Japonas išleido milijonus, kad įsikūnytų į šunį: dabar jis atrodo kaip kolis, davė interviu

Įdomybės, PasaulisG. B.
Suprasti akimirksniu
Vyras, persirengęs šunimi
Vyras iš Japonijos tapo šunimi. Vaizdo įrašo stop kadras

Beribė ne tik visata, bet ir žmonių kvailumas? Žmogus ėmė ir tapo šunimi 

Tikriausiai daug kas atsimena filmą „Lesė“, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko kolių veislės šunelis. Po šios juostos pasirodymo, daugelis susižavėjo šios veislės šunimis bei užsigeidė vieną ar net kelis tokius auginti namuose. Tačiau būta ir tokių, kurie žengė dar toliau ir panoro ne tik auginti tokį gyvūną, tačiau ir juo tapti.

Internetą neseniai apskriejo šokiruojanti žinia. Vienas Japonijos gyventojas išpildė savo gyvenimo svajonę. Ne, tai nebuvo svajonė laimėti milijoną ar nuskristi į Marsą. Jo svajonė – tapti kolių veislės šunimi.

Regis, kad japonui, kuris prisistato kaip Toko-san, nėra nieko neįmanomo. Nuo pat vaikystės vyras svajojo pakeisti savo gyvenimą ir galiausiai nusprendė, kad tai padaryti jam padės tapimas šunimi.

Tokiam tikrai netradiciniam savo norui įgyvendinti vyras išleido du milijonus jenų, o tai atskleidė neseniai užsienio žiniasklaidai duotame pirmajame savo, kaip šuns, interviu.

„Nuo pat vaikystės norėjau kažką pakeisti. Apsivilkęs kostiumą jaučiuosi laimingas, nes taip tarsi pildosi mano vaikystės svajonės“, – pasakoja Toko-san, neslėpdamas, kad nesigaili, jog tokiai savo transformacijai į šunį išleido visą turtą, bet vengdamas atskleisti savo tikrąjį veidą ir vardą.

Kolis
Vyras iš Japonijos nuo vaikystės svajojo tapti kolių veislės šunimi. Kanashi/Unsplash nuotrauka

Nuo vaikystės svajojo tapti…šunimi

Prieš dvejus metus japonas nusprendė, kad santaupų pakaks, atėjo metas pradėti įgyvendinti savo didžiąją svajonę. Tuomet Toko-san ėmėsi darbo, pradėjo ieškoti, kas gi jam galėtų padėti virsti kolių veislės šunimi.

Galiausiai, jam pavyko rasti reikiamas paslaugas teikiančią bendrovę ir joje Toko-san užsakė pagaminti kostiumą pagal individualų užsakymą. Po 40 dienų vyras pagaliau galėjo pasijusti tikru kolių veislės šunimi. 

Šis šuns kostiumas sveria keturis kilogramus ir atrodo gana įtikinamai. Tiesa, vargu, ar kas galėtų apsigauti ir į kostiumą įlindusį vyrą palaikyti tikru koliu; Toko-san pasakoja, kad apsivilkęs kostiumą, išėjęs į lauką ir ten sutikęs kitus gyvūnus, net šie jaučiasi sutrikę ar net išsigandę.

O kostiumą pagaminusios bendrovės „Zeppet“, kuri yra žinoma, kaip skulptūrų ir modelių filmams ir reklamoms kūrėja, atstovas pasakojo, kaip jie pagamino kostiumą ir bandė padaryti jį kuo labiau tikrovišku.

Bendrovės atstovai teigia, kad šuns kūno formą galima atkurti taip, kad į kostiumą tilptų žmogus, tačiau akivaizdūs gyvūno bei žmogaus skeleto skirtumai reiškia, kad kostiumas niekuomet nebus 100 proc. tikslus.

„Mes renkame nuotraukas, darytas iš įvairių kampų, kad būtų galima atkurti tikslų kailį, kūno formą“, – teigia „Zeppet“ atstovai.

Vyras, persirengęs šunimi
Šunimi tapęs vyras eina ir į lauką, yra vedžiojamas pavadžiu. Vaizdo įrašo stop kadras

Tuo tarpu pats Toko-san interviu užsienio žiniasklaidai metu atviravo, kad visas šis projektas ir metamorfozė jam nėra kažkas itin keisto ar nesuprantamo; priešingai nei didelei daliai visuomenės. Vyras teigia, kad visuomet mėgo gyvūnus, tačiau prieš daug metų ypač susižavėjo kolių veislės šunimis.

Kadangi Toko-san gyvenimą „YouTube“ seka apie 55 000 žmonių, vyras teigia sulaukiantis nemažai teigiamų komentarų, dalis žmonių net planuoja sekti jo pėdomis ir klausia, kaip patys galėtų virsti vienu ar kitu gyvūnu.

Tačiau šiai istorijai išplitus ne tik Japonijoje, bet ir likusiame pasaulyje, Toko-san sulaukė ir neigiamų komentarų, dalis internautų šį jo hobį sieja su netinkamu elgesiu, fetišu ar kitais seksualiniais potraukiais, tačiau jis pats tai neigia.

