- Prieš prievartinius skiepus aktyviai pasisakęs Ž. Tratas jokių ryšių su Rusija teigia nebeturintis nuo pat 2018-ųjų
- „Taikos koalicija“ sieks Lietuvą grąžinti į žmonių rankas
- M. Danielė save pristato kaip sunkių, bet būtinų klausimų politikę
- Parlamentarė didžiuojasi savo sūnaus aukle: 32 kartus teistu ir kelis dešimtmečius heroiną vartojančiu vyru
- Laisvės partija sieks toliau dirbti įvairių mažumų labui
Prieš prievartinius skiepus aktyviai pasisakęs Ž. Tratas jokių ryšių su Rusija teigia nebeturintis nuo pat 2018-ųjų
Iki seimo rinkimų likus mažiau nei mėnesiui, 77 rengia įdomiausių kovų vienmandatėse apygardose apžvalgas. Štai į priešakines linijas stoja Žirmūnų apygarda, kurioje politinę dvikovą pradeda kadaise rusų oligarcho buvusią žmoną vedęs ir dabar į Tėvynę atsigręžęs Žilvinas Tratas bei auklę iš kalėjimo ir priklausomybių centro savo atžalai įdarbinusi „laisvietė“ Morgana Danielė.
Kadaise aktoriaus duonos aktyviai ragavęs Ž. Tratas dabar prisijungė prie parlamentaro Mindaugo Puidoko suburtos Taikos koalicijos, kurios sąrašą į seimą galiausiai vesti nusprendė į savo roges pirmininkaujant Darbo partijai sugrįžęs Viktoras Uspaskich.
Devintoje sąrašo vietoje besirikiuojantis Ž. Tratas politinėje arenoje turi plačių užmojų ir tam startą davė 2020-aisiais pasaulį sukrėtusi COVID-19 pandemija, kuomet sekė protu sunkiai paaiškinami ribojimai ir, kiek vėliau, privaloma vakcinacija[1].
Į politiką Ž. Tratas esą nusprendė pasukti dėl tos pačios priežasties kaip ir sąrašo lyderiu tapęs V. Uspaskich.
„Kodėl aš vėl pasukau į politiką?“ – tai bene dažniausiai man užduodamas klausimas. Ir tikrai – juk atrodytų, kad jau viską turiu: ir materialiai aprūpintą gyvenimą ir didžiulį gerbėjų ratą ir nesibaigiančias galimybes mėgautis viso pasaulio grožiu. Bet yra vienas dalykas ko neturiu – aš neturiu garantijų, kad tiek man, tiek mūsų ateities kartoms šis pasaulis bus tinkamas gyventi.
Matau po „šiuolaikiškumo“ akmeniu pakištą visuomenės degradaciją, kurioje karaliauja nusivylimas, prasmės nebuvimas ir vidinė tuštybė, kurią suinteresuotos grupės bando užpildyti mums nepriimtina ideologija, neapykanta vieni kitiems, beprasmiais konfliktais. Ir galvoju: o kas toliau? Negi turiu stovėti nuošalyje ir nieko nematyti?“ – V. Uspaskich mintimis dalijosi politikas[2].
„Taikos koalicija“ sieks Lietuvą grąžinti į žmonių rankas
Tris partijas – Lietuvos krikščioniškosios demokratijos, Žemaičių ir Darbo partiją – apjungusi Taikos koalicija savo rinkiminėje programoje nurodo, kad visomis išgalėmis sieks, kad valstybės valdymo klausimai atitektų žmonėms, o ne verslui į rankas.
Prioritetų sąraše – žodžio laisvės gynimas ir saugojimas, nacionalinio transliuotojo (LRT) pavertimas objektyvia žiniasklaidos priemone, neapykantos bei dezinformacijos kurstymo viešojoje erdvėje stabdymas, A. Dulkio užvestos sveikatos reformos stabdymas, žmonių apsauga nuo prievartinių medicininių intervencijų (kaip antai COVID-19 pandemijos metu vykdyta masinė vakcinacija), koronaviruso pandemijos priežasčių, valdymo ir pasekmių ištyrimas, prieiga prie inovatyvių vaistų ligoniams ir kt.[3]
Koalicijos lyderis V. Uspaskich taip pat žada pensininkams išmokėti po 3 tūkst. eurų vienkartinių išmokų ir net 40 proc. padidinti senatvės pensininkams tuo tarpu taikant mokestines lengvatas dar dirbantiems pensininkams.
Ž. Tratas taipogi pabrėžęs, kad matant situaciją Lietuvoje, kai dauguma žmonių mato neteisybę, bet ir toliau nedrįsta garsiai reikšti savo nuomonės, pajautęs pareigą tą padaryti. Mat blogai čia ne tik dėl galimų Rusijos veiksmų, bet ir sparčiai blogyn einančios demografinės padėties.
