Garsią moterį iš depresijos ištraukė sportas

Gyvenimas, ŽmonėsMarta Kvedaraite
Suprasti akimirksniu
AndraNarkunaiteAlqadhi
Andra Narkūnaitė-Alqadhi sportą atrado sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu. Asmeninio albumo nuotrauka

Pirmasis darbas – į pašto dėžutes mėtyti skrajutes

Kadaise populiarios grupės „Mink taką“ vokalistė Andra Narkūnaitė-Alqadhi jau 21 metus gyvena Londone, Jungtinėje Karalystėje. Į lietuvių pamėgtą šalį, kaip ir dauguma tautiečių, ji važiavo užsidirbti.

„Dar būdama 16 ėmiau koncertuoti su „Mink taką“, tuomet tikrai gerai uždirbdavau, tačiau artėjant abitūros egzaminams reikėjo apsispręsti: koncertai ar mokslai, ir grupė iširo. Pabaigusi vidurinę mokyklą įstojau į Kauno J. Gruodžio konservatoriją studijuoti vokalinio dainavimo. Tėvai duodavo 10 litų per dieną, kurių užtekdavo autobuso bilietams ir pavalgyti valgykloje. O norėjosi daugiau“, – prisiminė iš Kulautuvos kilusi moteris.

Tuo metu Londone jau gyveno jos pusseserė, ji ir pasikvietė atvažiuoti. „Tai buvo 2000-ieji, Lietuva dar nepriklausė Europos Sąjungai – važiavau dirbti nelegaliai, o kad įleistų į šalį, turėjau turėti ir atgalinį bilietą. Juos man nupirko tėvai. Dar į kišenę įdėjo 100 dolerių – su tiek važiavau į svetimą šalį“, – pasakojo Andra.

Į Londoną Andra atskrido nelegaliai ir turėdama vos 100 dolerių kišenėje. Asmeninio albumo nuotrauka

Jau kitą dieną lietuvė pradėjo dirbti – į pašto dėžutes mėtyti skrajutes. Tačiau šis darbas labai nepatiko: „Šalta, lyja, reikia nešti sunkų krepšį, o vienoje vietoje dar ir šuo užpuolė…“. Tad ėmė ieškoti kito darbo ir tą pačią savaitę gavo pasiūlymą dirbti žuvies parduotuvėje. „Joje dirbau metus – gerai išmokau ne tik anglų, bet ir graikų kalbą, mat jos savininkas buvo graikas. Be to savaitgaliais jis organizuodavo vestuves, ten irgi jam reikėdavo pagalbos ir kviesdavosi mane. Dirbau 7 dienas per savaitę, o sekmadienį gaudavau atlyginimą grynaisiais“, – pasakojo ji.

Šiek tiek susitaupiusi mergina nusprendė, kad nori mokytis. Labai norėjo tęsti muzikos studijas, bet pasirinko specialybę, kuri atrodė praktiškesnė – įstojo studijuoti grožio terapijos į Kensigtono ir Čelsio kolegiją. Studijos truko ketverius metus, tačiau Andra mokėsi taip gerai, kad jau jo po dviejų metų jai buvo pasiūlyta tapti kolegijos… dėstytoja. „Durnių volioti man nepatinka. Sutikau, tad likusius du metus ir mokiausi, ir dėsčiau“, – kalbėjo pašnekovė.

Tuokėsi slaptai – nenorėjo „gąsdinti“ tėvų ir giminaičių

Besimokydama susipažino su savo būsimuoju vyru – Irako kurdu Twanu. Po paskaitų užsukdavo į jam priklausiusią netoliese veikusią kavinukę. Iš pradžių atrodė, kad tamsaus gymio vyriškis „kabina“ visas iš eilės, tačiau netrukus pamatė, kad išskirtinį dėmesį rodo jai vienai. Pora ėmė susitikinėti, po pusės metų vyras pasipiršo ir po metų pora susituokė. Beje, tuokėsi slaptai. „Nenorėjau „gąsdinti“ tėvų ir giminaičių. Pasisakiau, kad ištekėjau tik po kurio laiko“, – juokėsi A. Narkūnaitė-Alqadhi. 2004 ir 2012 m. jiems gimė dukros Aven ir Lia.

