Suprasti akimirksniu
  • Siūlomos įstatymo pataisos, leisiančios Kaimo turizmo sodyboms neregistruoti apsistojusių svečių
  • Į kaimo turizmo sodybas nebūtinai nakvynei
  • Prievolė dėl užsieniečių registravimo išlieka
Šaltiniai
kaimas
Į kaimo turizmo sodybas svečiai atvyksta nebūtinai nakvynei. ELTA nuotrauka

Siūlomos įstatymo pataisos, leisiančios Kaimo turizmo sodyboms neregistruoti apsistojusių svečių

Parlamentaras Andrius Bagdonas ir kiti Seimo Ekonomikos komiteto nariai teiks parlamentui Turizmo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo atšaukti prievolę kaimo turizmo paslaugų teikėjams per 24 valandas informuoti apie apsistojusius asmenis.

„Ekonomikos komitete įvertinę, kad kaimo turizmo sodybos įprastai veikia nuošaliai, kur internetas vos veikia, o šiuo verslu dažnai užsiima senyvo amžiaus asmenys, nesinaudojantys nei išmaniaisiais telefonais, nei kompiuteriais, kad kaime verslą taip pat plėtoja individualiai dirbantys žmonės, smulkieji verslininkai, neturintys pažangių rezervacinių sistemų, kaip viešbučių tinklai, kur apgyvendinamų asmenų duomenys perkeliami automatiškai, mes pasipriešinome užmačiai apkrauti kaimo turizmo biurokratine našta“, – teigia A. Bagdonas.

Į kaimo turizmo sodybas nebūtinai nakvynei

„Maža to, net jeigu kaimo turizmo sodybos turėtų visas pažangias priemones, jos vis tiek nebūtų pritaikomos praktiškai, nes žmonės į kaimo sodybą vyksta nebūtinai nakvynės kaip viešbutyje, o susipažįsta su amatais ir užsiima kitoms veiklomis“, – priduria liberalas.

Anksčiau Ekonomikos ir inovacijų ministerija savo projektu siūlė nuo liepos 1 dienos smulkiai ir operatyviai registruoti kiekvieną, apsistojantį Lietuvos kaime. Vis dėlto, šita pareiga liks tik klasikiniams viešbučiams.

Prievolė dėl užsieniečių registravimo išlieka

Be to, kaimo turizmo paslaugų teikėjai nebeturės Nacionalinėje turizmo informavimo sistemoje registruoti Lietuvos gyventojų, kaip siūlė ministerija; jiems išlieka reikalavimas suvesti tik užsieniečius, ir tai padaryti jie turės ne vieną parą, o visą mėnesį.

Parengta remiantis ELTA.