- Naujoje Gineso rekordų knygoje – tūkstančiai naujų rekordų
- Tarp rekordininkų – ir gyvūnai, ir talentus preciziškai ištobulinę entuziastai
- Rekordų fiksavimas – ne toks jau ir lengvas procesas

Naujoje Gineso rekordų knygoje – tūkstančiai naujų rekordų
Jau pasirodė naujausia Gineso rekordų knyga, kurioje sutalpinti nauji, stebinantys ir intriguojantys rekordai. Daugelio ilgai laukta knyga „Gineso pasaulio rekordai 2024“ šį kartą išsiskiria savo tema – „Mėlynoji planeta“.
Tai reiškia, kad šiais metais knygoje daugiausia dėmesio bus skiriama gamtos pasauliui, taip pat naujausiems muzikos, televizijos ir sporto rekordams[1].
Kasmetiniame Gineso rekordų knygos leidime pateikiama aibė pasaulio rekordų, apžvalgų ir istorijų apie pačius rekordininkus. Ne išimtis ir šie metai.
Iš viso, naujausiame knygos leidime įtraukta daugiau kaip 80 proc. naujų ir atnaujintų rekordų, jų priskaičiuojama net 2638. Šiais metais savo pasiekimus į Gineso rekordus norėjo įtraukti net daugiau nei 30 000 pareiškėjų.
Gineso rekordų knygos vyriausiasis redaktorius Craigas Glenday'us teigia, kad tik nedidelė dalis rekordų galiausiai pateko į atrankos procesą, todėl knygoje pateikti tik 2 638 rekordai, kurie iš tiesų yra patys geriausi.
„Sakau tai kiekvienais metais, bet tai kol kas geriausias leidimas“, – sako vyr. redaktorius C. Glenday'us.
Gineso rekordai kasmet skelbiami nuo 1955 m. 2024 m. Gineso pasaulio rekordų knygą jau galima įsigyti parduotuvėse ir internetu nuo rugsėjo 14 d.
Tarp rekordininkų – ir gyvūnai, ir talentus preciziškai ištobulinę entuziastai
Naujajame Gineso rekordų leidinyje netruks siurprizų, o bene vienas labiausiai stebinančių rekordų – 13 metų jautis Tommy iš JAV, Masačusetso valstijos.
Tommy įspūdingas tuo, kad jo ūgis – net 1,80 m. Jo šeimininkas, vietinis ūkininkas pastebi, kad nors ir džiaugiasi, jog jo auginamas jautis ne tik sulaukia daug dėmesio, tačiau ir tapo pasaulinio Gineso rekordininku, iš tiesų, prižiūrėti gyvūną nėra lengva. Teigiama, kad Tommy kasdien suvalgo 13 kg sausų grūdų ir 31 kg šieno[2].
Dar vienas rekordininkas, amerikietis Nikolas Červudas pripažintas didžiausios pasaulyje pliušinių meškiukų kolekcijos savininku. N. Červudo kolekciją sudaro net 1234 vienetai meškučių.

Įspūdinga Gineso rekordininke tapo ir Amanda Staalsoe ir Danijos. A. Staalsoe per 30 sekundžių ant žirgo atliko trylika šuolių stovint.
Tuo tarpu penkiolikmetis Simeonas Grahamas iš Birmingemo pasiekė tris Gineso rekordus už daugiausiai atliktų žongliravimų per vieną minutę; vaikinas iš viso žongliravo net septyniais daiktais.
Tarp kitų rekordininkių yra Melody Donchet iš Prancūzijos, kuri pasiekė moterų rekordą, kai per vieną minutę padais futbolo kamuolį palietė net 227 kartus.

