- V. Landsbergis svarstė, kad informacija apie ikiteisminį tyrimą galėjo nutekėti nebūtinai iš Seimo
- Piktinasi, kad Lietuvoje nebeliko „rimtos žiniasklaidos“
- Konservatorių „grietinėlė“ draugiškai vakarieniavo sostinėje įsikūrusiame restorane
- Ketvirtadienį įvykęs neeilinis Seimo posėdis nedavė teigiamų rezultatų
V. Landsbergis svarstė, kad informacija apie ikiteisminį tyrimą galėjo nutekėti nebūtinai iš Seimo
Lietuvos vadovo titulą gavęs profesorius Vytautas Landsbergis kaip reikiant įsijautė ir viešai pasėjo svarstymus, jog informacija pedofilijos byloje buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galbūt buvo nutekinta ne iš Seimo, o, pavyzdžiui, iš prokuratūros, o gal patys mažamečiai leptelėję savo tėvams. Į tokius arogantiškus pasisakymus sureagavęs „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis kirto iš peties – anot jo, savo pasisakymais politikas V. Landsbergis peržengė visas įmanomas ribas ir pažemino Generalinės prokuratūros darbuotojų garbę versdamas informacijos nutekinimo šešėlį pedofilijos skandale ant jų.
Anot R. Karbauskio, perskaitęs interviu su V. Landsbergiu, kuriame šis drįso prokuratūros darbuotojus išvadinti čekistais (tai – Rusijos ypatingos komisijos kovotojai su kontrrevoliucija ir sabotažu arba Sovietų Rusijos pirmosios politinės policijos (1917-22) darbuotojai), liko apstulbęs.
Politikas pastebėjo, kad išspausdintame interviu V. Landsbergis vartoja neapykantos kalbą, nukreiptą į Generalinės prokuratūros darbuotojus, o tuo tarpu interviu išspausdinusiems nacionalinio transliuotojo LRT redaktoriams, panašu, tai – nė motais. Juk situaciją pasukus kiek kita puse ir į V. Landsbergio vietą pastatant paprastą pilietį, anot R. Karbauskio, jo ne tik nerodytų LRT, bet dar ir iškeltų bylą.
„(Sako), iš Seimo. Bet dar niekas nenustatė, kad iš Seimo. O kodėl iš Seimo? O gal iš prokuratūros? Ten po to kažkas užsiminė šiek tiek. Tai reikia kiekvieną prokurorą tikrinti, jų padėjėjus. Du mėnesius vyko tyrimas, daug žmonių žinojo. Pirmiausia tie patys vaikai, paaugliai. Ko jų klausinėja? Ką tau dėdė Kristijonas sakė, ką jis darė, ar jis tave lietė kaip nors. Juk jų to klausinėja. Ar tiems vaikams koks nors čekistas uždraudė papasakoti? O jų tėvai tai žino“, – LRT interviu teigė V. Landsbergis[1].
Pasak R. Karbauskio, tokiu savo viešu pasisakymu profesorius diskreditavo pats save, savo anūką Gabrielių Landsbergį ir visą konservatorių partiją, kurioje eina garbės pirmininko pareigas.
Piktinasi, kad Lietuvoje nebeliko „rimtos žiniasklaidos“
Tuo tarpu europarlamentarė Rasa Juknevičienė savo feisbuko paskyroje užkūrė tikrą pirtį po to, kai dienraštis „15 min“ paskelbė straipsnį apie pasirodžiusią informaciją dėl konservatorių susitikimo viename sostinės restoranų.
Politikės kraujas taip užkaito, jog ji net viešai kreipėsi į portalą su prašymu parašyti straipsnį apie tai, kad ji kartu su savo kolegomis iš Europos Parlamento grupės „viršūnių“ praėjusį antradienį vakarieniavo kartu su Europos Komisijos pirmininke Ursula von Der Leyen ir keliais komisarais viename iš Briuselio pastatų.
