pieva
Antradienio vakare laukiama stipraus, bet trumpo lietaus. Unsplash nuotrauka

Remiantis sinoptikų duomenimis, antradienio, birželio 18 dienos, ankstyvas rytas šalyje bus mažai debesuotas. Oro temperatūra sieks apie 20 °C, o vėjo greitis bus nedidelis, apie 2 m/s, su gūsiais iki 5 m/s. Kritulių ryte nenumatoma.

Vidurdienį ir popietę oro temperatūra pakils iki 27-28 °C, ypač pietinėse ir centrinėse šalies dalyse. Tuo metu bus mažai debesuota arba giedra, kas lems saulėtą ir šiltą dieną. Vėjo greitis sieks apie 2 m/s, tačiau kai kur gali pasitaikyti stipresnių gūsių iki 7 m/s. Drėgnumas sumažės iki 29-36 %, todėl oras bus sausas ir malonus. Remiantis klimatologų duomenimis, tai yra tipiška vasariška diena Lietuvoje.

Pavakarę, apie 16 val., debesuotumas padidės, ypač vakarinėje šalies dalyje. Oro temperatūra kiek sumažės iki 25 °C. Vėjo greitis padidės iki 6 m/s su gūsiais iki 13 m/s, tačiau kritulių nesitikima.

Vakare, apie 19 val., Lietuvoje laukiama smarkaus lietaus, ypač šiaurės ir vakarų regionuose. Oro temperatūra sumažės iki 21 °C. Vėjo greitis bus apie 2 m/s, tačiau gūsiai sieks iki 10 m/s. Kritulių kiekis gali siekti iki 2,2 mm/val.

Naktį į trečiadienį oras vėl taps giedras, o temperatūra nukris iki 20 °C. Vėjo greitis sumažės iki 1-2 m/s, o gūsiai - iki 2-3 m/s. Atmosferos slėgis išliks apie 1015 hPa, o drėgnumas padidės iki 85 %. Remiantis sinoptikų duomenimis, naktis bus rami ir sausa, be kritulių.

Taigi, antradienis, birželio 18 diena, Lietuvoje bus įvairus ir dinamiškas, su saulėtais rytais ir dienomis bei lietingu vakaru. Rekomenduojama pasiruošti tiek saulės vonioms, tiek galimoms liūtims, ypač vakarinėje šalies dalyje.