Suprasti akimirksniu
 • Patogi ir pigi kelionė į Krokuvą – vos už 30 Eur ir tik su vienu persėdimu
 • Kelionės maršrutas – itin populiarus, todėl bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto
 • Kelionė į Krokuvą pritaikyta neįgaliesiems, dviratininkams ir šunų augintojams
 • Krokuvos lankytinos vietos: senamiestis, pilis ir kiti įdomūs objektai
 • Veličkos druskos kasykla
 • Krokuvos pagrindinė turgaus aikštė
 • Vavelio katedra
 • Nacionalinis Krokuvos muziejus
 • Aušvico muziejus ir žydų kvartalas
 • Krokuvos zoologijos sodas
 • Tatrų kalnai ir Beščiadų kalnai
 • Nakvynė Krokuvoje ir kasdienės išlaidos atsieis gan nebrangiai
Šaltiniai
Pramogos Krokuvoje
Krokuvoje galima rasti įvairių pramogų. Katarzynos Pracuch/Unsplash nuotrauka

Patogi ir pigi kelionė į Krokuvą – vos už 30 Eur ir tik su vienu persėdimu

Keliauti ir pamatyti įvairias šalis bei skirtingus miestus mėgsta daugelis. Tačiau dažnai kelionių atsisakoma dėl labai paprastos priežasties – jos būna per brangios. Visgi, Lietuvos geležinkeliai siūlo išeitį – pigią išvyką į Krokuvą, kuri paliks neišdildomus įspūdžius ir drauge pernelyg nenuskausmins piniginės. Tokia kelionė tiks ir norintiems papramogauti su visa šeima, ir ieškantiems trumpos kelionės tik sau.

Tarptautinis maršrutas Vilnius–Varšuva–Krokuva–Vilnius kiekvieną dieną vyksta abiem kryptimis. Įsėdus Vilniuje, tereikės susimokėti 30 Eur, o Kaune – vos 25 Eur[1] ir jau tą pačią dieną atsidursite gan tolimame, bet savo istorija itin turtingame Lenkijos mieste.

Be to, kelionė bus pakankamai paprasta net ir tiems, kurie nėra pratę keliauti savarankiškai. Juk iki Krokuvos nukeliausite vos su vienu persėdimu, kuris vykdomas dar Lietuvoje, Mockavos geležinkelio stotyje.

Krokuvą kasmet aplanko daugybė turistų. Jaceko Dylago/Unsplash nuotrauka
Krokuvą kasmet aplanko daugybė turistų. Jaceko Dylago/Unsplash nuotrauka

Kelionės maršrutas – itin populiarus, todėl bilietus rekomenduojama įsigyti iš anksto

Itin pigia kelione susižavi daugybė žmonių, todėl šio maršruto bilietai vasaros laikotarpiu būdavo išperkami likus kelioms dienoms ar net savaitėms iki numatytos datos. Kol rudens pradžioje vis dar žadami šilti ir saulėti orai, veikiausiai pigi kelionė į Krokuvą vis dar bus gan populiari, tad rekomenduojama iš anksto įsigyti norimos dienos bilietą.

Bilietus galima nusipirkti dviem būdais:

 • pirkti bendrą visos kelionės 2 klasės bilietą per oficialų Lietuvos geležinkelių puslapį www.ltglink.lt,
 • pirkti bendrą visos kelionės 2 klasės bilietą per oficialų Lenkijos vežėjo puslapį www.intercity.pl.

Nors kelionės metu vieną sykį teks persėsti į kitą traukinį, tiek pirmu, tiek antru būdu užsisakant bilietą iš karto įsigysite visam kelionės maršrutui skirtą bilietą. Taigi, jis galios nuo pasirinktos išvykimo geležinkelio stoties Lietuvoje iki atvykimo stoties Lenkijoje. O perkant bilietą kelionei atgal, jis galios nuo pat įlipimo Lenkijos geležinkelio stotyje iki išlipimo pasirinktoje Lietuvos geležinkelio stotyje.

Reikėtų įsidėmėti, jog bendriems visos kelionės traukinio bilietams, kai yra vykdomi tarptautiniai reisai, netaikomos įprastos lengvatos ir komercinės nuolaidos. Lengvatos taikomos tik vaikams, tačiau vaikai iki 13 metų amžiaus gali keliauti tik lydimi suaugusiojo asmens.

Vaikams numatytos šios nuolaidos:

 • vaikai iki 6 metų amžiaus keliauja nemokamai, jei neužima atskiros sėdimos vietos,
 • vaikams nuo 6 iki 12 metų taikoma 50% nuolaida,
 • vaikams nuo 12 metų nebegalioja jokios nuolaidos.

