- Parašų skaičius prieš Gyvenimo įgūdžių programą artėja prie 50 tūkst.
- Verčiau mokytų apie daug reikalingesnius dalykus
- Dalis apie lytiškumą neva padės „neprisidaryti vaikų“
- „Vienas kitą galima liesti kada nori ir kur nori“
Parašų skaičius prieš Gyvenimo įgūdžių programą artėja prie 50 tūkst.
Gyvenimo įgūdžių programa mokyklose nebetenkina vis daugiau Lietuvos žmonių – mokinių tėvų ir kitų, kurie nepritaria švietimo sistemoje brukamai spalvotajai ideologijai. Jau dabar pranešama, kad prieš GĮP pasisako beveik pusšimtis tūkstančio piliečių, savo nepritarimą išreiškę pasirašydami visuomenininkų inicijuotą teisinį reikalavimą.
Trečiadienio 19.00 valandos skaičiavimų duomenimis, jau yra surinkti 48 953 gyventojų parašai prieš GĮP Lietuvos mokyklose.
Primename, kad Seimas praėjusią savaitę balsų dauguma atmetė opozicijos pateiktą pasiūlymą išbraukti iš GĮP temą apie lytiškumą ir ją perkelti į tikybos arba etikos pamokas, kad tėvai galėtų nuspręsti, ar tai jų auklėjimui yra priimtina.
Apie šias pamokas jau pasisakė ir buvęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis – politikas nedaugžodžiavo – jo nuomone, tai visiškas „iškrypėlių buldozeris“, kurį rengia ne kas kitas kaip patys vaikų tvirkintojai.
Verčiau mokytų apie daug reikalingesnius dalykus
Apie dabartinę mokyklose egzistuojančią GĮP jau pasisakė ne vienas žinomas žmogus. Vieni jai išreiškia pritarimą, o kiti – aktyviai priešinasi. Visgi, daugelio tėvų mintis apie gyvenimo įgūdžius ir jų mokymo reikalingumą įgarsino publicistas Šarūnas Jasiukevičius.
„Gal pamokyti kaip užsipildyt mokesčių deklaraciją?
Gal apskritai kaip veikia mokesčių sistema?
Gal teisės bent pagrindų reikėtų?
O gal kuo politikoje skiriasi kairė nuo dešinės?
O gal iki ko priveda marksizmas arba fašizmas?
Gal paaiškint apie pasaulio religijas?
Gal koks, bent pirminis, pirmos pagalbos kursas?
Gal kažką apie sveiką mitybą ir kaip nenutukti?
Gal kaip elgtis ekstremalių situacijų metu?
Gal kaip nepasimauti ant telefoninių sukčių ar pedofilų kabliuko?
Kaip atskirti trolius ir botus socialiniuose tinkluose?
Kaip nepatekti į cancel culture mėsmalę?
Gal kokios kritinio mąstymo pamokėlės?
Kaip suprasti kur yra propaganda, o kur tikros naujienos?
Gal kaip gamtoje nepasiklysti?“ – savo feisbuko paskyroje rašė Š. Jasiukevičius.
Visgi, publicistas teigė manantis, kad už viso to slypi dideli pinigai, o vaikus nuo tų, kurie GĮP rašė lytiškumo dalį, derėtų laikyti kuo atokiau.
Dalis apie lytiškumą neva padės „neprisidaryti vaikų“
Aktyviai už vaikų lytiškumo ugdymą pasisakanti „laisvietė“ Ieva Pakarklytė mano, kad šios temos mokyklose būtinos tam, kad sulaukus vienuolikos mokyklos suolo netektų išmainyti į motinystės atostogas.
Parlamentarė įsitikinusi, kad GĮP, įskaitant ir lytiškumo ugdymą, mokyklose privalo vykti „visa apimtimi“, kadangi programoje neva yra numatyta ugdyti vaikus kaip atpažinti seksualinį smurtą ir anksčiau laiko netapti tėvais.
„Tyrimai rodo, kad šalys, kurios turi lytiškumo ugdymo programas mokyklose, turi ir gerokai mažiau besilaukiančių vaikų ir paauglių“, – teigė I. Pakarklytė.
„O daliai politikų, influencerių ir kitų visuomenės veikėjų reikia nustoti manipuliuoti žmonių emocijomis ir juos klaidinti – jei jums išties rūpi vaikų saugumas ir vaiko intereso užtikrinimas – turėtumėte “advokatauti”, kad lytiškumo ugdymo pamokos vyktų kiekvienoje mokykloje ir kuo greičiau“, – pridūrė parlamentarė.
Tačiau tie patys politikai, save laikantys „mokslo guzais“ ir pritariantys GĮP naudai, patys nežino... kiek yra lyčių.
O štai iš mokyklų sugrįžę mokiniai nebežino, kaip reaguoti į tai, kai pamokų metu yra mokomi apie homoseksualius asmenis.
„Vienas kitą galima liesti kada nori ir kur nori“
GĮP „vaisiais“ jau plačiai dalinamasi socialiniuose tinkluose, kur nevilties apimti tėvai kelia nuotraukas iš prieštaringai vertinamų pamokų mokomosios medžiagos ir keistų apklausų. Viena iš tokių pasidalino ir Lietuvos fotomeninkų sąjungos narys Sigitas Kancevyčius, kurį nustebino tai, jog mokiniams ne tik neleidžiama pamokų metu fotografuoti vykdomų apklausų, bet ir tai, kas tose apklausose klausiama.
Pavyzdžiui anketoje nugulė teiginys: „Manau, kad jeigu žmonės yra romantiniame santykyje, tam tikra prasme tie žmonės vienas kitam „priklauso“. Tada jie gali vienas kitą liesti kada nori ir kur nori“. Į šį teiginį mokinys turi atsakyti „sutinku“, „iš dalies sutinku“ arba „nesutinku“.
Apklausoje galima rasti ir dar vieną įdomesnį teiginį, pavyzdžiui: „Kai žiūriu televizorių su artimu žmogumi - man nepatinka sėdėti susiglaudus ar kitaip liestis“.
Šioje formoje renkami parašai dėl Gyvenimo įgūdžių programos sustabdymo
Visus, susidūrusius su lytinio švietimo praktika, LGBT bendruomenės propagavimu ar panašia informacija dėstoma Gyvenimo įgūdžių pamokose, kviečiama pranešti apie tai el. paštu stoplytiniamsvietimui@inbox.lt. Garantuojas konfidencialumas ir šaltinių apsauga.