M. Danielė save pristato kaip sunkių, bet būtinų klausimų politikę
Antroji dvikovos dalyvė – mažų kiekių narkotinių medžiagų dekriminalizavimu ir vienalytės partnerystės klausimais užsiėmusios Laisvės partijos kandidatė Morgana Danielė. Politikė nedaugžodžiauja ir pristato save kaip politinę būtinybę Lietuvai – juk kas jei ne ji, užves kelią ant sunkių, bet neva reikalingų sprendimų...
„Dirbu klausimais, kurie daugybę metų politikams nebuvo įdomūs: lytinis švietimas, moterų teisės, narkotikų prevencija ir proporcingos bausmės, kalėjimų reforma, apsauga nuo smurto, psichikos sveikatos paslaugos.
Per šią kadenciją man pavyko pasiekti apčiuopiamų pokyčių: įteisintas medikamentinis nėštumo nutraukimas, apgintas mokslas lytiškumo ugdyme, išplėstas priklausomybės gydymas, sustiprintos psichikos sveikatos paslaugos šeimoms su naujagimiais ir daug kitų.“ – save pristato ketvirtą numerį sąraše gavusi M. Danielė[4].
Tačiau, pasak jos, dar ne visi reikalingi sprendimai įgyvendinti. Tad ko gi dar trūksta iki pilnos laimės?
Sąrašas gana nemažas: kompensuojama kontracepcija ir akušerinio smurto mažinimas, terapinės pagalbos stiprinimas depresijos, nerimo, valgymo ir kitiems sutrikimams bei inovatyvių paslaugų plėtra, nesusituokusioms poroms ir moterims suteikiama teisė į pagalbinį apvaisinimą, didesnis vaikų užimtumo finansavimas.
Parlamentarė didžiuojasi savo sūnaus aukle: 32 kartus teistu ir kelis dešimtmečius heroiną vartojančiu vyru
M. Danielės pavardė pastaruosius metus skambėjo garsiai (bet ne iš gerosios pusės) dėl drąsių politikės pasisakymų. Parlamentarė neslėpė savo pomėgio traukti „dūmus“ valstybės biudžeto lėšomis apmokamų komandiruočių metu, kuomet prie to pačio reklamavo ir geriausias vietines „žolės“ krautuvėles.
Negana to itin garsiai šaukianti narkotikų dekriminalizacijos (mat buvo prisipažinusi pati mėgstanti „pavartoti“), M. Danielė visuomenę nustelbusi ir kitais savo mažų mažiausiai keistais pasirinkimais. Pavyzdžiui, savo tik gimusiam sūnui kaipmat įtaisė „aukles“, kurios ne tik kalėjimo duonos ragavusios ir gavusios recidyvistų etiketes, bet ir kelis dešimtmečius vartojusios visiškai žmogų žlugdantį narkotiką – heroiną.
2022 m. parlamentarė kreipėsi į VLKK dėl draudimo šnekamojoje kalboje vartoti tokius žodžius kaip „alkoholikas“, „narkomanas“ ar „debilas“, kurie neva žeidžia į priklausomybes linkusius asmenis.
Laisvės partija sieks toliau dirbti įvairių mažumų labui
Partijos, kurią į rinkimus ves Aušrinė Armonaitė, rinkiminėje programoje nurodyti pagrindiniai akcentai, kuriais bus dirbama ir vienas pagrindinis – tai Lietuvos stūmimas į vakarietiškas gretas.
Programoje nurodyta, kad didelis dėmesys ir toliau bus skiriamas kovai prieš homofobiją, lyčių nelygybę, LGBTIQ asmenų teisių apsaugai, žmonėms su negalia, romų bendruomenės įtraukčiai, šalyje dirbančių užsieniečių teisėms, pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams, bus siekiama panaikinti administracinę atsakomybę už vertimąsi prostitucija ir kt.[5]
Kitaip tariant, „laisviečiai“ ir toliau ketina pilnu tempu užsiimti klausimų, visiškai skaldančių visuomenę, sprendimu. Nepaisant to, partijos tikslas yra vienyti mažumas, o likusi (didžioji) visuomenės dalis šiems politikams visiškai neįdomi. Taigi štai, priimsime migrantus, toleruosime vienalytę partnerystę, dekriminalizuosime narkotikus ir greitu metu turėsime „svajonių“ Lietuvą, iš kurios teliks tik pavadinimas kariniams poligonams ir skraidantiems vienaragiams, neapsisprendžiantiems dėl savo lyties.