Taip pat svarbu apsirūpinti ne tik iš anksto įsigytais bilietais, bet ir užkandžiais bei gėrimais. Keliaujant Lietuvos teritorijoje, dar bus galima patogiai nusipirkti užkandžių, maisto ir gėrimų traukinyje, tačiau Lenkijos partnerio PKP Intercity traukiniuose maistu prekiaujama tik dviejose maršruto atkarpose: Trakiškės–Varšuva ir Varšuva–Trakiškės.

Krokuvoje galima pamatyti įvairią architektūrą. Gabriellos Bortolussi/Unsplash nuotrauka
Krokuvoje galima pamatyti įvairią architektūrą. Gabriellos Bortolussi/Unsplash nuotrauka

Kelionė į Krokuvą pritaikyta neįgaliesiems, dviratininkams ir šunų augintojams

Individualių poreikių turintys keliautojai turėtų atsižvelgti į faktą, kur vykdomas keleivių su vežimėliais įlaipinimas bei išlaipinimas šiame maršrute. Nors kelionė yra pritaikyta neįgaliesiems, nes Lenkijos partneriai savo teritorijoje prikabina papildomą vagoną, kuriame patogiai gali keliauti riboto judumo keleiviai, visgi svarbu įsidėmėti stoteles. Lenkų partnerio PKP IC stočių sąrašas, pritaikytas vežimėlių įlaipinimui bei išlaipinimui:

 • Czyżew,
 • Kraków Gł.,
 • Małkinia,
 • Miechów,
 • Opoczno,
 • Tłuszcz,
 • Warszawa Wsch.,
 • Warszawa Centr.,
 • Łochów,
 • Szepietowo,
 • Włoszczowa Północ,
 • Wołomin.

Šis maršrutas taip pat puikiai pritaikytas keliaujantiems su dviračiais ar augintiniais. Gabenant dviratį tereikia susimokėti fiksuotą 10 Eur mokestį. Ne daugiau kaip du smulkūs gyvūnai ir šunys, kurie gabenami specialioje pintinėje, dėžėje, narvelyje ar kitoje specialioje taroje, yra vežami nemokamai. Tuo tarpu didesni, į specialią tarą netelpantys gyvūnai pervežami sumokant fiksuotą 5 Eur mokestį.

Tiesa, naminius gyvūnus su savimi vežantys keleiviai turi įsidėmėti, jog speciali tara negali būti vežama keleivio sėdimojoje vietoje. O visi vežami gyvūnai privalo turėti veterinarijos gydytojo pažymą apie sveikatą, todėl prieš planuojant kelionę svarbu nepamiršti apsilankymo veterinarijos klinikoje.

Krokuvos lankytinos vietos: senamiestis, pilis ir kiti įdomūs objektai

Krokuvoje galima pasivažinėti dailiomis karietomis. Luco Albuquerque/Unsplash nuotrauka
Krokuvoje galima pasivažinėti dailiomis karietomis. Luco Albuquerque/Unsplash nuotrauka

Krokuva – tai įspūdingo grožio Lenkijos miestas, pasižymintis gilia istorija. Atvykus į šį net penkis dešimtmečius Lenkijos sostine buvusį miestą, akį iš karto patraukia unikali architektūra, su gotikinių bokštų ir barokinių kupolų panorama. Čia yra daug lankytinų vietų[2], kurios tikrai neleis nuobodžiauti[3], tad prieš atvykstant rekomenduojama iš anksto susidėlioti tvarkaraštį.

Veličkos druskos kasykla

Milžiniškas druskos kasybos kompleksas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Veličkos druskos kasykla yra netoli Krokuvos, o ekskursijos trasa driekiasi per 2,5 km. Čia besilankant galima pasiekti net 135 metrų gylį po žeme. XIII a. druskos kasykla nustojo būti naudojama pagal savo paskirtį dar 2007 metais, tačiau kasmet joje lankosi daugybė turistų.

Atvykę asmenys laiptais leidžiasi žemyn, į 64 metrų gylį, kur susiduria su visai kitokiu kasyklos mikroklimatu. Yra manoma, jog Veličkos druskos kasyklos mikroklimatas turi teigiamą poveikį asmenims, kenčiantiems nuo alergijų ir astmos.

Čia galima pamatyti kalnakasių išdrožtas įvairias katalikiškas statulas ir koplyčias, kurios visos buvo pagamintos iš druskos akmens. Kasykloje yra daugybė kambarių, požeminių ežerų, šventovių ir paminklų, todėl kiekvienas, kuriam patinka gamtos ir žmogaus rankų sukurtas menas, tikrai turės kur paganyti akis.

