
Argentinos prezidentas J. Milei Kolumbijos vadovą pavadino „teroristu“ ir „žudiku“
Kolumbija pranešė davusi įsakymą išsiųsti Argentinos diplomatus, kai prezidentas Javieras Milei pavadino šalies vadovą Gustavo Petro „teroristu“ ir „žudiku“.
Kolumbijos užsienio reikalų ministerija trečiadienį citavo „niekinančius“ J. Milei žodžius, pasakytus per interviu CNN. „Argentinos prezidento komentarai pablogino mūsų tautos pasitikėjimą, be to, įžeidė demokratiškai išrinkto prezidento G. Petro orumą“, – sakoma ministerijos pranešime.
J. Milei garsėja karšta retorika
Gruodį pareigas pradėjęs eiti libertaras J. Milei garsėja karšta retorika ir dažnai patenka į žiniasklaidos antraštes. Kovo mėnesį gimnazistams pasakytoje kalboje jis prilygino abortą žmogžudystei.
Kolumbijos užsienio reikalų ministerija nepatikslino, kiek diplomatų bus išsiųsta, bet sakė, kad apie išsiuntimą Argentinai bus pranešta „diplomatiniais kanalais“.
Paprastai stabilūs Argentinos ir Kolumbijos santykiai valdant J. Milei paaštrėjo. Sausį Kolumbija atšaukė savo ambasadorių iš Argentinos, kai J. Milei pavadino kairįjį G. Petro „kraugeriu komunistu, skandinančiu Kolumbiją“.
Parengta remiantis ELTA.