Naujas lietuviškasis biznis – į lovą, bet ne po vieną
Lietuvos sostinės padangėje išryškėjo naujos pramogos etiudai – nori pagulėti lovoje, kurioje miegojo Joe Bidenas – gausi progą, o, esant poreikiui, net ir ne vieną[1]. Visgi, kas paskatino šią perdėm „visuomenišką akciją“?
Po NATO viršūnių susitikimo dalis šalies viešbučių džiūgauja sulaukdami vis daugiau naujų lankytojų, kurie trokšta paviešėti apartamentuose, kuriuose nakvojo užsienio šalių lyderiai. Be to, kaip tvirtino „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ viešbučio generalinis direktorius Kai Schukowski, įvairios publikacijos apie minėtą renginį padarė savo: užsienio svečiai ir eiliniai keliautojai ne tik daugiau sužino apie viešbutį, bet ir tokiu būdu geriau susipažįsta su Vilniumi.
Naujoji veik populiarumo Everestą siekianti tendencija – apartamentai, kuriuose bluostą dėjo J.Bidenas, – rezervacijų skaičius jau išart po NATO viršūnių susitikimo išaugo it ant mielių. Vėlgi, kadangi šių patalpų nuomos kaina išties didelė, nedaugelis užklausos davėjų pasiryžta tokiam žingsniui. O kaina – pats Dievas žino – 132 kv. m. prezidentiniuose apartamentuose iš tikrųjų nemaža: vos pasibaigus NATO viršūnių susitikimui už vieną naktį teko pakloti beveik 2 700 Eur, nors dabar suma kiek mažesnė.
Kaip ir kituose liukso klasės kambariuose, prezidentai įprastai turi patogią 220 cm lovą, o vonios kambarius puošia įspūdingas marmuras. Nepaisant to, smalsu, kas sutiktų gultis į lovą, kurioje miegojo J.Bidenas?
Kol vieni teigia, jog „gultų tik tuo atveju, jeigu jiems primokėtų ir tik su miegmaišiu“, likusioji dalis entuziastų šios paslaugos laukia lyg klasės žiburėlio sutrumpintų pamokų sąskaita.
Skeptikai tvirtina, neva JAV prezidentas yra visiškai tuščias dvasiškai – veik kaip kirmėlė ar musė, kuriai nėra jokių ribų. Kita vertus, tuo atveju, jei dar kartą sulauksim tokios karštos vasaros, turbūt dar didesnių kvailysčių pamatysim, – į kraštutinumus vis dažniau linkę pasauliečiai arba sutiks su novatorišku pasiūlymu, arba lovą tiesiog sudegins.
Žmonių „ant svieto“ – pačių įvairiausių: ir mąstančių, kaip papildomai uždirbti, ir spontaniškai sutinkančių „mirties pataluose“ pagulėti bei maisto likučius ragauti. (Turbūt nederėtų stebėtis, jei naujuose istorijos vadovėliuose bus minimi faktai apie 2023 m. viešbučio kampe užkonservuotus autentiškus žymaus asmens sauskelnių kvapus.)
Stikliniame viešbučio kambaryje žmonės vis klausdavo, ar pasimylėsime
Kai kurios poros, nors kartą apsistojusios stikliniame „Zero Suite“ Ibizos viešbučio „Paradiso Ibiza Art“ kambaryje, tvirtina, jog žmonės vis bakstelėdavo į stiklą ir juos įrašinėjo, taip pat klausinėjo, ar pastarieji užsiims seksu[2][3]. Pasakysiu paprastai: permatoma erdvė neprilygsta niekam, ką patyrėte iki šiol.
„Zero Suite“ buvo įrengtas dar 2018 metais.
Nedidelis viešbučio kambarys, uždengtas stiklu su viena geltona siena ir atitinkamomis grindimis, yra tik suaugusiems skirtas meno viešbutis, kurį sukūrė „Concept Hotel Group“, ir kuriame yra keletas kitų unikalių miegojimo vietų.
Kambarys pristatomas kaip patirtinis meno eksponatas, kuriame svečiai neva gali tapti meno dalimi miegodami stiklinėje dėžutėje vestibiulio viduryje. Kaip visas šis „šou“ atrodo?
Tiesa ta, jog jus gali matyti personalas, bet kuris kitas svečias ir net asmenys iš gatvės, kadangi šis išskirtinis kambarys yra vos kelių metrų atstumu nuo stumdomų stiklinių priekinių durų ir registratūros. Nepaisant to, jog erdvė atrodo mažų mažiausiai beprotiška, daugelis nori ją išmėginti.
Įdomiausia, kad viešbučio darbuotojai poroms įprastai nepateikia jokių viešnagės taisyklių, joms taip pat nereikia pasirašyti atsisakymo būti filmuojamiems ir fotografuojamiems, nors su tuo susiduriama itin dažnai. (Poros dažnai būna šokiruotos, kiek daug žmonių teiraujasi, ar it po padidinamuoju stiklu esantys drąsuoliai užsiims seksu įspūdingame kambaryje.)
Viešbutis „Arbez“ siūlo vienu metu miegoti dvejose šalyse
Kadangi unikalus viešbutis „Arbez Franco-Suisse“ yra prie pat Prancūzijos ir Šveicarijos sienos, miegančių svečių galvos yra Šveicarijoje, o pėdos – Prancūzijos žemėje[4].
Pastatytas kaimišku stiliumi, kuris taip paplitęs šioje Europos dalyje, mažo šeimai priklausančio viešbučio rezultatas toks, kad maždaug pusė jo yra Prancūzijoje, o kita pusė – Šveicarijoje, tarptautinei sienai kertant restoraną bei kelis kambarius. Pro langą yra matomi du pasienio postai: Šveicarijos – dešinėje, prancūziškas – šiek tiek žemiau kairėje, o viešbutis užima trikampį žemės sklypą, įspraustą tarp jų.
Nuo pasaulinių karų iki naujausios Covid-19 pandemijos, unikali viešbučio padėtis buvo nesibaigiantis kurioziškų situacijų ir istorijų šaltinis – pradedant netyčia sukeistomis sienas puošiančios vėliavomis, baigiant supainiotomis sienų dekoravimo tradicijomis.
Nesklandumų kelia ir maistas. Pavyzdžiui, sėdi prancūziškoje restorano pusėje ir nori paragauti vietinio šveicariško sūrio. Bėda ta, jog skanumynas negali būti pervežtas į Prancūzijos pusę dėl griežtų Europos taisyklių, turinčių įtakos nepasterizuotiems pieno produktams. Tas pats atsitinka su kai kuriais prancūzų patiekalais, kurių platinimas Šveicarijoje neleidžiamas, ir t. t.
Įspėjimas gana paprastas: jeigu ruošiatės mėgautis tarptautiniu miegu, iš pradžių reiks daug ką apmąstyti.