Žinoma, Veličkos druskos kasykla patiks ir tiems, kurie domisi istorija. Joje yra daugybė dreifų ir galerijų, kuriose išsaugoti seniau vykusios kasybos įrodymai. Be to, kasykloje galima pamatyti sakralinio meno pavyzdžius, teminės, su kasyklos istorija ir legendomis susijusias kompozicijas. Čia įsikūręs didžiausias pasaulyje kalnakasybos paveldo muziejus, leidžiantis pasižvalgyti į unikalią viduramžių kalnakasybos įrangą. Tad vien kasyklai reikėtų numatyti kelias valandas ramaus pasivaikščiojimo, žvalgantis po pačią kasyklą ir istorinius objektus.

Krokuvos pagrindinė turgaus aikštė

Atvykus į Krokuvą būtų nuodėmė nepavaikščioti po Krokuvos senamiestį, kuriame galima apžvelgti pagrindinius Krokuvos architektūros paminklus. Pagrindinėje turgaus aikštėje stovi Rotušės bokštas, Adomo Mickevičiaus skulptūra, taip pat Audinių salė.

Turgaus aikštė veikiausiai yra pati populiariausia vieta Krokuvoje. Čia įsikūrę daugybė kavinių, parduotuvių, galima rasti įvairių pramogų. Turgaus aikštėje svarbu apsilankyti vakare, nes tada gatvėje pasirodo artistai. Beje, norintys neišdildomų įspūdžių, gali pasivažinėti su karietomis, traukiamomis žirgų.

O žemiau pagrindinės turgaus aikštės yra įsikūręs unikalus Rynek Underground muziejus. Unikaliame archeologiniame draustinyje galima tyrinėti viduramžių konstrukcijas.

Krokuvoje galima išvysti įvairius gatvės muzikantus ir kitus artistus. Severinuso Dewantaros/Unsplash nuotrauka
Krokuvoje galima išvysti įvairius gatvės muzikantus ir kitus artistus. Severinuso Dewantaros/Unsplash nuotrauka

Vavelio katedra

Krokuvoje stovinti Vavelio katedra laikoma svarbiausia Lenkijos katedra, kadangi joje buvo karūnuojami bei palaidoti Lenkijos karaliai. Ši vieta nuo pat XI amžiaus buvo tapusi Krokuvos religinio gyvenimo centru, o jos svarba tęsėsi daugybę šimtmečių. Net ir popiežius Jonas Paulius II 1964 metais buvo įšventintas ne kur kitur, o būtent Vavelio katedroje.

Šiame architektūros šedevre galima išvysti gausiai dekoruotas koplyčias ir garsųjį Žygimanto varpą bokšte. Katedroje gausu nuostabaus grožio senovinių paveikslų ir gobelenų. Lankytojai taip pat gali pamatyti sidabro dirbinius ir kitus senovinius artefaktus.

Beje, lankytojams netgi galima apžiūrėti Vavelio pilies valstybinius kambarius, taip iš arti pamatant, kaip seniau gyveno garsūs Lenkijos aristokratai. Šiuose kambariuose gyveno tokie garsiausi Lenkijos karaliai kaip Žygimantas III Vaza, tad galima iš arti pasigrožėti kokie baldai ir papuošimai lydėjo iškiliausius asmenis.

O išėjus į lauką būtina pasivaikščioti po kiemą su įspūdingomis gynybinėmis sienomis ir Vavelio kalvą, atveriančią vaizdingą kraštovaizdį. Žinoma, svarbu apsilankyti visoje Vavelio karališkojoje kalvoje, nes Vavelio pilies pastatai datuojami dar 970 mūsų eros metais.

Nacionalinis Krokuvos muziejus

Krokuvoje veikia Lenkijos nacionalinio muziejaus filialas, kuriame galima susipažinti su visa svarbiausia istorija, nes jame eksponuojama 780 000 meno objektų. Muziejuje yra dvi nuolatinės galerijos – Ginklai ir uniformos Lenkijoje bei Dekoratyvinis menas.

Pirmame aukšte eksponuojamos ankstyvosios karybos priemonės, leidžiančios iš arti pamatyti įvairiausius ginklus, karių uniformas ir kitus eksponatus. Čia tikrai rasite į ką paganyti akis, nes galerijoje yra daugiau nei 2 000 eksponatų iš įvairių istorijos laikotarpių.

O Dekoratyvinio meno galerijoje galima pasigrožėti įvairia drabužių, baldų, keramikos, stiklo bei aukso dirbinių ir muzikos instrumentų kolekcija. Čia eksponuojami įvairių amžių atributai, o seniausi priskiriami dar ankstyviesiems viduramžiams.

