ir keisčiausia, kad manęs apie šias baudas niekas neinformavo, teko patiems aiškintis.“

Bandymai sugniuždyti – kasdien?

Dar dvi baudas vyras gavo už laiku nepateiktas įmonės finansinės ataskaitas.

„Viena buvo skirta praėjusių metų lapkritį, kita – šių sausį. Nes matai nepateikiau Registrų Centrui ataskaitų. Tai, kad esu kalėjime be mobilaus telefono, be kompiuterio ir, atitinkamai, be elektroninio parašo ir pašto, jiems neįdomu. Sausio 2 d. išrašytos baudos apskundimo terminas dar nesuėjęs, bet jie jau reikalauja, kad viską sumokėčiau. Ir net jeigu viską sumokėsiu, vis tiek dar turėsiu atsėdėti tris mėnesius. Tai yra, už tą patį nusižengimą mūsų teisinė valstybė yra pasirengusi nubausti mane du kartus – pagal Bausmių vykdymo ir pagal Administracinio nusižengimo kodeksus, nors įstatymai tai draudžia“, – įdomų momentą įvardino portalo pašnekovas.

A.Kandroto-Celofano nuomone, šiuos veiksmus suponuoja du esminiai momentai.

„Pirmiausia jie, sistema, taip stengiasi mane galutinai palaužti. Kratos atliekamos kiekvieną dieną, įskaitant ir pareigūnų lipimą ant lovos su batais. Matyt taip stengiasi išprovokuoti pažeidimui, nes po tokių veiksmų pareiškimai apie būtinybę man pasitaisyti skamba ypač ciniškai.

Taip pat, mano įsitikinimu, teisę į kurį bandė apriboti dar neseniai Teisingumo ministerijai vadovavusi Laisvės partija, tai yra dabartinio jos pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus asmeninis kerštas. Ministras pasikeitė, bet sistema yra inertiška ir, manau, nemažai žmonių liko iš ankstesnių laikų, todėl T.V. Raskevičius taip siekia suvesti sąskaitas. Beje, neseniai gavau dokumentus, kad minėtas veikėjas, už tai, kad mane be mano leidimo viešai pabučiavo, dar reikalauja 2800 eurų. Teismai tam pritaria, kas atveria Pandoros skrynią – dabar tokie raskevičiai galės prie bet ko viešai kabinėtis, o paskui reikalauti kompensacijų“, – samprotavimais dalinosi vyras.

Baigiant pokalbį ir pasiteiravus apie nuotaikas, A.Kandrotas-Celofanas neslėpė, kad jos banguoja.

„Rytais būna geresnės, vakarais – prastesnės, nes kasdien aiškiai jaučiu, kad mane mėginama psichologiškai sužlugdyti. Kita vertus, maniau, kad jau esu sistemai nebepavojingas, tačiau tokie jų veiksmai rodo, kad vis dar keliu jiems pavojų. Tai yra tarsi savotiškas įvertinimas, kuris irgi padeda atsilaikyti prieš visą šią savivalę“, – savo dabartinę padėtį apibendrino visuomenininkas.