Nemokamas nuomos mokestis ir išparduodami baldai: ar E. Muskas rengiasi tviterį iškelti iš Kalifornijos?

Pasaulis, Technologijos, VerslasG. B.
Suprasti akimirksniu
Tviteris
Tviteryje netrūksta permainų. Alexanderio Shatovo/Unsplash nuotrauka

Pagrindinėje tviterio būstinėje nusimato dideli pokyčiai

JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad kitais metais vyksiančiame aukcione bus parduodama dalis daiktų iš pagrindinės tviterio būstinės esančios Kalifornijoje, San Franciske.

Toks žingsnis gali būti susijęs su tuo, jog kompanija jau kelias savaites nemoka nuomos mokesčio, o nekilnojamojo turto ir valdymo įmonės jau spėjo dėl to pareikšti skundus.

Pranešama, kad naujasis tviterio vadovas Elonas Muska šiuo metu bando iš naujo derėtis dėl nuomos sutarties sąlygų, tačiau dalis su situacija susipažinusių ekspertų spekuliuoja, kad šios naujienos signalizuoja, jog E. Muskas tviterio būstinę rengiasi iškelti iš San Francisko.

Tviterio atstovai nekomentuoja šios informacijos, o tai dalinai gali būti susiję ir su tuo, kad tviterio valdymą perėmęs ir didžiulius pokyčius šiuo metu įgyvendinantis E. Muskas ženkliai sumažino kompanijos komunikacijos skyriaus darbuotojų skaičių.

Norintys, galės įsigyti kėdžių ar kavos aparatą tiesiai iš tviterio biuro

Tviteris aukcione rengiasi parduoti dešimtis baldų, elektroninių prietaisų ir interjero detalių. Visa tai potencialius pirkėjus pasieks tiesiai iš pagrindinio kompanijos biuro San Franciske. Į parduodamų daiktų sąrašą įeina viskas nuo kompiuterių ar kavos aparatų, iki suvenyrų ar kompanijos logotipo – mėlyno žvirblio statulos.

Skelbiama, kad numatytasis aukcionas vyks internetu nuo 2023 m. sausio 17 d. ir baigsis kitą dieną. Jį organizuoja bendrovė „Heritage Global Partners“[1].

Aukciono dieną atskirų daiktų kaina prasidės nuo maždaug 25 JAV dolerių. Tiesa, kai kurių daiktų kainos aukcione bus žymiai didesnės. Pavyzdžiui, tuzino ergonominių „Knoll“ kėdžių kaina prasidės nuo 300 JAV dolerių už visus 12 vienetų.

Bus parduodami net kavos malūnėliai ar espreso kavos aparatai, kurių pradinė kaina taip pat yra 25 JAV doleriai. Lazerinių projektorių ar 27 colių „iMac“ kompiuterių pradinė kaina bus kiek didesnė ir sieks maždaug 50 JAV dolerių.

Vis dėlto, galvojantiems, kad tviterio būstinės daiktai yra išparduodami dėl to, kad E. Muskas patiria didžiulius nuostolius ir taip siekia padengti platformos įsigijimo sandorį, teks nusivilti.

Kaip praneša anonimu likti norintis kompanijos atstovas, „jei kas nors nuoširdžiai galvoja, kad pajamos, gautos pardavus porą kompiuterių ir kėdžių, padengs ten esantį kalną, vadinasi, jis yra kvailys.”
Tviterio pokyčiai
Tviterio būstinėje išparduodami daiktai. Corinne Kutz/Unsplash nuotrauka

E. Muskas gali svarstyti iškelti kompaniją iš Kalifornijos

Ar šis aukcionas reiškia, kad E. Muskas svarsto galimybę visam laikui perkelti tviterį už San Francisko ribų? Kaip rodo ankstesni verslininko pasirinkimai, jis neturi problemų staiga perkelti milžinišką įmonę iš vienos valstijos į kitą. Būtent tai jis padarė perkeldamas „Tesla“ į Teksasą[2].

Be to, Jei E. Muskas nuspręstų perkelti tviterį, jis prisijungtų prie daugybės kitų technologijų bendrovių, kurios per pastaruosius kelerius metus nutraukė ryšius su šiuo miestu. Pats E. Muskas pastaruoju metu taip pat negaili kritikos San Francisko valdžiai.

O priežastis persikėlimui gali būti ir tai, kad greitu metu tviterio būstinės San Franciske gali nebelikti. Paaiškėjo, kad biuro nuomos mokesčiai lieka nepadengti, o bendrovei artimi šaltiniai JAV žiniasklaidai atskleidė, kad tviteris jau kelias savaites nemoka nuomos mokesčio ne tik už savo būstinę San Franciske, bet ir kitus biurus visame pasaulyje. 

Teigiama, kad pats E. Muskas ir jo patarėjai tikisi iš naujo derėtis dėl nuomos sutarčių sąlygų. Be to, pastarosiomis savaitėmis tviteris atsisako apmokėti beveik 200 000 JAV dolerių sąskaitą už jau įvykdytus privačius užsakomuosius skrydžius.

Šie žingsniai galimai yra tik keli iš daugelio E. Musko išlaidų mažinimo priemonių. Dar lapkričio pradžioje E. Muskas pripažino, kad tviterio pajamos smarkiai sumažėjo. Pastaruoju metu svarstoma ir tai, kas galėtų nutikti, jei bendrovė nesilaikytų įsipareigojimų išmokėti išeitinių kompensacijų tūkstančiams žmonių, jau atleistų iš kompanijos po E. Musko atėjimo į valdžią[3].

Iš pradžių E. Muskas nusprendė, kad bendrovė, laikydamasi federalinių ir valstijų darbo įstatymų, JAV dirbantiems darbuotojams išmokės bent dviejų mėnesių darbo užmokestį ir dar vieno mėnesio išeitinę kompensaciją, tačiau dabar E. Musko komanda svarsto, ar tai daryti yra sumanu. Daugelis atleistų buvusių darbuotojų vis dar laukia dokumentų, kuriais įforminamas jų išėjimas iš kompanijos.