Suprasti akimirksniu
  • Vakar Latvijoje priimtas partnerystės įstatymas sustabdytas
  • Dėl partnerystės sustabdymo Latvijoje bus renkami parašai dėl referendumo
Šaltiniai
Edgaras Rinkevičius
Edgaras Rinkevičius. ELTA nuotrauka

Vakar Latvijoje priimtas partnerystės įstatymas sustabdytas

Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius gavęs parlamento opozcijos prašymą, dviem mėnesiams sustabdė partnerystės įstatymo įsigaliojimą, kurį priėmė Latvijos Seimas.

„Tai bus daroma pagal Konstituciją. Seimo deputatai turi teisę pasinaudoti savo konstitucinėmis teisėmis, o dabar visuomenė, Latvijos piliečiai, turi du mėnesius palaikyti šią idėją arba ne“, – sakė prezidentas.

„Viso šio proceso metu kviečiu išlaikyti abipusę pagarbą ir diskutuoti, nes tai gana jautrūs klausimai. Tikiuosi, kad ši diskusija vyks pagal aukščiausio lygio demokratinius mūsų šalies standartus, be jokių mūsų tarpusavio emocinių protrūkių ar įžeidinėjimų“, – pareiškė E.Rinkevičius.

Dėl partnerystės sustabdymo Latvijoje bus renkami parašai dėl referendumo

Kad referendumas būtų surengtas, turi pasirašyti ne mažiau kaip 154 241 rinkimų teisę turintis asmuo (10 proc. visų šalyje registruotų rinkėjų). Jei referendumas įvyks, įstatymas galės būti panaikintas, jei jame dalyvaus ne mažiau kaip pusė paskutiniuose Seimo rinkimuose dalyvavusių rinkėjų ir dauguma balsuos už įstatymo panaikinimą.

Seimo rinkimuose dalyvavo 916 368 rinkėjai, t. y. aktyvumas siekė apie 60 proc. Jei per du mėnesius dėl įstatymo perdavimo referendumui nesurenkama dešimtadalio rinkėjų parašų, po šio laiko įstatymas paskelbiamas ir įsigalioja.

77.lt primena, kad Latvijos prezidentas Edgaras Rinkevičius yra savo orientacijos neslepiantis homoseksusalas.