Suprasti akimirksniu
  • Tviterio vadovas bus pakeistas per šešias savaites
  • E. Musko atsitraukimas nuo tviterio – teigiamas ženklas „Tesla“ investuotojams
  • Tviteryje nesiliauja permainos: rengiamasi pristatyti tiesioginių žinučių funkciją
  • Tviteris žvalgosi į žiniasklaidos verslą, siekia pritraukti kontraversiškų asmenybių
Šaltiniai
Tviteris
E. Muskas tviteriui rado naują vadovą. Joshua Hoehne/Unsplash nuotrauka

Tviterio vadovas bus pakeistas per šešias savaites

Ketvirtadienį tviterio savininkas, milijardierius Elonas Muskas netikėtai pranešė, kad rado naują socialinės žiniasklaidos platformos vadovą, kuris pradės dirbti maždaug po 6 savaičių.

Praėjusį lapkritį E. Muskas sakė, kad tikisi artimiausiu metu surasti naują kompanijos vadovą, o tokiai idėjai vienoje platformos apklausų pritarė ir patys tviterio vartotojai.

Manoma, kad tokį žingsnį E. Muskas yra priverstas žengti dėl kitų savo kompanijų, pavyzdžiui, „Tesla“ investuotojų nerimo, jog didžiąją dalį savo laiko milijardierius skiria tik socialinės žiniasklaidos milžinei.

„Mano vaidmuo pereis į vykdomojo pirmininko ir techninio direktoriaus pareigas, prižiūrėsiu produktus, programinę įrangą ir vartotojų kompiuterines sistemas“, – dabar tviteryje rašo E. Muskas[1].

Pats E. Muskas tiesiogiai neįvardijo naujojo tviterio vadovo pavardės, tačiau pažymėjo, kad į šias pareigas pasamdė moterį.

Netrukus JAV žiniasklaidai pavyko išsiaiškinti, kad dėl tviterio generalinio direktoriaus pareigų galimai domimasi „NBCUniversal“ reklamos vadove Linda Yaccarino[2].

L. Yaccarino ir E. Muskas palaiko gerus santykius, ne kartą buvo užfiksuoti drauge reklamos renginiuose. „NBCUniversal“ taip pat bendradarbiauja su tviteriu ir neseniai atnaujino partnerystę dėl 2024 m. olimpinių žaidynių vaizdo įrašų talpinimo platformoje.

E. Musko atsitraukimas nuo tviterio – teigiamas ženklas „Tesla“ investuotojams

Ekspertai kol kas nesiryžta spėlioti, kas tviteryje pasikeis vadeles iš E. Musko rankų perėmus naujajam vadovui. Neabejojama tik tuo, kad nors E. Muskas ir nebebus generalinis direktorius, vis dar turės didelę įtaką savo kompanijoje.

Pats E. Muskas anksčiau teigė, kad neketina ilgam likti generalinio direktoriaus pareigose. Tviterio valdymas iš tiesų atėmė daug laiko iš kitų milijardieriaus darbų – elektromobilių bendrovės „Tesla“, raketų bendrovės „SpaceX“, papildomų jo verslų „Neuralink“ ir „The Boring Company“[3].

Investuotojai ir bankai, kurie padėjo E. Muskui finansuoti tviterio įsigijimą, beveik neabejotinai apsidžiaugs naujo tviterio vadovo paskyrimu. „Tesla“ akcijos po šio pranešimo šoktelėjo daugiau nei 2 proc.

O E. Musko susidomėjimas tviteriu pastaruoju metu buvo tapęs opiu klausimu tarp „Tesla“ investuotojų. Praėjusį mėnesį grupė akcininkų, turinčių daugiau kaip 1,5 mlrd. dolerių vertės kompanijos akcijų, parašė laišką, kuriame reikalavo susitikti su valdyba ir aptarti E. Musko veiklą elektromobilių bendrovėje.

Be E. Musko dėmesio stokos, laiške išvardijama daug kitų problemų, dėl kurių, investuotojų teigimu, kyla pavojus bendrovei. Tarp jų: bendrovės bylinėjimasis su Kalifornijos valstija dėl elgesio su juodaodžiais darbuotojais „Tesla“ gamykloje Fremonte, privalomo arbitražo taikymas ir darbuotojų, dalyvavusių profsąjungos organizavime Bafalo mieste Niujorke, atleidimas. 

Kritikos „Tesla“ vadovybė sulaukė ir už tai, kad ji atidarė parodų saloną Kinijos Sindziango uigūrų autonominio regiono sostinėje Urumkyje. Aktyvistai ir politikai kaltina Kiniją žmogaus teisių pažeidimais šiame regione.

„Jaučiamas kolektyvinis nusivylimas. Per pastaruosius metus tapo visiškai aišku, kad „Tesla“ susiduria su valdymo problema“, – sakė Ivanas Frishbergas, „Amalgamated Bank“, profsąjungų valdomo banko, kuris turi 722 070 „Tesla“ akcijų įvairiuose fonduose, vyriausiasis tvarumo pareigūnas[4].

