Tviterio pokyčiai tęsiasi, E. Musko nemalonumai – taip pat
Milijardierius ir verslininkas Elonas Muskas tapo Gineso rekordininku – oficialiai sumušė didžiausio kada nors istorijoje fiksuoto asmeninio turto praradimo rekordą[1].
O jo valdomame tviteryje toliau tęsiasi permainos. Platformoje pristatytas vienas įdomiausių atnaujinimų, leisiantis užtikrinti laiko juostos parinktį, kuria vartotojai galės lengviau kontroliuoti, kokias naujienas stebi.
Tuo tarpu buvusiems tviterio darbuotojams atstovaujanti advokatė apkaltino E. Muską, kad šis, siūlydamas išeitines kompensacijas, bando apgauti buvusius bendrovės darbuotojus ir už išeitines išmokas siūlo nedalyvauti teismo procesuose prieš patį E. Muską.
O į teismą E. Muskui teks keliauti ne tik dėl tviterio, bet ir dėl jo vadovaujamos elektromobilių kompanijos „Tesla“. Vienas iš E. Musko tviterio įrašų atsidūrė federalinio tyrimo centre.
E. Musko prarasti turtai nugulė Gineso rekordų sąrašuose
Elonas Muskas pasiekė Gineso rekordą ir prarado daugiausiai asmeninio turto per visą Gineso rekordų sekimo istoriją. Bendrovių „SpaceX“, „Tesla“ ir tviterio vadovas nuo 2021 m. lapkričio mėnesio, kai tapo turtingiausiu pasaulio žmogumi, prarado neįtikėtinai didelę savo turto dalį: daugiau nei 182 mlrd. dolerių.
O dalis finansų analitikų spekuliuoja, kad anksčiau sukauptos turto ribos E. Muskas gali daugiau nebepasiekti. Šiuo metu E. Musko turto pagrindą sudaro 42 proc. „SpaceX“ akcijų. Šios bendrovės vertė nuolat auga, o neseniai ji pritraukė 750 mln. dolerių investicijų.
Tačiau E. Muskas negali taip plačiai pasinaudoti „SpaceX“ sėkme kaip „Tesla“, kurios akcijos gali būti parduodamos viešai. E. Muskas dar praėjusiais metais, siekdamas įsigyti tviterį, pardavė didelę dalį „Tesla“ akcijų, tačiau kompanijos vertė sparčiai smuko ir dabar kelia didelį nerimą investuotojų tarpe[2].
Tviteris pristatė naują platformos funkciją, nusižiūrėtą nuo populiariojo „TikTok“
Tviteris pristatė savo naująjį „For You Page“ variantą. Jeigu iki šiol platforma leido vartotojams pereiti nuo algoritminės laiko juostos prie atvirkštinės chronologinės laiko juostos, dabar namų ekranas bus padalintas į du skirtukus: „For You“ ir „Following“[3].
Pirmą kartą atidarius tviterio programėlę, pirmiausia bus matomas asmeninis skirtukas, kuriame bus pateikiamos populiariausios temos, įrašai ir rekomendacijos. Vartotojai, norintys sužinoti, ką veikia ir galvoja jų draugai, turės pasirinkti sekamų profilių skirtuką.
Be to, pokyčius toliau įgyvendinantis tviteris išplėtė savo prenumeratos paslaugas Japonijos vartotojams. Iki šiol tiek senoji, tiek atnaujinta „Twitter Blue“ prenumerata buvo prieinama tik JAV, Kanadoje, Jungtinėje Karalystėje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje.
Dabar tviteris paskelbė, kad ir Japonijos vartotojai galės įsigyti tviterio prenumeratą už 980 Japonijos jenas arba 7,40 JAV dolerio per mėnesį. Ši kaina yra šiek tiek mažesnės už JAV kainą, kur prenumerata kainuoja 8 JAV dolerius per mėnesį[4].
