Suprasti akimirksniu
  • Verslo planas: „parduok vandenį, kuriame išsimaudei ir uždirbk 21 tūkst. dolerių“
  • Belle Delphine – nuo Pornhub iki Instagram – plačiai „linksniuojama verslininkė“
  • Vonios vandenį ritualams pardavinėjo ir mirtininkų kulto įkūrėjas Shoko Asahara
Šaltiniai
Belle Delphine
Socialinių tinklų žvaigždė Belle Delphine. Ekrano nuotrauka

Verslo planas: „parduok vandenį, kuriame išsimaudei ir uždirbk 21 tūkst. dolerių“

Dabartiniais laikais socialiniai tinklai ir nuomonės formuotojai diktuoja madas. Jie demonstruoja, kokios stiliaus tendencijos dominuoja, kokie makiažo arba šukuosenų akcentai dabar yra „ant bangos“, kokie interneto iššūkiai ir įrašai sulaukia daugiausia dėmesio.

Vien tik eilinės fotografijos, vaizdo įrašai arba „TikTok'o“ šokiai dabar masių jau taip nepavergia, reikia kažko daugiau, kas galėtų nustebinti, šokiruoti ir sukrėsti. O tai padaryti galima gana įvairiai, pavyzdžiui, pardavinėjant panaudotą savo vonios vandenį.

Didžiosios Britanijos nuomonės formuotoja, instagramo, „Youtube“ bei „OnlyFans“ platformų turinio kūrėja tokia veikla ėmėsi dar prieš keletą metų ir neseniai atskleidė, kiek gi užsidirbo iš šio neeilinio verslo plano, apie kurį pakomentuoti suskubo tūkstančiai internautų.

Nuomonės formuotojai imasi pardavinėti net vonios vandenį. Ashasa Tree/Unsplash nuotrauka
Nuomonės formuotojai imasi pardavinėti net vonios vandenį. Ashasa Tree/Unsplash nuotrauka

Belle Delphine – nuo Pornhub iki Instagram – plačiai „linksniuojama verslininkė“

„Štai jums vanduo, kuriame ką tik buvau, gerkite į sveikatą išdykėliai“, – kartą nutarė ši socialinių tinklų įtakotukė, dabar jau puikiai žinoma ne tik dėl kuriamo turinio, bet ir originalių verslo idėjų.

Belle Delphine yra britų socialinės žiniasklaidos žvaigždė, modelis, internete žinoma tapusi po pikantiškų savo vaizdo įrašų, nuotraukų ir kitų įvairių kontroversijų. Karjerą ji pradėjo Pornhub, o dabar jau yra žinoma beveik visur.

Nuo 2018 m. rudens iki 2019 m. vasaros jos instagramo sekėjų skaičius išaugo nuo 850 000 iki daugiau nei 4 milijonų, tad internautus mergina tikrai sudomino.

O dėmesys išaugo dar bent kelis kartus, kai 2019 m. liepą socialinės žiniasklaidos žvaigždė atidarė savo internetinę parduotuvę, kurioje pardavinėjo produktą „GamerGirl Bath Water“, kurio kaina siekė 30 JAV dolerių arba 24 svarus sterlingus. Tai buvo ne kas kitas, o jos panaudotas vonios vanduo[1].

Šis produktas buvo parduotas vos per tris dienas, tad netrukus imta spekuliuoti, kiek gi nuomonės formuotoja iš šios idėjos galėjo susikrauti pelno.

Neseniai Belle Delphine svečiavosi tinklalaidėje „The Louis Theroux Podcast“, kurioje atskleidė viską apie savo uždarbį[2].

Ji teigė, kad iš viso jai pavyko parduoti 600 vienetų produkto, kadangi, vienetas kainavo 35 doleris, tai jai atnešė 21 000 dolerių arba 16700 svarų sterlingų už visą parduotą vonios vandenį.

Tinklalaidėje Belle Delphine kalbėjo, kad internetas yra keista vieta, o paversti save preke, yra kažkas dar dar labiau keisto.

Vis dėlto, mergina paaiškino, kad visuomenės reakcija jai pasirodė teigiama. Ji teigė, kad neigiamų komentarų daug nebuvo, daugelis tiesiog juokavo arba stebėjosi idėja.

Tačiau jos instagramo paskyra, po to, kai mergina reklamavo savo vonios vandenį, vis dėlto buvo sustabdyta ir galiausiai uždrausta. Kita vertus, 2020 m. ji sukūrė naują paskyrą ir dabar vėl turi milijonus sekėjų.

Be to, instagramas nėra jos vienintelis pajamų šaltinis. Socialinių tinklų žvaigždė susikūrė ir „Patreon“ paskyrą, kurioje jos gerbėjai gali aukoti pinigų, kad galėtų gauti daugiau itin atvirų, galbūt net pornografinio pobūdžio Belle Delphine nuotraukų, vaizdo įrašų ar tiesioginių transliacijų. Ji taip pat aktyviai talpina turinį ir kontraversiškai neretai vertinamoje platformoje „Only Fans“. Čia, už 35 svarus per mėnesį, internautai gauna prieigą prie jos turinio. Kiek rečiau, tačiau turinį ji skelbia ir „Youtube“ platformoje.

Belle Delphine jutubo kanalas. Ekrano nuotrauka
Belle Delphine jutubo kanalas. Ekrano nuotrauka

Vonios vandenį ritualams pardavinėjo ir mirtininkų kulto įkūrėjas Shoko Asahara

Nors vonios vandens pardavinėjimas yra gana keista verslo ir pasipelnymo idėja, Belle Delphine tikrai nėra pirmas asmuo, užsiėmęs tokia veikla.

Iš tiesų, su tuo yra siejami kraupūs istoriniai įvykiai. Shoko Asahara, Japonijos mirtininkų kulto „Aum Shinrikyo“ įkūrėjas ir 1995 m. Japonijos sostinės Tokijo metro teroro akto, per kurį žuvo 12 žmonių ir daugiau kaip 1 000 buvo sužeista, autorius, taip pat pardavinėjo savo vonios vandenį pasekėjams, kurie jį gėrė per ritualus[3].

S. Asaharos pasekėjai, kurių kulto piko metu Japonijoje ir Rusijoje buvo dešimtys tūkstančių, dalyvavo itin keistuose ritualuose, pavyzdžiui, gėrė jo vonios vandenį ir dėvėjo elektrines kepuraites, kurios, jų manymu, sinchronizavo jų smegenų bangas su S. Asaharos bangomis.

Asahara savo vonios vandenį pardavinėjo gana brangiai: 300 JAV dolerių už unciją. Vienas pasekėjas 1988 m., manoma, sumokėjo net daugiau kaip 6 115 svarų sterlingų arba 8 100 JAV dolerių už kraujo ritualą, kurio metu išgėrė lyderio kraujo bei, tariamai, vonios vandens.

Įdomu tai, kad Asaharos kultas vis dar egzistuoja ir šiandien, nors ir suskilo į dvi skirtingas grupes su skirtingais pavadinimais. Tačiau nėra aišku, ar vonios vandens pardavinėjimo praktikos gyvuoja iki pat šių dienų.

O pats Asahara gyvenimą baigė atsakydamas už savo nusikaltimus. Jis buvo nuteistas 2004 m., galiausiai 2018 m. liepos 6 d. jam buvo įvykdyta mirties bausmė už dalyvavimą Tokijo metro zarino dujų atakoje. Sutapimas ar ne, bet beveik lygiai po metų Belle Delphine pristatė savo vonios vandenį pardavimui.