Suprasti akimirksniu
  • Oficialūs išpuoliai prieš profesorių E. Vaitkų kartojasi nuolat
  • E. Vaitkus apie grasinimus nužudyti – pasitikiu teisėsauga ir lauksiu jų veiklos rezultatų
  • Kandidato E. Vaitkaus komanda nuolat sulaukia grasinimų
Šaltiniai
Eduardas Vaitkus
Grasinimų susidoroti sulaukęs kandidatas į prezidentus Eduardas Vaitkus, feisbuko nuotrauka

Oficialūs išpuoliai prieš profesorių E. Vaitkų kartojasi nuolat

Savo nuomonę turintis ir ją nebijantis išsakyti tiek per vadinamąją pandemiją, tiek dabar, kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus, medikas Eduardas Vaitkus, nuo pat apsisprendimo dalyvauti rinkimuose pradžios nuolat susiduria su trukdymais. Tai Vyriausioji rinkimų komisija siekė pašalinti jo programą iš bendro sąrašo. [1] Tai „Swedbank“ bankas nepanoro didinti kandidato rinkimams naudojamos sąskaitos limito. [2]

O dabar E. Vaitkus sulaukė tiesioginio grasinimo susidoroti.

„Tema: Jūs, Eduardai, Valstybės išdavikas

Eduardai, jei (kai) ruzzkiai užpuls Lietuvą, aš prieš pasipriešindamas jiems, nudėsiu tokius, kaip Jūs, Vafleckis, Šiknonienė ir t.t. Adresus turiu. Mano Tėvas kovojo su stribais, o jūzz esate naujastribis. Juz bus nušauti lengviau, nei ruzkių kareivį - niekas jųzų negins, neturite šarvų ir pasirengimo beigi apsaugos. Todėl, edzuardai, ruoškitės. Duok dieve, kuriuo netikiu, kad mirtumėt nuo šūvio - šiais laikais žmonės sugalvoja įdomesnių būdų atimti gyvybę. O pagal seną testamentą dar galima įpainioti ir giminaičiuz...Durniau, valink naxui iš eterio...O su savo teorijomis apie įstatymus - Lietuva pagal įstatymus negalėjo sugriauti zzzr. Bet sugriovė. Jūz - naudingas putriotas“, - rašė asmuo, dėl kurio veiksmų yra paduotas pareiškimas policijai.

E. Vaitkus apie grasinimus nužudyti – pasitikiu teisėsauga ir lauksiu jų veiklos rezultatų

Pats E. Vaitkus portalui priminė, kad po to, kai buvo patvirtintas kandidatu, įgijo neliečiamybę.

„Teisėsauga – policija ir prokuratūra – tai žino, aš jais pasitikiu, tad viliuosi, kad jie atliks savo darbą, - teigė kandidatas į prezidentus. – Kita vertus, kai grasinimo nužudyti sulaukiau prieš porą metų ir dėl jo kreipiausi į policiją, pastarosios elgesys nuvylė. Tuomet pareigūnai, net neapklausę grasintojo, konstatavo, kad grasinimas nebuvo tikras. Galbūt tai lėmė valdžios ruporu tapusio Arūno Valinsko pavyzdys? Jis viešai pareiškė, kad tam tikrus Lietuvos piliečius galima kasdien šaudyti po vieną ir tai teisėsaugai neužkliuvo. Nes tokia pozicija, dabartinės valdžios suvokimu, yra teisėta? Ar kaip reikia traktuoti tokį sprendimą? Juk tai sukuria precedentą raginti šaudyti visus kitus, įskaitant ir mane. Kita vertus, jeigu tai atspindi valdžios poziciją, tai ir piliečiai privalo per rinkimus pademonstruoti, ką jie apie tokią valdžią galvoja ir kaip ją vertina“,- svarstė E. Vaitkus
Valinskas sakė, kad galima kviesti nušauti tokį ar kitokį pilietį. Pagal Valinsko analogą, kiti piliečiai gali kviesti mane sunaikinti. Dabartinės valdžios supratimu, tai yra teisėta. Gerai, kad valdžia parodo poziciją. Mes, eiliniai žmonės, galime parodyti poziciją per rinkimus.

Kandidato E. Vaitkaus komanda nuolat sulaukia grasinimų

Eduardo Vaitkaus atstovas rinkimams, teisininkas Mažvydas Misiūnas portalui 77.lt patikslino, kad ne tik pats kandidatas, bet ir jo palaikymo komanda masiškai sulaukia grasinimų asmeninėmis žinutėmis.

„E. Vaitkus - žmogus turintis didžiulį palaikymą šiuose prezidento rinkimuose, stojęs kovoti ir ginti žmonių teisę į savo nuomonę bei įsitikinimus, šiuo metu yra priverstas rūpintis savo saugumu. Lyginant su kitais kandidatais, E. Vaitkus neturi nei apsaugos, nei asmeninio vairuotojo, tačiau kasdien visuose Lietuvos miestuose susitinka su šimtais žmonių. Kartais susitikimai užtrunka iki išnaktų, tačiau asmens, kuriam palaikymą išreiškė daugiau negu 30 000 Lietuvos piliečių, saugumui net policija neskiria daugiau dėmesio, nors akivaizdu, kad tai jau tampa būtinybe, - pastebėjimais dalinosi kandidato komandos atstovas. - Grasinantis laiškas pasiekęs kandidatą, turėtų būti vertinamas net ne grasinimo realumo kontekste, o valstybės gebėjimo parodyti, ar ji gali pasirūpinti didelės Lietuvos žmonių dalies palaikymo sulaukusio kandidato saugumu. Ar kandidatas gali nebijoti dėl savo sveikatos ir gyvybės, važiuodamas susitikti su rinkėjais, drąsiai ir netrukdomai skleisti savo mintis kandidatavimo laikotarpiu, ir jaustis saugus net po rinkimų, nes kerštas, kaip žinia, patiekalas, kuris valgomas šaltas. Tai yra testas mūsų teisėsaugos institucijoms, kurioms dabar teks įrodyti, kad jos gali užtikrinti rimtį vienų svarbiausių rinkimų laikotarpiu.“

Priekaištų valdžiai bei teisėsaugai M. Misiūnas turėjo ir daugiau.

„Apmaudu žiūrėti, kai prezidento rinkimai yra tarsi uabo direktoriaus skyrimas. Valdžia visaip trukdo nesisteminiams, žmonių palaikomiems, pretendentams, o jeigu tokiems pavyksta įveikti pirmąjį etapą ir tapti kandidatais, ant jų pečių suverčiamos visos atsakomybės ir galimos neigiamos pasekmės. Tai rodo, kad atsakingos institucijos neturi jokio valstybinio ilgalaikio matymo. Įsivaizduokime, koks signalas duodamas tolimesniems demokratiniams procesams, jei trukdymai ir grasinimai nenutrūksta per prezidento rinkimus, kiekvienam žingsnyje pažeidinėjamos kandidato į prezidentus teisės (o kartu visų rinkėjų teisės) ir niekas piršto nepajudina net tuomet, kai kandidatui pradedam grasinti. Arba tai daroma tam, kad valdančiųjų užnugario neturintys, bet neteisybę matantys ir su ja kovoti siekiantys žmonės atisakytų bet kokių bandymų kažką Lietuvoje pakeisti“, - apibendrino M. Misiūnas.