Suprasti akimirksniu
  • Iš Vyriausybės narių lūpų vienas po kito skrido „perliukai“
  • Gero humoro dozės nestokojo ir kiti politikai bei Seimo nariai
  • Verčiausiems skyrė net Tiesos česnako apdovanojimus
Šaltiniai
Perliukai
„Žalieji“ išrinko valdančiųjų metų citatas. Pixabay/Pexels nuotrauka

Iš Vyriausybės narių lūpų vienas po kito skrido „perliukai“

Konservatoriai pasitikėjimo savo jėgomis tikrai nestokoja, o partijai priklausančių politikų frazės muša ne tik dangų, bet jau prasklaido ir debesis. Aukšto rango politikai nestokoja humoro žvelgdami į krizes, o blogiausia tai, kad patys nė nesupranta, kad juokauja, o ne kalba rimtai. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) su šypsena prisiminė jau praėjusius 2022 metus ir pasidalino „auksinėmis“ valdančiųjų frazėmis.

LVŽS savo feisbuko paskyroje pastebėjo, kad pernai metais iš valdančiųjų lūpų Lietuva išgirdo nemažai skambių frazių. Ir visos jos išskriejo iš aukšto rango politikų, Vyriausybės narių lūpų, turinčių užtikrinti sklandų ir nepertraukiamą valstybės valdymo procesą.

Pasidalinta skambiausiomis ministrų frazėmis.

  • Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės ištarta frazė: „Aš esu vykdomosios valdžios atstovė, bet nesu mergaitė pagal iškvietimą. Tai tą norėčiau užtvirtinti.“
  • Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys: „Noriu praturtinti tą patvirtinimą, kad yra mažiau lietuvių, kurie dabar bendrauja čia, Žemėje, o ne ten diskutuoja dausose.“
  • Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis: „Esame valstybė, kuri gali vadintis laisva nuo Kinijos šalimi.“
  • Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys: „Aš, žinot, turėjau kolegą, bendradarbį, kuris sakydavo: „Jūs mane nors lėktuvu vadinkit, tik neverskite skraidyti.“ Tai aš tikrai, man atrodo...“
  • Energetikos ministras Dainius Kreivys: „Algoritmo nekeičiant kažkaip jį modifikuoti, kad tokių nesąmonių nebūtų, nes tai yra nesąmonė, ir europinio masto nesąmonė.“
  • Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis apie EK sankcijas Rusijai dėl tranzito į Kaliningrado sritį: „Europos Komisija turėjo teisę išaiškinti kitaip – arba patikslinti, arba išaiškinti savo paaiškinimą. Tą ir padarė.“
  • Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apie konfliktą su buvusiu Viešojo saugumo tarnybos vadovu generolu Ričardu Pociumi: „Kategoriškai paneigiu vado kliedesius apie persekiojimą, marškinių praseginėjimą, grasinimus sunaikinti ar abejones vyriškumu, tai yra šmeižikiški išsigalvojimai. XXI amžiuje gyvenančiam generolui dažnai kilo keblumų dėl vadovės moters, bet tikrai neverčiau vadovo nei lūpų dažytis, nei aukštakulnių dėvėti.“
  • Finansų viceministrė Rūta Bilkštytė apie visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio įvedimą: „Nekrūpčiokit, gerai? Jeigu politikai krūpčioja, tada ir visuomenė krūpčioja, nes pradeda krūpčioti nuo galvos žuvis.“
  • TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis apie pasirengimą savivaldos rinkimams: „Partija yra be cirkų.“
  • Premjerė Ingrida Šimonytė: „Tai, kad pasaulinės naftos kainos mažėja, nebūtinai reiškia, kad mažėja kainos degalinėse vien dėl to, jog taip pat pinga ir euras.“
  • Energetikos ministras Dainius Kreivys: „Iš kitos pusės matant, kad didžioji dalis Lietuvos gyventojų moka perpus mažesnę kainą negu rinkos, tai aš nežinau, ką kalbėti.“
Paskelbti 2022 metų valdančiųjų „perliukai“. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka
Paskelbti 2022 metų valdančiųjų „perliukai“. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka

Gero humoro dozės nestokojo ir kiti politikai bei Seimo nariai

LVŽS taip pat pasidalino ir iš Seimo narių nuskambėjusiomis sparnuotomis frazėmis, kurios prajuokino (o galbūt ir nuliūdino) ne vieną. Tiesa, šias frazes užtenka parašyti punktais, mat pridurti prie jų net nebėra ką – jos pačios kalba už save.