Pabaigusi studijas moteris įsidarbino plastikos chirurgės asistente prabangioje klinikoje, tačiau darbas nepatiko. „Klientai buvo labai sudėtingi – milijonieriai, kurie nuo vaikystės – snobai. Be to darbe naudojome radiaciją, išsigandau, kad gali pakenkti sveikatai“, – paaiškino ji. Išėjusi iš darbo nusprendė studijuoti toliau – įstojo į Londono universitetą studijuoti dantų higienos.

Atrodė, kad viskas klostosi tobulai… Tačiau ramų ir laimingą gyvenimą sujaukė mamos liga. „Mama man buvo geriausia draugė, artimiausias žmogus. Sužinojusi, kad jai diagnozuotas kiaušidžių vėžys, viską mečiau ir ėmiau reguliariai skraidyti į Lietuvą. Porą mėnesių pabūnu Londone, porą – Lietuvoje, ir taip septynerius metus… Bet atskridusi paskutinį kartą mamą jau radau reanimacijoje, taip ir neatsisveikinom“, – graudinosi moteris.

Artimiausi pusė metų jai buvo juodžiausias laikotarpis gyvenime – nieko nesinorėjo daryti, tik gulėti lovoje. „Susirgau depresija, viskas atrodė beviltiška. – prisipažino ji. – Niekas nebegalėjo atpažinti, iki tol būdavau labai entuziastinga, visuomet geros nuotaikos… Tuomet vyras griebė jautį už ragų – atnešė man kompaktinį diską su įrašytais aerobikos pratimais. Ėmiau sportuoti ir nuotaika pradėjo gerėti…“.

Su vyru Twanu susipažino jam priklausiusioje kavinėje. Pora kartu – jau beveik 20 metų. Asmeninio albumo nuotrauka

Po Naujųjų metų pristatys savo sukurtą treniruočių programą

Savo kailiu pajutusi kokį efektą nuotaikai daro sportinė mankšta, vos kiek atsigavusi nusprendė nebegrįžti į dantų higienos studijas, o įgyti sporto trenerės profesiją Asmeninių trenerių akademijoje.

„Gyvenime vėl atsirado spalvos. „Kaifavau“ kiekvieną dieną, o mokiausi taip įnirtingai, kad trijų metų kursą pabaigiau per metus, be to studijas baigiau kaip geriausia studentė“, – didžiavosi Andra.

Vos gavus diplomą pasipylė darbo pasiūlymai. „Tačiau pagalvojau, kodėl turėčiau krauti turtus kitiems – noriu turėti savo verslą“, – apsisprendė moteris. Todėl keliems mėnesiams įsidarbino prie namų esančiame tinklo „The Gym“ klube, o tuo pat metu ėmė vesti užsiėmimus internetu. Be to netrukus atsirado ir privačių klientų – Andra važiuoja pas juos į namus, arba kviečiasi pas save. „Vyras neprieštaravo, kad savo svetainę paverstume nedidele sporto sale“, – kalbėjo ji.

Tarp Andros klientų yra ir garsių žmonių – verslininkų, aktorių, dailininkų. „Dėl konfidencialumo susitarimų jų įvardinti negaliu, tačiau kai kurios pavardės tikrai būtų girdėtos“, – atskleidė ji. Moters specializacija – pagalba metant svorį. Nors privačios jos treniruotės – pakankamai brangios, norinčius pasportuoti ji kviečia ir į grupines, kurios vyksta internetu. Du kartus per savaitę jas veda ir lietuvių kalba.