Aušvico muziejus ir žydų kvartalas

Besidomintiems žydų istorija, turėtų būti įdomu apsilankyti Aušvico muziejuje, kuriame primenama apie Aušvico koncentracijos stovyklą ir skaudų holokausto laikotarpį. Tiesa, tam reikės nuvažiuoti 50 kilometrų, nes Aušvico koncentracijos stovykla įsikūrusi Osvencimo miestelyje.

Rekomenduojama įsigyti bilietą iš anksto, kad nereikėtų stovėti eilėje. O pats muziejus skirtas tik suaugusiems ir vyresniems vaikams, nes jaunesni nei 12 metų vaikai neįleidžiami.

Tuo tarpu pačioje Krokuvoje esantis Kazimiero kvartalas, dar vadinamas tiesiog žydų kvartalu, yra istorinė vieta, kurioje galima pamatyti daug įvairiausių kavinių. XV amžiaus pabaigoje karalius Jonas I Albrechtas perkėlė visus žydus gyventi į vieną vietą Krokuvoje, o laikui bėgant kvartalas vis plėtėsi, nes žydai ieškojo saugios vietos gyventi. Taip rajonas išsiplėtė iki 34 akrų, jame atsirado net šešios sinagogos ir trys krikščionių bažnyčios. Šis kvartalas išgarsėjo po to, kai jame buvo nufilmuotas „Oskaru“ apdovanotas S. Spilbergo filmas „Šindlerio sąrašas“.

Krokuvoje yra žydų kvartalas. Victoro Malyushevo/Unsplash nuotrauka
Krokuvoje yra žydų kvartalas. Victoro Malyushevo/Unsplash nuotrauka

Krokuvos zoologijos sodas

Krokuvos zoologijos sode galima išvysti apie 1 500 skirtingų gyvūnų. Jo teritorija užima beveik 17 hektarų plotą, tad smagiam pasivaikščiojimui reikėtų numatyti ne vieną valandą.

Tiesa, automobilių stovėjimo aikštelė nutolusi nuo zoologijos sodo per ~1 km. Todėl geriausia išleisti vaikus (su kito suaugusiojo priežiūra) netoli įėjimo ir tik tada važiuoti pastatyti automobilį. Tokiu atveju sutaupysite laiko, nes kol vienas asmuo paliks transporto priemonę ir ateis iki zoologijos sodo, kiti spės atsistoti į eilę ir nupirkti bilietus.

Tatrų kalnai ir Beščiadų kalnai

Kalnų mėgėjai, kurie norėtų pratęsti savo svečiavimąsi Krokuvoje net ir už miesto ribų, turėtų aplankyti Beščiadų kalnus ir Tatrų kalnus. Beščiadų kalnai yra tinkami lengvesnio maršruto ieškotojams, tačiau žygiui į vaizdingą regioną vis tiek reikėtų numatyti visą dieną.

Tuo tarpu Tatrų kalnai yra žymiai aukštesni ir yra rekomenduojami labiau tam pasiruošusiems žygeiviams. Nors teks įveikti kur kas daugiau jėgų pareikalausiančius takus, prieš akis atsivers tikrai to verti nuostabūs vaizdai.

Nakvynė Krokuvoje ir kasdienės išlaidos atsieis gan nebrangiai

Verta paminėti, jog ne tik kelionė į Krokuvą, bet ir buvimas joje neturėtų smarkiai paploninti piniginės. Krokuva yra gan nebrangus miestas, kuriame rasite tiek pakankamai pigių viešbučių, tiek ir butus išnuomojančių vietos gyventojų.

Net jei nuspręsite valgyti mieste, per dieną tam bei įvairioms smulkmenoms tikriausiai neišleisite daugiau nei ~25 Eur. Žinoma, jeigu vaikščiosite po lankytinas vietas, užsisakysite gido paslaugas, tam prireiks papildomų išlaidų, tačiau Krokuvoje išleista suma tikrai bus kur kas mažesnė nei įvairiuose kurortuose.

O svarbiausia, kad ruduo yra pats tinkamiausias metas keliauti į Krokuvą. Rudenį šiame Lenkijos mieste vieši kur kas mažiau turistų nei vasarą, tačiau vis dar galima mėgautis pakankamai švelniu ir šiltu oru.

avatar
Raimonda Jonaitienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
2.arrow_upward
Joseph Francis. 20 Must-Visit Attractions in Krakow Culture Trip
3.arrow_upward
Mary Novakovich. Best things to do in Krakow The Times