O 18-metis Tomas Enochas iš Leamingtono, turintis Dauno sindromą, yra dar vienas išskirtinis rekordininkas. Jis, pagal rekordų leidinio neįgalumo klasifikaciją, išsiskiria tuo, kad atliko 25 pritūpimus per 30 sekundžių ir pasiekė daugiausiai per šį laiką atliktų pritūpimų rekordą. Vaikinas taip pat iškėlė 275 kilogramus bei užfiksavo ir šį rekordą.
Rekordų fiksavimas – ne toks jau ir lengvas procesas
Gineso rekordų knyga, yra visame pasaulyje pripažintas informacinis leidinys, kuriame išvardijami ir patvirtinami ypatingi pasiekimai, žygdarbiai ir rekordai, kuriuos pasiekė asmenys ar jų grupės.
Pirmą kartą knygą XX a. šeštojo dešimtmečio pradžioje sumąstė seras Hju Biveris, tuometinis Gineso alaus daryklos generalinis direktorius. Pasakojama, kad vienos medžioklės metu jis įsitraukė į karštą diskusiją dėl greičiausio Europoje medžioklinio paukščio ir suprato, kad tokiems ginčams spręsti nėra jokio žinyno. Taip kilo mintis sukurti knygą, kuri būtų galutinis tokių rekordų šaltinis.
Pirmasis Gineso rekordų knygos leidimas buvo išleistas 1955 m. ir greitai tapo bestseleriu.Dabar Gineso rekordų knyga yra visame pasaulyje pripažintas prekės ženklas, o leidinys platinamas daugiau nei pasaulio 100 šalių.
Knygoje pateikiami rekordai apima daugybę kategorijų, įskaitant sportą, mokslą, pramogas, žmonių pasiekimus ir kt. Čia galima rasti greičiausio, aukščiausio, mažiausio ir daugelio kitų super rekordų įamžinimus.
Tiesa, pasiekti rekordą ir sulaukti pripažinimo yra gana sunku. Norėdami, kad rekordas būtų įtrauktas į knygą, asmenys ar grupės turi pateikti įrodymus, kurie yra kruopščiai peržiūrimi ir patikrinami.
Kiekviena rekordų kategorija turi savo taisykles ir kriterijus, kurių būtina laikytis, kad rekordas būtų pripažintas. Visas šias gaires galima rasti tik Gineso pasaulio rekordų svetainėje. Būtent ten ir galima registruoti savuosius rekordo siekimo bandymus.
Visa tai reikia atidžiai dokumentuoti: įvardinti siekiamo rekordo pavadinimą, pateikti aprašymą, bandymo datą ir vietą. Norintys pasiekti pasaulio rekordą visa tai dažniausiai filmuoja, fotografuoja, vėliau ieško liudininkų, galinčių patikinti, kad asmuo iš tiesų sugeba padaryti tai, ko siekia.
Tačiau Gineso rekordai dažnai reikalauja ir nepriklausomų liudytojų, kurie patvirtintų tikrąjį bandymą pasiekti rekordą. Šie liudytojai turėtų būti patikimi ir neturėti asmeninio suinteresuotumo rezultatais.
Tuomet bandymas pasiekti rekordą yra užfiksuojamas ir pateikiamas svarstymui. Jei bandymas pasiekti rekordą bus sėkmingas, Gineso rekordų knygos atstovai pateiks oficialų sertifikatą, patvirtinantį pasiekimą.
Toli gražu ne visi bandymai pasiekti rekordą būna sėkmingi, todėl būtina kruopščiai laikytis gairių ir taisyklių, tad iš tiesų susidomėję, dažnai bando ne po vieną kartą.
Tačiau būtent tai ir sudomina milijonus pasaulio gyventojų. Juk Gineso rekordai yra tapę žmonių pasiekimų simboliu. Taip, kai kurie rekordai yra beveik neįtikėtini, dažnai net itin keisti, tačiau tai įkvepia asmenis ir jų grupes nuolat plėsti savo galimybių ribas, tobulinti savo talentus, siekti pripažinimo ir tiesiog džiaugtis gyvenimu.