„Amalgamated Bank“ Niujorko pensijų fondo ir kiti laišką pasirašę bendrovių atstovai nori, kad E. Muskas susitelktų ir galėtų orientuotis tik į vis konkurencingesnę elektromobilių rinką ir jos priežiūros institucijas.

Juk dabar bendrovė susiduria su JAV teisingumo departamento, Nacionalinės greitkelių eismo saugumo administracijos ir Kalifornijos motorinių transporto priemonių departamento tyrimais dėl autopiloto sistemos.

„Būti generaliniu direktoriumi ir tuo pat metu vadovauti dar dviem bendrovėms yra beprecedentis atvejis. Neįsivaizduoju jokios kitos valdybos, kuri leistų generaliniam direktoriui turėti tiek daug išorinės verslo veiklos“, – sakė Courtney Wicks, organizacijos „Investor Advocates for Social Justice“ vykdomoji direktorė.
Tviteryje toliau tęsiasi pokyčiai. Alexanderio Shatovo/Unsplash nuotrauka
Tviteryje toliau tęsiasi pokyčiai. Alexanderio Shatovo/Unsplash nuotrauka

Tviteryje nesiliauja permainos: rengiamasi pristatyti tiesioginių žinučių funkciją

O šiuo metu tviterio vadovu vis dar esantis E. Muskas naujausioje platformos versijoje planuoja pristatyti tiesioginių žinučių funkciją. Naudotojai galės atsakyti į bet kurią privačią žinutę, o ne tik į naujausią, taip pat reaguoti į žinutę naudodami bet kokią jaustuką.

E. Muskas taip pat paskelbė, kad netrukus bus pristatyta ir užšifruotų žinučių funkcija. Žinučių šifravimas reiškia, kad žinutę gali matyti tik siuntėjas ir gavėjas. Teoriškai tviteris negalėtų matyti ar perimti tiesioginių žinučių tarp žmonių[5].

Sausio mėnesį vienas iš pagrindinių tviterio konkurentų feisbukas pranešė, kad taip pat plečia savo „Messenger“ paslaugos numatytojo galutinio šifravimo bandymus.

Kitoje feisbuką valdančiai „Meta“ kompanijai priklausančioje žinučių siuntimo programėlėje „WhatsApp“ jau kelerius metus yra įdiegtas galutinio šifravimo principas.

O būtent „WhatsApp“ pats E. Muskas neseniai negailėjo kritikos ir pareiškė, kad šia programa pasitikėti negalima. Tai E. Muskas pareiškė atsakydamas į inžinerijos direktoriaus Foado Dabiri paskelbtą tviterio žinutę, kurioje jis teigė, kad „WhatsApp“ naudojo mikrofoną fone, kol jis pats miegojo. E. Muskas iš pradžių atsakė, kad tai keista, bet po dviejų dienų vėl paskelbė tokią žinutę.

„WhatsApp“ negalima pasitikėti“, – sakė jis tviteryje[6].

„WhatsApp“ valdanti „Meta“ nurodė, kad per pastarąsias 24 valandas jau susisiekė su tviterio inžinieriumi, kuris paskelbė problemą, susijusią su jo „Pixel“ telefonu ir „WhatsApp“.

„Manome, kad tai yra „Android“ klaida, dėl kurios jų privatumo skydelyje neteisingai priskiriama informacija, ir paprašėme „Google“ ištirti ir ištaisyti padėtį“, – teigia „Meta“.

Tviteris žvalgosi į žiniasklaidos verslą, siekia pritraukti kontraversiškų asmenybių

O pats tviteris šiuo metu linksniuojamas ir kalbant apie galimą populiaraus žurnalisto Tuckerio Carlsono atėjimą į platformą. Prieš kelias savaites iš „Fox News“ netikėtai atleistas žurnalistas Tuckeris Carlsonas šią savaitę kreipėsi į savo gerbėjus ir paskelbė, kad savo vardinę laidą ir kitus naujus projektus jis planuoja plėtoti tviteryje.

Nors galutinis susitarimas tarp T. Carlsono ir tviterio dar nėra pasiektas, socialinės žiniasklaidos platformoje diegiama funkcija, dėl kurios reikalavimus atitinkantys naudotojai savo gerbėjams gali suteikti galimybę naudotis mokama prenumerata už jų skelbiamą turinį.

Pasinaudoti tviterio žiniasklaidos funkcija E. Muskas pakvietė ir kairiųjų pažiūrų žurnalistą Doną Lemoną, kuris neseniai buvo atleistas iš CNN už seksizmą ir diskriminaciją prieš amžių.

Tuo tarpu pats kanalas CNN, pranešdamas apie buvusio „Fox News“ laidų vedėją T. Carlsono karjeros pokyčius, pavadino jį „dešiniuoju ekstremistu“.

„Dešinysis ekstremistas Tuckeris Carlsonas atnaujins savo programą tviterio platformoje, kurią jis gyrė kaip vienintelę likusią didelę laisvo žodžio platformą pasaulyje po to, kai praėjusio mėnesio pabaigoje jį atleido „Fox News“, – pranešė CNN[7].