Sportuoti Andra įkalbėjo ir savo jaunesniąją serę Justę (kairėje). Asmeninio albumo nuotrauka

„Daug klientų man sako, kad įsimylėjo sportą, nors anksčiau jo nekentė. Man tai didžiausias komplimentas“, – neslėpė A. Narkūnaitė-Alqadhi.

Beje, moteris ką tik baigė įrašyti specialią savo sukurtą treniruočių programą „Shapes“, šiais įrašais bus pradėta prekiauti iškart po Naujųjų metų. Kita jos svajonė, kurios dabar sieks – televizijos laida, kurioje kalbės apie sportą ir mitybą.

Vyras išmoko lietuvių kalbą ir pora vis dažniau pagalvoja apie gyvenimą Lietuvoje

Ar nesiilgi dainavimo ir scenos? „Dainavimo nepamiršau, ir man tai teikia malonumą, tačiau dabar dainuoju namuose ar per draugų vakarėlius“, – šypsojosi skardžiabalsė lietuvė.

Beje, kartas nuo karto jai sukirba mintis grįžti gyventi į Lietuvą. Vyras, šiuo metu turintis įmonę, prekiaujančią statybine įranga, daugiausiai dirba internetu, tad veiklą tęsti galėtų ir būdamas kitoje šalyje.

„Labai mėgstu Londoną, tačiau kai kurie dalykai erzina, pavyzdžiui, nuolatiniai kamščiai. Mes gyvename pačiame centre, daug vaikštau pėstute ar važiuoju dviračiu, tačiau jei reikia nuvykti kur nors tolėliau, tai gali užtrukti net kelias valandas“, – sakė moteris. Vertina Londono kosmopolitiškumą, kultūrinį gyvenimą – mėgsta nueiti į teatrą, meno parodas, o kai geras oras – patinka tiesiog pasivaikščioti parkuose. Lietuviško maisto nepasiilgsta. „Jis – labai nesveikas, o aš tokį riboju. Neseniai suvalgiau bulvinių blynų, o paskui visą savaitę sirgau“, – prisipažino Andra.

Kulautuvoje yra palikti tėvų namai (po mamos mirties tėtis išsikraustė gyventi į Klaipėdą). „Visgi apie Kulautuvą negalvojame, ten po gyvenimo Londone, greičiausiai nebūtų lengva pritapti, labiau tiktų Vilnius ar Klaipėda. Tiesa, tai dar nebūtų greitai – norime, kad pirmiausiai dukros pabaigtų mokslus“, – sakė moteris.

Nors lietuvius ji mato kaip piktesnius nei anglai, profesine prasme jais pasitiki labiau. „Pavyzdžiau, savo treniruočių programą patikėjau filmuoti ir montuoti būtent lietuvių komandai“, – teigė ji.

Įdomu, kad Andros vyras jau laisvai kalba lietuviškai. Pirmasis žodis, kurį išmoko, buvo „kiaušiniai“. Ir nors namuose vyrauja anglų kalba, atvykęs į Lietuvą jis gali laisvai susikalbėti. Beje, jam kaip ir Andrai, labai patinka dainuoti. Yra išmokęs keletą „Sel“, „Sisters On Wire“, Andriaus Mamontovo dainų. Andra taip pat išmokusi vyro – kurdų kalbą, ja kalba ir vyresnioji dukra.

Nors Twanas yra ne musulmonas, o ateistas, kultūrinių skirtumų santykių pradžioje buvo daug. „Pavyzdžiui, jis buvo beprotiškai pavydus. Dėl to nuolat pykdavomės. Tačiau dabar „apsitrynėme“, jis atsipalaidavo, o ir aš išmokau pro vieną ausį įleisti, pro kitą išleisti“, – kalbėjo moteris. Irake jai neteko pabuvoti, nes visi vyro giminės – Europoje.

Alqadhi šeima mėgsta leisti atostogas Lietuvoje. Asmeninio albumo nuotrauka