E. Muskas tęsia savo pradėtas permainas
Naujasis tviterio vadovas milijardierius Elonas Muskas sekmadienį paskelbė, kad jau netrukus tviterio įrašų simbolių skaičius bus ženkliai padidintas.
Nors manoma, kad tai leis vartotojams laisviau išdėstyti savo nuomones ir mintis, dalis internautų pastebi, kad toks pokytis tviterį padarys panašiu į feisbuką ar kitus socialinės žiniasklaidos tinklus.
O kol E. Muskas ir toliau siekia tviterį padaryti sėkminga ir pelninga kompanija, imamasi įvairiausių taupymo planų, o susidariusi rinkos situacija Kalifornijoje rodo, kad E. Muskas netolimoje ateityje gali iškelti tviterį iš Kalifornijos; tą jis yra padaręs ir su kita savo įmone „Tesla“.
Būtent dėl pastarosios įmonės akcijų kainos E. Muskas netrukus turėtų pasirodyti teisme. Įvertindamas prieštaringą visuomenės nuomonę, kuri šiuo metu supa milijardierių, jis pats ir jo teisininkų komanda siekia bylos nagrinėjimą perkelti iš Kalifornijos į Teksasą.
Tačiau dėl „Tesla“ E. Muskas turi ir daugiau bėdų. Investuotojai kaltina milijardierių per dideliu susitelkimu į tviterį ir nesirūpinimu „Tesla“, kurios akcijos demonstruoja rekordiškai prastus rezultatus. Dalis investuotojų net mano, kad E. Muskas pats taip manipuliuoja rinką.
Nuo vasario mėnesio tviterio įrašai galės būti ilgesni
Kaip jau minėta, E. Muskas sekmadienį tviteryje paskelbė ir apie vieną didžiausių platformoje numatytų permainų: žadama padidinti platformos įrašų simbolių skaičių. Pirmą kartą tai nutiko dar 2017 m. , kai kompaniją valdė buvęs jos vadovas ir vienas įkūrėjų Jackas Dorsey. Tuomet tviterio įrašo simbolių skaičius buvo padvigubintas nuo 140 iki 280.
Pasak E. Musko, dabar numatyta, kad platformos įrašai galės siekti net iki 4000 simbolių.
„Lengvas perbraukimas dešinėn / kairėn pereinant tarp rekomenduojamų ir sekamų tviterio pranešimų atsiras vėliau šią savaitę. Pirmoji daug didesnio vartotojo sąsajos pertvarkymo dalis. Žymeklio mygtukas ant įrašo informacijos bus įdiegtas po savaitės. Ilgi tviterio įrašai pasirodys vasarį“, – apie numatytas permainas tviteryje paskelbė E. Muskas[1].
Nors daugelis ištikimiausių tviterio vartotojų nėra patenkinti tokiais pokyčiais ir tikina, kad ilgi įrašai sugriaus visą greito ir trumpo informacijos skelbimo idėją, o tviterį padarys platforma, primenančią feisbuką, kiti teigia, kad tai pagerins vartotojų patirtį, nes žmonėms nebereikės rašyti kelių įrašų,kad perteiktų visą norimą informaciją.
Daugėja šansų, kad tviteris bus iškeliamas iš San Francisko
E. Muskas šiuo metu iš pagrindų pertvarko ir siekia antram gyvenimui prikelti tviterį. Kol vyksta pokyčiai, daugėja įvairių teorijų, nagrinėjančių, kokiu gi keliu E. Muskas gali nuvesti kompaniją.
Daugėja teigiančių, kad viena iš realiausių galimybių yra ta, kad tviteris bus visiškai iškeltas iš Kalifornijos. Regis, kad tokią teoriją patvirtina ir šiuo metu susidariusi nekilnojamo turto situacija.
Po pandemijos darbo rinka visiškai negrįžo prie įprastinių darbo ofise praktikų. Hibridinis arba visiškai nuotolinis darbas įsigalėjo net Silicio slėnio technologijų gigantėse. Nors baimintasi, kad dėl to išnyks korporatyvinė kultūra, daugelis įmonių išbandė įvairias formules, kaip susigrąžinti savo darbuotojus į biurus, tačiau tai nepasiteisino.
Dėl to, daugelis technologijų įmonių pradėjo drastiškai mažinti savo sąnaudas, kad apsaugotų savo pelną. Taip panaikinamos ne tik darbo vietos, bet ir biurų erdvė. Dabar San Franciskas yra vienas iš JAV miestų, kuriuose daugėja tuščių biuro erdvių. Biurų užimtumas San Franciske ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį pasiekė naują rekordinį lygį – 32,1 proc., palyginti su 28,9 proc. trečiąjį ketvirtį. Tai reiškia, kad šiuo metu beveik trečdalis biuro patalpų mieste yra tuščios[2].
O naujasis tviterio vadovas E. Muskas mano, kad padėtis dar labiau blogės. Kai investuotojas Davidas Sacksas tviteryje paskelbė turintis labai patrauklų pasiūlymą nuomotis biurų erdves San Franciske už tą pačią kainą kaip 2009 m., E. Muskas pakomentavo, kad kainos kris dar labiau.
