Kas gali pažeisti sušlapusį išmanųjį telefoną
Visi žino, kad vanduo ir elektriniai prietaisai nėra suderinami, o jiems susitikus trumpas jungimas beveik neišvengiamas. Kiek mažesnė, bet vasarą dažnai pasitaikanti blogybė yra sudrėkę išmanieji telefonai. [1]
Internete apstu kartais daugiau pakenkti negu padėti galinčių instrukcijų, mokančių kaip elgtis sušlapus telefonui. Čia reikėtų atminti, kad vanduo vandeniui nelygus. Distiliuotame vandenyje beveik nėra ištirpusių mineralų, kiek daugiau jų sutinkama įprastame gėlame vandenyje ir ypač daug – sūriame. Kuo sūresnis vanduo patenka į įrenginio vidų, tuo daugiau nemalonumų ir žalos jis gali pridaryti. [2]
Taip pat būtina atminti, kad įvairūs džiovinimo metodai nepadės apsaugoti telefono nuo drėgmės patekimo į vidų. Ypatingai tais atvejais, jeigu ekranas jau buvo keistas arba gamykliniai klijai prarado sandarumą.
Elektroninio įrenginio atsparumas smūgiams ar dulkėms nustatomas atliekant laboratorinius bandymus ir, dažniausiai, nurodoma, kokiu kampu bandymų metu buvo pasuktas telefonas arba kokio stiprumo srovė jį veikė. Tais atvejais, kai kalbama apie įrenginio atsparumą drėgmei, pasiekti optimalių, bandymų metu fiksuotų, rezultatų galima tik esant atitinkamiems veiksniams. Nes, tarkim, jeigu pažeista telefono izoliacija, užtenka, kad jis gulėtų kišenėje pliaupiant vasariškam lietui ir drėgmė nesunkiai pateks ten, kur jai būti nederėtų.
Populiariausi internetiniai metodai ir paslėpti pavojai
Nepaisant to, žmonės vis tiek bando gaivinti telefonus patys, o savo pasiekimais skuba dalintis viešai. Vienas populiariausių internetinių metodų yra sudrėkusio telefono panardinimas į ryžius, kurie sugeria drėgmę.
Vienas iš „Xiaomi“ vadovų, kai greitai nesugebėjo rasti ryžių, „išrado“ naują metodą. Jis savo sudrėkusį „Xiaomi Mi9“ paliko džiūti saulėje ir įjungė muziką. Konkrečiu atveju garso kolonėlės vibracija užtikrino savotišką telefono vėdinimą ir, savininko teigimu, per dieną telefonas atsigavo. [3]
Visgi tai yra daugiau išimtis negu taisyklė, nes netgi jei pavyktų išdžiovinti telefoną pasinaudojant internatų patarimais – panardinant jį į ryžius ar palikus ant radiatoriaus, išsiskyrusios druskos, tikėtina, vis tiek sukels trumpą jungimą. Tokie jungimai gali visiškai sunaikinti telefono atmintį, tapti jungčių išsilydimo ar akumuliatoriaus išsipūtimo priežastimi. Šiuo atveju lieka tik viena išeitis – kreiptis į specialistus, kas jie prieš pakartotinę telefono eksploataciją jį tinkamai išvalytu ir sutvarkytu.
Kaip elgtis jeigu telefono išsaugoti nepavyko
Jeigu visgi telefonas sudrėko, jį nedelsiant reikia išjungti. Tuomet būtina nuimti įdėklą ir pasiekti SIM bei atminties korteles. Vandens perteklių gali sugerti popierinis rankšluostis, tačiau pas specialistą vis tiek teks apsilankyti. Čia reikia nepamiršti, kad servisai, dažniausiai, nesirūpina duomenų išsaugojimų, t.y. jie grąžina sutvarkytą įrangą, tačiau su atkurtais gamykliniais nustatymais. Dėl to tikslinga kurti ir „debesyse“ saugoti rezervines duomenų kopijas. Jeigu tai laiku nebuvo padaryta, ištikus nelaimei, prieš grąžinant telefonui gamyklinius nustatymus, tikslinga būtų pabendrauti su bent dalį informacijos galinčiu išsaugoti specialistu.
Ir jokiu būdu negalima:
Bandyti sušlapusį įrenginį įjungti arba prijungti krovimą. Tai ne tik garantuotai sunaikins akumuliatorių, bet elektra gali nukrėsti ir patį savininką.
Purtyti jį ar belsti: tai nesumažins į vidų patekusio vandens kiekio, bet padės jam plačiau pasiskirstyti.
Pūsti: tai taip pat prisideda prie vandens patekimo ten, kur jo dar nebuvo.
Naudoti feną: nors dėl karščio drėgmė turėtų išgaruoti, atsiranda pavojus to, kad garai prasiskverbs į įrangą net ten, kur nesugebėjo patekti vanduo.