R. Juknevičienė taip pat pareiškė, kad ir ateityje planuoja nenutraukti šios tradicijos ir pietauti ne tik su kolegomis iš Europos Parlamento, bet ir su konservatorių „viršūnėlėmis“ veikiausiai ne tik teks pavalgyti, bet ir alaus bokalą ar taurę vyno pakelti.
„Man toks jausmas, kad jau visiems stogai nuvažiavo Lietuvoj. Net ir tiems, kuriuos vertinau rimtais žmonėmis, rimta žiniasklaida. Bet turbūt greit nebeliks tokios. Kaip ir rimtos politikos. Tik gali būti, kad čia viskas paprasčiau. Rinkimų kampanija, vienos partijos per savivaldos rinkimus skiria pinigų centrinei spaudai, kitos – ne.
Taip ir gyvenam. O tuo tarpu kriminalinių struktūrų partija siautėja“, – savo paskyroje rėžė politikė.
Nors ir sunku būtų R. Juknevičienei paprieštarauti dėl rimtos žiniasklaidos nebuvimo Lietuvoje, tačiau tokie išsakyti europarlamentarės žodžiai, tikėtina, turi kiek kitokį kvapą ir pastaroji veikiausiai turėjo omenyje, kad panašu, jog nebeliko žiniasklaidos, kuri dirbtų konservatorių labui.
Konservatorių „grietinėlė“ draugiškai vakarieniavo sostinėje įsikūrusiame restorane
Netylant įtarimams, kad skandalo dėl pedofilijos epicentre galėjo atsidurti ne tik K. Bartoševičius, bet ir tokią parlamentaro veiklą dangstę kolegos, viešumoje pasirodė dar viena pikantiška detalė. Su „15 min“ susisiekus vienam skaitytojui, buvo atskleista, kad sausio 20-ąją (būtent tos dienos vakarą K. Bartoševičius VRK pateikė prašymą dėl Seimo nario mandato atsisakymo) sostinės širdyje įsikūrusiame restorane „Brussels Mussels“ vakarieniavo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo vicepirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri anksčiau tvirtino, kad susitikimas buvo suplanuotas iš anksčiau[2].
R. Morkūnaitė-Mikulėnienė patikino, kad Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen šiame susitikime nebuvo, o jame dalyvavo partijos pirmininkas ir pirmininko pavaduotojas Jonas Survila.
Nesiginta, kad susitikimo metu buvo kalbėta ir apie K. Bartoševičių (nors tik sausio 23 d. skandalui iškilus į paviršių, konservatoriai buvo labai nustebę), tačiau anot R. Morkūnaitės-Mikulėnienės, susitikimo metu „visi tik gūžtelėjo pečiais“.
Ketvirtadienį įvykęs neeilinis Seimo posėdis nedavė teigiamų rezultatų
Opozicinėms frakcijoms (išskyrus „valstiečius“) ketvirtadienį inicijavus neeilinį parlamento posėdį, nebuvo pasiekta jokių teigiamų rezultatų įskaitant ir specialiosios tyrimų komisijos sudarymą.
Dar įdomiau tai, jog kaip atkreipė dėmesį R. Karbauskis, posėdį inicijavę socialdemokratai elgėsi taip, lyg neeilinis posėdis buvo sušauktas tik dėl „vaizdo“ – niekas ne tik kad nebandė suskaičiuoti, kiek dalyvaujančių posėdyje rems tyrimų komisijos sudarymą, bet ir devyni socialdemokratai dėl neaiškių priežasčių nusprendė nedalyvauti balsavime dėl tokios komisijos sudarymo, nors trys iš jų parlamente buvo.
Visgi, posėdžio metu Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen ir Generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pateiktos versijos skyrėsi: parlamento vadovė teigė, kad į ją besikreipusi prokurorė nurodžiusi, kad minimas asmuo nėra iš jos partijos, kai tuo tarpu N. Grunskienė tikino tokios informacijos apskritai neatskleidusi.