„Aš esu tikras, kad tai yra tik išvaizda. Man tiesiog liūdna, kad žmonės gali taip galvoti. Aš myliu gyvūnus ir mėgstu apsimesti koliu. Tai mano hobis, todėl tai ir tęsiu. Tai daro mane laimingą ir kitus žmones taip pat daro laimingus. Ar prisimenate savo svajones iš vaikystės? Norėjote būti superherojumi ar burtininku. Prisimenu, kaip pradinės mokyklos baigimo knygoje rašiau, kad noriu būti šunimi ir vaikščioti lauke“, – pasakoja Toko-san.
Vyras, persirengęs šunimi
Ant šuns kostiumo vyras išleido bene visas savo gyvenimo santaupas. Vaizdo įrašo stop kadras

Persirengėlių gyvūnais bendruomenė – didelė ir apipinta įvairiais mitais bei gandais

Tačiau jei Toko-san ir atmeta idėją, kad jo susižavėjimas pasipuošti šuns kostiumu ir apsimesti šiuo gyvūnu nėra susijęs su seksu, daugeliui kitų jo bendraminčių tokia veikla iš tiesų yra fetišas.

Pasidomėjus, interneto platybėse galima atrasti pačių įvairiausių bendruomenių, kurių nariai elgiasi kaip šunys: užsivelka lateksinį, šunį imituojantį kostiumą, nešioja antkaklius ir pavadėlius bei beatodairiškai paklūsta savo „šeimininkui“ . Toks vaidinimas neretai persikelia ir į miegamąjį.

Žmonių, kuriems patinka apsimesti šunimis, sparčiai daugėja, o apie savo pomėgius jie ima kalbėti vis garsiau. Vienintelio pasaulyje mokslinio darbo apie tokį žmonių elgesį autorius Liamas Wignallas iš Sanderlando universiteto sako, kad dabar pastebimas ir pokytis, kai tokie persirengimai nebėra siejami tik su sekso žaidimais, bet ir atsipalaidavimu, pabėgimu nuo savo rutinos.

„Vieniems tai tik seksas, kitiems tai yra tik pramoga, visai nieko bendro neturinti su seksu, o daugumai atrodo, kad tai turi ir vieno, ir kito elementų“, – sako mokslininkas. 

Egzistuoja ir kita bendruomenė – „furiai“. Tai žmonių, besidominčių antropomorfiškais gyvūnais, t. y. gyvūnais, turinčiais į žmogų panašių bruožų ar savybių, bendruomenė.

Šis susidomėjimas gali pasireikšti įvairiais būdais, pavyzdžiui, per meną, literatūrą, žaidimus, kuriant savo asmeninius avatarus ar personažus. „Furry“ bendruomenės nariai yra gana įvairūs, gali turėti įvairių pomėgių, o realiame gyvenime – gali eiti itin rimtas pareigas ir būti žmogumi, kuris iš pirmo žvilgsnio, laisvalaikiu tikrai netaps gyvūnu.

Vieniems tai yra kūrybinė veikla, kitiems tai būdas tyrinėti savo tapatybę ir socialinius ryšius, o kai kuriuos paprasčiausiai vienija bendras susidomėjimas antropomorfiniais gyvūnais.

Profesorė Courtney Nuka Plante, Vaterlo universiteto socialinė psichologė ir antropomorfinių tyrimų projekto komandos narė, sako, kad „furiai“ prilyginami kitoms entuziastų grupėms, pavyzdžiui, komiksų gerbėjams.

„Tai kilę iš mokslinės fantastikos gerbėjų bendruomenės. Jei jums patinka komiksai, kurių veikėjai yra panašūs į gyvūnus, arba meno kūriniai su žmonėmis, turinčiais gyvūnų bruožų, tai būtų laikoma „Furry“ meno formomis“, – sako ji.

„Furry“ šaknys glūdi mokslinės fantastikos ir fantasy literatūroje, kurioje antropomorfiniai gyvūnai egzistuoja jau dešimtmečius. Ilgainiui bendruomenė išaugo ir išsiplėtė į įvairias internetines platformas, suvažiavimus ir socialinius susibūrimus, kuriuose persirengę gyvūnais žmonės gali bendrauti, dalytis savo kūryba, dalyvauti diskusijose.

Įvairios apklausos rodo, kad daugumą „furry“ bendruomenės narių yra baltaodžiai vyrai, neproporcingai didelė tikimybė, kad jie yra homoseksualūs, biseksualūs ar translyčiai, jų amžiaus vidurkis yra apie 20 metų.

Gana senos, 2012 m. apklausos duomenimis, 79,2-85,7 proc. „furry“ suvažiavimuose dalyvavusiųjų buvo vyrai, dauguma jų buvo ateistai (44,36 proc.) arba agnostikai (9,47 proc.); nors nemenki 23,19 proc. priskyrė save krikščionims.

Manoma, kad „furry“ bendruomenės nariai ar šia bendruomene besidomintieji neuždirba nei daugiau, nei mažiau pinigų nei visa likusi JAV visuomenė ir yra labiau linkę į kairiąsias politines pažiūras.