Šiuo metu „Twitter Blue“ siūlo tokias funkcijas kaip mėlynas patvirtinimo ženkliukas, ilgesnis vaizdo įrašų įkėlimo laikas, pirmenybinis reitingavimas atsakymuose į įrašus, temų filtras ir tviterio redagavimo funkcija.
E. Muskas sulaukė kaltinimų dėl poveikio buvusiems darbuotojams
Kai E. Muskas perėmė tviterio valdymą praėjusių metų spalį, jis atleido didelę dalį anksčiau kompanijoje dirbusių darbuotojų. Dabar šie kaltina E. Muską, dėl to, kad pastarasis, staiga pasiūlydamas išeitines kompensacijas, bando apgauti buvusius bendrovės darbuotojus, siekdamas, jog jie neliudytų prieš jį teisme.
Šimtai dar praėjusiais metais atleistų tviterio darbuotojų šeštadienį pagaliau gavo atleidimo sutartis, tačiau liko nusivylę tik vieno mėnesio išeitine išmoka.
Be to, gavę sutartis jie turėjo pasirinkti: pasirašyti ją arba prisijungti prie bylinėjimosi skundo prieš E. Muską. Kai kurie buvę tviterio darbuotojai net pažymi, kad išeitinės kompensacijos laiškas buvo tokio formato, kad pateko į nepageidaujamų „šlamšto“ laiškų aplanką, todėl daugelis darbuotojų jo net negavo[5].
Atleistus tviterio darbuotojus atstovaujanti advokatė Shannon Liss-Riordan pirmadienį paskelbė, kad šimtai buvusių tviterio darbuotojų nebuvo patenkinti siūlomomis išeitinėmis išmokomis.
„Dabar, kai išeitinės sutartys buvo išsiųstos darbuotojams, Elonas Muskas įrodė, kad mes buvome teisūs: tviteris iš tikrųjų bando apgauti darbuotojus ir sulaužyti pažadus“, – pareiškime sakė S. Liss-Riordan, pridurdama, kad tviterio darbuotojams buvo pažadėta daug didesnė išeitinių kompensacijų suma.
E. Muskui gresia nemalonumai dėl komentaro apie „Tesla“ autopiloto funkcijos naudojimą
„Tesla“ vadovas E. Muskas dabar gali atsidurti dar vienoje nemalonioje situacijoje. Atsakingos institucijos atkreipė dėmesį į skandalingojo milijardieriaus įrašą tviteryje, kur jis užsiminė, jog kai kuriems „Tesla“ vairuotojams nereikia priminimų laikyti rankas ant vairo, kai yra naudojamasi autopiloto funkcija[6].
Dabar vyksta federalinis tyrimas dėl „Tesla“ automatinės vairuotojo pagalbinės sistemos saugumo, o Nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija paprašė kompanijos pateikti daugiau informacijos apie šią E. Musko tviterio žinutę.
Administracija jau nuo 2021 m. tiria „Tesla“ veiklą dėl jos autopilotu grįstos programinės įrangos. Praėjusią vasarą JAV federalinė priežiūros institucija paskelbė apie mažiausiai 16 atvejų, kai „Tesla“ automobiliai atsitrenkė į pirmosios pagalbos automobilius, nes vairuotojai neteisingai kliovėsi autopilotu.
2021 m. rugsėjį „Tesla“ pradėjo plačiai paplitusį „Visiškai savarankiško vairavimo“ režimo beta testavimą. Jis turėtų būti dar pažangesnė dabartinio autopiloto versija.
Nors bendrovės atstovai ir teigia, kad abi savarankiško važiavimo funkcijos reikalauja, jog vairuotojas nuolat būtų budrus ir laikyti rankas prie vairo, vis dėlto, daugelis „Tesla“ vairuotojų jaučiasi saugiai važiuodami pasikliaujant tik pačios transporto priemonės sprendimais.