Vienas įrašas. akys. Paskelbk savo naujieną

„Gazprom“ kitąmet nebeplanuoja dujų tranzito per Ukrainą į Europą

Energetika, Pasaulis
Dujotiekis
„Gazprom“ kitąmet nebeplanuoja dujų tranzito per Ukrainą į Europą. Martin Adams/Unsplash nuotrauka

Rusijos valstybės kontroliuojama dujų milžinė „Gazprom“, sudarydama vidinį 2025 metų planą, daro prielaidą, kad po gruodžio 31 dienos per Ukrainą į Europą dujos nebebus tiekiamos.

„Nors Ukraina pareiškė, kad nesvarstys galimybės pratęsti tranzito sutarties, iš kurios Kyjivas per metus gauna iki 1 mlrd. dolerių pajamų, Maskva davė suprasti, kad yra atvira deryboms ir tolesniam dujų tiekimui šiuo maršrutu“, – sakoma pranešime.

Kartu, pasak asmens, susipažinusio su „Gazprom“ planais, kuriuos dar turi patvirtinti aukščiausioji vadovybė, „Rusijos bazinis scenarijus yra toks, kad kitais metais dujų tranzito per Ukrainą nebus“.

Šaltinis teigė, kad Rusijos dujų eksportas į „tolimąjį užsienį“ (taip „Gazprom“ vadina Europą ir Turkiją, išskyrus buvusias sovietines respublikas) 2025 metais turėtų sumažėti penktadaliu, t. y. iki kiek mažiau nei 39 mlrd. kubinių metrų, nuo daugiau kaip 49 mlrd. kubinių metrų, kurie turėtų būti pasiekti iki šių metų pabaigos. 

Dujų eksporto mažėjimo priežastis – Ukrainos atsisakymas pratęsti tranzito sutartį, nes jai labai svarbu atimti iš Rusijos pajamų iš žaliavų pardavimo šaltinius.

Turkija veda derybas su JAV ir Rusija, siekdama užsitikrinti JAV sankcijų išimtį, kad galėtų toliau mokėti „Gazprombankui“ už importuojamas rusiškas gamtines dujas.

Elta pranešimas.

Ką apie tai manai tu?

Bendruomenė
Naudinga
Įdomu
Puslapiai
Aktyvūs nariai
77
Privatumo apžvalga

Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume jums suteikti geriausią įmanomą naudotojo patirtį. Slapukų informacija saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka tokias funkcijas kaip jūsų atpažinimas, kai grįžtate į mūsų svetainę, bei padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums yra įdomiausios ir naudingiausios.

Privatumo politika