Suprasti akimirksniu
  • Kovo 31 d. bus nunulinama gaminančių vartotojų sukaupta elektra
  • Sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeliamas į kitą kaupimo laikotarpį
  • Bus galima pasirinkti kompensacijos panaudojimo būdą
Šaltiniai
elektra
Kovo 31 d. bus nunulinama gaminančių vartotojų sukaupta elektra. Unsplash nuotrauka

Kovo 31 d. bus nunulinama gaminančių vartotojų sukaupta elektra

„Ignitis“ primena, jog artėja elektros energijos kaupimo apskaitos laikotarpio pabaiga – 2024 m. kovo 31 d. ir galimybė gauti kompensaciją už kilovatvalandes, sukauptas nuo 2022 m. balandžio 1 d. iki 2024 m. kovo 31 d.

„Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad gaminantys vartotojai – tiek verslo įmonės, tiek privatūs gyventojai, pagamintas, bet nepanaudotas kilovatvalandes kaupia du metus, o kompensacija už nepanaudotą likutį mokama lyginiais metais.

Tai reiškia, kad kompensacija bus apskaičiuojama visiems gaminantiems vartotojams, turintiems nepanaudotų kilovatvalandžių, nesvarbu ar jie gamino energiją nuo kaupimo laikotarpio pradžios, ar tik jo dalį.

Sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeliamas į kitą kaupimo laikotarpį

Svarbu tai, kad sukauptas elektros energijos kiekis nebus perkeliamas į kitą kaupimo laikotarpį, jis bus kompensuojamas sutartyje su tiekėju numatytomis sąlygomis. 

Taip pat pažymėtina, kad „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo verslo klientams, kurie yra gaminantys vartotojai, sukauptos ir kompensuotos elektros energijos kiekio vertė taip pat kaip ir privatiems klientams yra nustatoma pagal praėjusių metų balandžio–rugpjūčio mėnesių „Nord Pool“ elektros biržos Lietuvos zonos kainų aritmetinį vidurkį, padaugintą iš sukaupto, bet neatgauto elektros energijos kiekio. „Ignitis“ nepriklausomo elektros energijos tiekimo klientams bus taikomas 0,086 Eur/kWh tarifas.

Bus galima pasirinkti kompensacijos panaudojimo būdą

„Privatūs nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Ignitis“ klientai gali rinktis jiems tinkamiausią kompensacijos panaudojimo būdą, kurių yra trys: padengti savo elektros energijos sąskaitą, padengti šeimos nario ar artimojo sąskaitą už elektros energiją, panaudoti kompensaciją elektromobilio įkrovimui „Ignitis ON“ tinkle“, – detalizuoja „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė.

Parengta remiantis ELTA.