Indijoje gimusi mergaitė laikoma Dholagarh Devi reinkarnacija
Pasaulyje nuolat gimsta vaikų su įvairiomis kūno anomalijomis, įgimtomis ligomis ir kitomis problemomis. Deja, nuo to nėra apsaugota nė viena šeima ir tuo neseniai įsitikino Indijoje gyvenantys tėvai, kuriems gimė mergaitė su 26 pirštais. Tiesa, patys tėvai neliūdi dėl neįprastos kūdikio išvaizdos ir netgi tiki, jog tai – deivės reinkarnacija[1].
Mergaitė gimė Baratpuro mieste, šiaurinėje Indijos Radžastano valstijoje. Ant kiekvienos rankos ji turi po septynis pirštus, o ant kiekvienos pėdos – po šešis pirštus. Gydytojai tokį neįprastą pirštų kiekį vadina gan reta genetine anomalija. Ligoninės, kurioje gimė kūdikis, medikas dr. BS Soni sakė[2]:
„Nėra jokios žalos turėti 26 pirštus, tačiau tai yra genetinė anomalija. Nepaisant to, mergaitė yra visiškai sveika.“
Tačiau mergaitės tėvai be galo džiaugiasi papildomais pirštais, vadindami savo atžalą vietinės deivės Dholagarh Devi reinkarnacija. Be per didelio pirštų skaičiaus mergaitė daugiau nepasižymi jokiais genetiniais sutrikimais. Kol kas nėra aišku, ar tėvai nuspręs suorganizuoti operaciją, kad jų atžalai būtų amputuoti nereikalingi pirštai.
Dholagarh Devi – su daug rankų vaizduojama deivė
Dholagarh Devi bažnyčia yra visai netoli nuo kūdikio gimimo vietos. Šios deivės statulose matoma jauna mergina. Tiesa, ji vaizduojama ne su pertekliniu pirštų kiekiu, o su keliomis papildomomis rankomis. Tačiau daugiapirštės mergaitės tėvams tai nesukliudė įtikėti, jog ji yra reinkarnavusi dievybė.
Kūdikio tėtis yra Gopalas Bhattacharaya, dirbantis policijos konstebliu, o mama – dvidešimt penkerių metų Sarju Devi. Mergaitės dėdė, kurio vardas viešai neskelbiamas, vietos žiniasklaidai sakė:
„Mano sesuo pagimdė kūdikį, turintį 26 pirštus, ir mes manome, kad tai yra Dholagarh Devi reinkarnacija. Esame labai laimingi.“
Polidaktilija dažniau pasireiškia afroamerikiečiams
Polidaktilija arba papildomų rankų ir/ar kojų pirštų turėjimas pasireiškia skirtingu dažnumu ir veikiausiai priklauso nuo rasės. Pavyzdžiui, Lietuvoje toks apsigimimas pasitaiko gana retai, o tarp afroamerikiečių jis yra net labai paplitęs. Statistika rodo, kad net 1 iš 100 afroamerikiečių naujagimių turi šešis ar daugiau pirštų. O žiūrint viso pasaulio mastu, manoma, kad 1-2 proc. gyvų naujagimių visame pasaulyje turi įvairaus laipsnio rankų vystymosi sutrikimų[3].
Toks įgimtas apsigimimas atsiranda dėl įvairių priežasčių. Manoma, jog tam įtakos turi cheminės, radiacinės, endokrininės ar infekcinės priežastys, tačiau iš esmės gydytojai negali tiksliai paaiškinti, kodėl taip nutinka. Medikai mano, jog polidaktilijos tikimybė didėja dėl genetinių ligų ir paveldimumo.
Yra žinoma tik tiek, jog rankos vystosi tarp 4-7 nėštumo savaičių, tad atliekant Lietuvoje įprastą 8 savaičių vaisiaus ultragarso tyrimą, jau galima suskaičiuoti pirštų kiekį. Tačiau net ir žinant apie anomaliją, iškart po gimimo vargu ar kažkas skubės pašalinti pirštus chirurginiu būdu. Dažniausiai tokia operacija atliekama tik 2-3 gyvenimo metais.
Papildomi pirštai laikomi sėkmės simboliu
Kai kuriose kultūrose polidaktilija laikoma sėkmės ir klestėjimo simboliu. Tai ypač pasakytina apie Indiją, kur daugelis tikinčiųjų mano, jog papildomi pirštai yra dieviškojo palaiminimo ženklas[4].
Tikriausiai būtent todėl unikalios išvaizdos kūdikis iš karto tapo vietos įžymybe. Jos pažiūrėti žmonės plūdo jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų, kai mergaitė drauge su mama dar gulėjo ligoninėje.
Tačiau nepaisant to, jog medikų bendruomenė ar tokiais dalykais netikintys žmonės nesutinka, kad pernelyg daug pirštų turintis vaikas yra kažkas daugiau nei tiesiog genetinė anomalija, vis tiek galime pasimokyti iš šios istorijos. Ji parodo, kad net ir itin neįprasti dalykai gali atnešti džiaugsmą. O kiekvienas iš mūsų turėtų draugiškai priimti aplinkinius bei užkirsti kelią bet kokioms patyčioms, nepaisant jų išvaizdos ar kitų skirtumų.