  • Seimo narys Justas Džiugelis apie savo galimybes užimti parlamento Biudžeto ir finansų komiteto postą: „Daug išsilavinimo politiniam cirkui nereikia.“ 
  • Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius: „Nesu girdėjęs, kad Švedijoje, Danijoje, Ispanijoje ar Olandijoje žmonės mažiau mylėtųsi.“
  • Seimo narys Matas Maldeikis: „Kinija jau suprato, kad karą su Lietuva pralaimės.“
  • Europarlamentaras Andrius Kubilius: „Drąsiai galiu tvirtinti, kad tai yra geriausia Lietuvos Vyriausybė per visus 32 Nepriklausomybės metus.“

Sveikatos teisės institutas (STI) tuo tarpu kaip 2022 metų citatą išrinko ministro A. Dulkio ištartą frazę: „Noriu praturtinti tą patvirtinimą, kad yra mažiau lietuvių, kurie dabar bendrauja čia, Žemėje, o ne ten diskutuoja dausose“.

Išrinkta metų A. Dulkio citata. Sveikatos teisės instituto STI/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka
Išrinkta metų A. Dulkio citata. Sveikatos teisės instituto STI/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka

Reaguodami į tokį A. Dulkio pasisakymą internautai net svarstė, ko ministras „apsivartojo“, kad net su dausomis kalbėtis pradėjo. Tačiau nei vienam nepavyko išspręsti rebuso, ką šiuo sakiniu politikas norėjo pasakyti.

Prie šių LVŽS pasidalintų politikų „perliukų“ dar derėtų pridėti keletą.

Pavyzdžiui, to paties A. Dulkio ištartą frazę: „Aš nieko nežinau ir nieko nemoku“.

Geros juoko dozės nestokojo ir konservatorius Linas Slušnys, kalbėdamas apie skiepų nuo COVID-19 naudą: „Skiepykitės ir nereikės mirti natūralia mirtimi“, taip pat onkoimunologo Mariaus Striogos, aršiai kovojančio prieš „antivakserius“ frazė: „Ką tik susišniojau trečią“.

Verčiausiems skyrė net Tiesos česnako apdovanojimus

Peržvelgdami 2021-2022 metų laikotarpį STI taip pat nusprendė įsteigti ir Tiesos česnakų apdovanojimus, kuriuos paskyrė ne tik Lietuvos politikams, bet ir visuomenininkams, prisidėjusiems prie visuotinės nuomonės formavimo. Metų šuolio nominacija tada atiteko LSMU prof. Mindaugui Stankūnui, kuris likus savaitei iki galimybių paso atšaukimo šalies moksleiviams rekomendavo „šokt į nuotolį dviem savaitėm“ tokiu būdu siekiant užkardyti omikron atmainos plitimą.

O ministras A. Dulkys, panašu, nors ir neturi medicininio išsilavinimo, bet gali pasigirti puikiu humoro jausmu, kuris ypatingai išryškėja valstybei susiduriant su situacijomis, kurioms sprendimai turėjo būti priimti dar vakar. STI politikui skyrė metų rūpesčio nominaciją, mat jis itin susirūpino, kad Lietuvoje omikrono atmaina buvo visą mėnesį, bet nebuvo užfiksuotos nei vienos hospitalizacijos.

Ir, nors dabar STI dar nerengė panašių apdovanojimų, jau galime įvardyti ir dar vieną, metų atsivertimo nominaciją, kuri neabejotinai atitektų Užkrečiamųjų ligų specialistui, profesoriui Sauliui Čaplinskui. 2020 metų pradžioje profesorius viešai prakalbo apie tai, kad „antivakserį“ galima atpažinti iš frazės: „Aš ne prieš skiepus, bet....“[1]. Tąkart ULAC direktorius teigė, kad tokiems žmonėms derėtų paaiškinti apie skiepų naudą.

Tačiau praėjus vos dviem metams profesorius kaip niekad atsivertė į tiesos kelią ir nusprendė, kad skiepai nuo COVID-19 gali net ir pakenkti mūsų sveikatai. Nejaugi ir pats nusprendė tapti „antivakseriu“? Rudenį jis viešai pripažino, kad vakcinos nuo COVID-19 gali sukelti rimtas pasekmes sveikatai kaip antai širdies raumens pakenkimą, o daliai žmonių esą gali suaktyvėti vėžiniai procesai ir pan.