Tviterio savininkas ne kartą kritikavo San Francisko valdžią ir Kalifornijos įstatymus, todėl dalis ekspertų mano, kad E. Muskas pasinaudos sėkmingu savo elektromobilių kompanijos „Tesla“ iškėlimo pavyzdžiu.
Darbuotojų skaičius mažinamas daugelyje tviterio būstinių, tačiau ieškoma ir naujų profesionalų
O kol persikraustymo procesai dar nepradėti, tviteris ir toliau mažina darbuotojų skaičių. Atleista dalis tarptautinės pasitikėjimo ir saugumo komandos narių, taip pat, dalis darbuotojų, kurie rūpinosi turiniu, susijusiu su neapykantos kalba ir priekabiavimu.
Dešimtys darbuotojų neteko darbo Dublino ir Singapūro biuruose, tarp jų, tviterio pajamų politikos vyresnioji direktorė Analuisa Dominguez ir bendrovės Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono svetainės vientisumo vadovas Nur Azhar Bin Ayob[3].
Skirtingų šaltinių teigimu, taip pat buvo atleisti socialinio tinklo dezinformacijos politikos ir pasaulinių apeliacijų komandų darbuotojai. Tačiau tviteris samdo ir naujus profesionalus. Skelbiama, kad kompanija pasamdė naujų darbuotojų savo JAV apeliacijų komadoje.
Bylos dėl „Tesla“ akcijų nagrinėjimą E. Muskas siekia perkelti iš Kalifornijos į Teksasą
Nors E. Muskas šiuo metu yra susitelkęs į tviterį, jo dėmesio reikalauja ir „Tesla“. E. Muskas kartu su savo teisininkų komanda neseniai paprašė teisėjo perkelti būsimą teismo procesą dėl akcininkų ieškinio iš San Francisko į Vakarų Teksasą: milijardierius baiminasi, kad prisiekusieji Kalifornijoje gali būti nusiteikę prieš jį.
„Pastaruoju metu vietos žiniasklaidoje buvo sukurta aplinka, kuri skatina apygardos prisiekusiųjų grupę susidaryti neigiamą išankstinį nusistatymą prieš Muską ir tviterį. Potencialūs prisiekusieji, kurie dėl šios informacijos pateikimo apskritai turi neigiamą nuomonę apie poną Muską ir tviterį, negalės atskirti šio šališkumo nuo šios bylos faktų, todėl negalės nešališkai įvertinti Musko elgesio“, – teigiama paraiškoje, kuri buvo pateikta teismui[4].
Paraiškoje taip pat priduriama, kad daug kalbų sukėlęs E. Musko tviterio perėmimas, kurio metu buvo masiškai atleidžiami darbuotojai, „jau sukėlė esminį šališkumą tiems, kurie patyrė darbo vietų mažinimo poveikį“.
Jei teisėjas nuspręs neperkelti bylos nagrinėjimo į Teksasą, E. Muskas ir jo advokatai prašys atidėti bylos nagrinėjimą, kad išsisklaidytų E. Muską supančios „neigiamos nuotaikos“.
Akcininkų grupės ieškinys, kuriame E. Muskas kaltinamas manipuliavimu „Tesla“ akcijomis, yra susijęs 2018 m. E. Musko tviteryje paskelbta žinute, kurioje teigiama, kad jis „užsitikrino finansavimą, kad „Tesla“ taptų privati“.
Per kelias savaites po šios žinutės „Tesla“ akcijos pasiekė ekstremalių aukštumų, o vėliau, staiga prarado vertę. Dėl to, vertybinių popierių ir biržos komisija E. Muskui skyrė 40 mln. dolerių baudą.
Būsimame teismo procese turėtų būti nustatyta, ar E. Musko tviterio žinutė turėjo įtakos „Tesla“ akcijų kainai, taip pat ar „Tesla“ ir E. Muskas turėtų atsakyti už tariamą žalą.
„Tesla“ akcijų vertė ir toliau krenta, investuotojai neslepia nerimo
O „Tesla“ akcijų vertė šiuo metu ir toliau krenta, taip dar labiau neraminant kompanijos investuotojus. Leo Koguanas, stambus „Tesla“ investuotojas dabar viešai abejoja, ar tik E. Muskas tyčia nemanipuliuoja elektromobilių gamintojos akcijų verte.
„Tai neginčijamas įrodymas, kad jis sąmoningai stūmė kainą žemyn, pažeisdamas savo pareigas“, – tviteryje rašė L. Koguanas, atsakydamas kitam tviterio vartotojui, kuris teigė, kad E. Muskas specialiai stūmė akcijų kainą[5].
L. Koguanas, kuris yra vienas didžiausių individualių „Tesla“ akcininkų. Jis nėra vienintelis, kuris pastaraisiais mėnesiais nėra patenkintas „Tesla“ demonstruojamais rezultatais. Kompanijos akcijų vertė ir toliau krenta: per 2022 m. kompanijos akcijų vertė nukrito net 65 proc., o dalis investuotojų mano, kad dėl to kaltas būtent E. Musko įgeidis įsigyti tviterį.