- Apdovanojimai teko Lietuvos politikams už jų (ne)nuopelnus
- Karantinas lėmė pareigūnų fizinio pasirengimo šuolį į neregėtas aukštumas
- Nominacijos už rūpestį ir visuomenės edukaciją
Apdovanojimai teko Lietuvos politikams už jų (ne)nuopelnus
Minint Tarptautinę juokų, pokštų ir melagių dieną, Sveikatos teisės institutas (STI) Tiesos česnakais apdovanojo ryškiausius savo darbų įkvėpėjus, pandemijos (ne)valdymo iniciatorius, vykdytojus, patarėjus ir, žinoma, nuomonės formuotojus. Gavusiųjų Tiesos česnaką gretose – ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Jai Tiesos česnakas įteiktas už (ne)nuopelnus Lietuvai.
STI „chaotišką“ apdovanojimų ceremoniją surengė balandžio 1-ąją savo feisbuko paskyroje. Transliacijos metu pirmąjį Tiesos svogūną I. Šimonytei dedikavo advokatė, prof. Liudvika Meškauskaitė, tarusi jai didelį ačiū.
„Ačiū premjere, kad uždarėte Lietuvą, kad aš turėjau progą iš to uždarymo pabėgti ir sukūriau paveikslų kolekciją – parodą. Todėl vieną iš tų darbų, pavadinimu „Pasaka“, dovanoju jums, kad nereiktų kurti pasakų“, – sakė L. Meškauskaitė.
Sekantis apdovanojimas teko gydytojai radiologei, Seimo narei Jurgitai Sejonienei, perkėlusiai viruso lygį į „ypatingą metafizinį lygmenį“ pradedant nuo dokumentų tikrinimo bažnyčioje ir tuo pačiu save bei savo partiją aukso raidėmis įsirašiusią „į bažnyčią bei visą medicinos istoriją“.
Karantinas lėmė pareigūnų fizinio pasirengimo šuolį į neregėtas aukštumas
Apdovanojimų „ceremonijoje“ dalyvavęs visuomenės veikėjas Ramūnas Aušrotas atkreipė dėmesį, kad karantino metu įvyko tikras paradoksas – išėjus pasivaikščioti su šeima į lauką pamatydavai ryškia STOP juosta aptvertą vaikų žaidimo aikštelę, „it ten būtų padėtas dinamitas ar koks kitas sprogstamasis įtaisas“. Tačiau galiausiai buvo susiprotėta, kad daugiausiai virusas esą plinta aukštikalnėse, kur, R. Aušroto teigimu, „tyras aukštikalnių oras virusą kažkaip geriau stimuliuoja“.
Visgi, anot jo, minėti draudimai taip pat nenuėjo „šuniui ant uodegos“, o leido šalies pareigūnams pasiekti neregėtų sportinių ir profesinių rezultatų.
„Susirūpinus vaikų sveikata, buvo pasiųsti desantiniai batalionai, kad užkardytų šią nelegalią veiklą, leidžiančią nevaldomai plisti virusui. Ir kadangi Seimas nespėjo priimti baudžiamojo kodekso pakeitimų, kurie draustų čiuožinėti nuo kalniukų, tada visa atsakomybė teko Policijos viršininkui, kuris turėjo įsakyti savo pavaldiniams treniruoti savo raumenis. Ir visgi, jei vaikų sveikata pandemijos laikotarpiu dėl šių priežasčių suprastėjo, tačiau mūsų policijos pareigūnų fizinis pasirengimas ir atsparumas tikrai pasiekė neregėtas aukštumas ir turės įtakos Lietuvos sporto rodikliams, kuriuos jie galės parodyti Tarptautinėje policininkų olimpiadoje“, – karantino metu susiklosčiusią situaciją šaižiai pašiepė A. Aušrotas.
Nominacijos už rūpestį ir visuomenės edukaciją
Taigi, metų šuolio nominacija atiteko LSMU prof. Mindaugui Stankūnui, kuris likus savaitei iki galimybių paso atšaukimo, Lietuvos moksleiviams rekomendavo „šokt į nuotolį dviem savaitėm“, kad būtų užkardyta nuožmioji omikrono atmaina.
Metų rūpesčio nominaciją gavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, atlikęs „rūpintojėlio“ funkciją, kai išreiškė susirūpinimą, kad omikrono atmaina Lietuvoje buvo jau visą mėnesį ir tuo tarpu nebuvo užfiksuotos nei vienos hospitalizacijos.
Skolos atidavimo nominacija atiteko buvusiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, pirmajam Lietuvoje įdiegusiam viso kūno kombinezonus, apsaugančius nuo kvėpavimo takų viruso.
Padėkos neišvengė ir visiems gerai žinomas duomenų mokslininkas – „už visuomenės edukaciją skaičiuose, numerologijoje ir astrologijoje“, taip pat ir „ciniškiausias“ ministro komandos narys. Nenukeliavo užmarštin ir „nepriklausomas“ Lietuvos naujienų portalas LRT – šis gavo padėką „už STI piaro kampaniją“.
Galiausiai STI pareiškė, kad net ir ši Vyriausybė turėjo „gerųjų pusių“. Pavyzdžiui tai, jog jeigu ne ji, STI net nebūtų susibūręs, o tuo tarpu atsiskleidė ir tikrieji kai kurių žmonių veidai.