Suprasti akimirksniu
  • Jei dabar nestabdysime GĮP, greitai berniukai turės matuotis sukneles
  • Vaikai skundžiasi pamokomis apie gėjus ir lesbietes
  • Pasirašyk dėl Gyvenimo įgūdžių pamokų sustabdymo
Šaltiniai
Homoseksualų mitingas
Gėjų mitingas prie Seimo palaikantis GĮP. ELTA nuotrauka

Jei dabar nestabdysime GĮP, greitai berniukai turės matuotis sukneles

Pagėgių politikas, buvęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis nevynioja žodžių į vatą kalbėdamas apie nuo rugsėjo mokyklose startavusias Gyvenimo įgūdžių pamokas (GĮP). Jo nuomone, jas sugalvojo ne kas kitas, kaip pedofilai ir mažamečių tvirkintojai, o geriausias sprendimas šiuo atveju esą būtų pasukimas kaimynų lenkų pavyzdžiu, kur už tokias pamokas net gresia belangė.

Buvęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. ELTA nuotrauka
Buvęs Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. ELTA nuotrauka
„Pasakysiu labai paprastai, tokias pamokas galėjo sugalvoti tik pedofilai ar kitokie vaikų tvirkintojai. Puikiai atsimenu, man būnant Seimo nariu priiminėjome vaikų apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą. Būtent apie tai jis ir buvo, kad šiandien tokių pamokų nebūtų. Tačiau liberalų vyriausybei šie įstatymai neįdomūs, jie prisidengę Gyvenimo įgūdžių vardu, vaikams dėstys apie masturbacijas, plėveles oraliniam seksui, socialines lytis, kurių LGBT dabar priskaičiuoja 107!“ – rėžė K. Komskis.

K. Komskis atkreipė dėmesį, kad šiais metais, veikiausiai nei tėvai, nei patys mokiniai didžiausio šoko nuo tokių pamokų negaus, mat visa ši programa bus vykdoma žingsnis po žingsnio. Bet, jeigu, laiku nesustabdysime šio, kaip pats politikas rėžia – iškrypėlių buldozerio – jau po trijų ar penkių metų šių pamokų metu berniukai matuosis sukneles, kaip tas jau daroma Norvegijoje, Danijoje bei kitose šalyse, kadaise pradėjusiose tik nuo „Gyvenimo įgūdžių pamokų“.

„Mes turime pasekti Lenkų, Vengrų ar dabar į valdžią atėjusių Italų pavyzdžiu, kurie šiuos dalykus stabdo. Lenkai iš vis šiuo klausimu labai griežti ir už tokias pamokas nori sodinti jų rengėjus į kalėjimą. Nes juos pripažįsta kaip pedofilus, kurie lenda prie mūsų vaikų mokyklose.“ – įsitikinęs buvęs parlamento vicepirmininkas.

K. Komskis norėtų sekti lenkų pavyzdžiu ir drausti Gyvenimo įgūdžių pamokas. Stavrialena Gontzou/Unsplash nuotrauka
K. Komskis norėtų sekti lenkų pavyzdžiu ir drausti Gyvenimo įgūdžių pamokas. Stavrialena Gontzou/Unsplash nuotrauka

Vaikai skundžiasi pamokomis apie gėjus ir lesbietes

Tuo tarpu GĮP nepatinka ne tik tėvams, bet ir vaikams – šie, sugrįžę namo iš mokyklos pasakoja, kad yra mokomi apie gėjus ir lesbietes, lyčių įvairovę ir pan. Kaip į tai reaguoja mokytojai? Žanro klasika – jie teigia, kad vaikai neva „ne taip suprato“.

Tačiau nejaugi gali būti šitiek daug ne taip interpretavusių šias pamokas moksleivių? Juk jų atsirado ne tik Pagėgiuose, kai sugrįžusi namo penktokė mamai pasakojo, kaip jie bus mokomi apie netradicinės orientacijos asmenis, bet ir Vilniuje, Kaune, Radviliškyje ir kituose miestuose besimokantys vaikai. Nejaugi visiems jiems ėmė ir staiga pasirodė kažkaip ne taip?

Vaikų ir jų tėvų nuogąstavimus dar labiau sutvirtino įvykusi oficiali švietimo ministerijos konferencija, kurios metu pasireiškė ir viena iš Gyvenimo įgūdžių pamokų rengėjų Natalija Istomina, pradėjusi viešai pasakoti apie tai, kad „vaikai gimsta dviejų lyčių, tačiau kokią socialinę lytį jie ateityje pasirinks, nėra aišku“.

Taip pat N. Istomina dėstė apie atsisakymą berniukiškų ir mergaitiškų vaidmenų, apie tris ar keturis lyčių variantus ir panašius dalykus. O vyšnaite ant torto virto pono švietimo ministro pareiškimas, kad jis ir pats nežino kiek lyčių yra ir teigia „nesantis šio klausimo ekspertu“.

Stop gyvenimo įgūdžiams. 77.lt koliažas
Stop gyvenimo įgūdžiams. 77.lt koliažas

Pasirašyk dėl Gyvenimo įgūdžių pamokų sustabdymo

Spalio 5 dienos duomenimis, prieš GĮP mokyklose jau buvo surinkta per 20 tūkst. parašų. Gyventojų parašai prieš GĮP bus įteikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM), taip pat kreipiamasi į prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen bei Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę su prašymu pašalinti GĮP iš bendrųjų švietimo programų sąrašo.

Šioje formoje renkami parašai dėl Gyvenimo įgūdžių programos sustabdymo

Visus, susidūrusius su lytinio švietimo praktika, LGBT bendruomenės propagavimu ar panašia informacija dėstoma Gyvenimo įgūdžių pamokose, kviečiama pranešti apie tai el. paštu stoplytiniamsvietimui@inbox.lt. Garantuojas konfidencialumas ir šaltinių apsauga.