E. Muskas aptarė tviterio sąžiningumą su K. McCarthy ir H. Jeffriesu
Elonui Muskui perėmus tviterio vairą, puikiai žinomoje socialinėje platformoje papūtė visiškai nauji vėjai. E. Muskas ne tik ėmė viešinti skandalinguosius tviterio failus, bet ir keisti pačią platformą, jog ši veiktų patogiau ir sąžiningiau. Ketvirtadienį E. Muskas susitiko su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Kevinu McCarthy ir mažumos lyderiu Hakeemu Jeffriesu, siekdamas užtikrinti, jog tviteris būtų „sąžiningas“ abiem pusėms[1].
Vakar tviterio generalinis direktorius atvirai apie tai pranešė savo paskyroje:
„Ką tik susitikome su @SpeakerMcCarthy ir @RepJeffries, kad aptartume, kaip užtikrinti, jog ši platforma būtų sąžininga abiejų partijų atžvilgiu.“
E. Musko raginimai, jog politinės partijos turėtų laikytis sąžiningumo jo valdomoje socialinėje platformoje atsirado po to kai, tviterio failai įrodė, jog FTB reguliariai kontaktuodavo su tviteriu. FTB pranešdavo apie „įtartinas“ paskyras, kurios „gali“ pažeisti bendrovės paslaugų teikimo sąlygas. Taip buvo blokuojamos tuometinei valdžiai neįtikusių asmenų anketos, o tviterio darbuotojai už tai netgi gaudavo mokėjimus.
Pavyzdžiui, 2022 metų lapkričio 10 dieną FTB darbuotojas rašė štai tokį el. laišką:
„Sveiki tviterio kontaktai, San Francisko FTB praneša jums apie žemiau nurodytas paskyras, kurios potencialiai gali pažeisti tviterio paslaugų teikimo sąlygas dėl bet kokių veiksmų ar neveikimo, kurie laikomi tinkamais pagal tviterio politiką.“
El. laiške buvo išvardytos kelios tviterio paskyros, galinčios pažeisti socialinės platformos paslaugų teikimo sąlygas. Tokių laiškų tviterio vadovybė sulaukdavo reguliariai, tad nubaustų vartotojų kiekis turėjo būti nemažas.
Be to, respublikonai atkreipia dėmesį į tviterio sprendimą cenzūruoti „New York Post“ Hunterio Bideno istoriją prieš 2020 m. rinkimus, kaip puikų socialinės platformos cenzūros prieš konservatorius pavyzdį. O pats E. Muskas 2022 metų gegužę pareiškė, kad nebegali remti Demokratų partijos. Jis sakė:
„Anksčiau balsavau už demokratus, nes jie (dažniausiai) buvo gerumo partija. Tačiau jie tapo susiskaldymo ir neapykantos partija, todėl nebegaliu jų palaikyti ir balsuosiu už respublikonus.“
Vienas iš tviterio įkūrėjų: E. Muskas neatrodo tinkamas žmogus valdyti platformą
Tačiau ne visiems patinka E. Musko viešinami faktai ir pokyčiai, kuriuos jis daro tviteryje. Vienas iš tviterio įkūrėjų, Bizas Stone’as, atvirai pasakė, jog visus teigiamus pokyčius, kuriuos pats įgyvendino ir prižiūrėjo, panaikino kompaniją įsigijęs „Tesla“ vadovas.
Pasak jo, E. Muskas „neatrodo“ tinkamas asmuo valdyti socialinę platformą, o visi verslo moralės ir turinio politikos patobulinimai buvo pakeisti, vos tik už tviterio vairo sėdo naujasis vadovas.
Tiesa, vienas iš tviterio įkūrėjų visgi nėra kategoriškas ir prasitarė, kad galbūt ateityje viskas bus gerai[2]:
„Aš nežinau ateities. Nežinau, kas nutiks ir galbūt po metų viskas bus puiku, ir [jis] turėjo išgyventi šį išbandymą ugnimi. Bet dabar, sakyčiau, tai neatrodo gerai.“
Vardindamas kokius teigiamus pakeitimus pašalino E. Muskas, B. Stone’as sakė, jog buvo atsisakyta įkurti turinio moderavimo tarnybą, turėjusią prižiūrėti svarbius turinio sprendimus ir paskyrų atkūrimą. Vietoj to, verslininkas labiau pasikliauna vartotojų apklausomis, gauta informacija iš tviterio duomenų ir panašiai.
E. Muskas taip pat atleido maždaug pusę tviterio darbuotojų vos per kelias dienas nuo kompanijos įsigijimo. B. Stone nepateisina tokio elgesio ir teigia, kad E. Muskas neturėjo darbuotojų atleidimo pateikti kaip dar vieno žingsnio, viešinant daugybę vidinių dokumentų bei taip kovojant su neteisybe kompanijoje.
E. Muskas sulaukė daug kritikos ir iš kitų asmenų, kai laikinai uždraudė žurnalistams naudotis platforma. Be to, jis atkūrė anksčiau uždraustas paskyras. Pavyzdžiui, į vadovo kėdę atsisėdus žinomam verslininkui, buvo atkurta Andrew Tate’o ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyros. Pastarasis veiksmas ypač nepatiko D. Trumpo priešininkams.
Tviteris paduotas į teismą dėl paliktų antisemitinių įrašų
O kol E. Muskas svarsto, kaip tviterį paversti sąžininga ir skaidria socialine platforma visiems politikams, dvi grupės Vokietijoje padavė ieškinį dėl antisemitizmo. Ieškinyje teigiama, jog tviteris nepašalino šešių įrašų, puolančių žydus ir neigiančių Holokaustą, nors apie juos buvo pranešta.
Visi šeši įrašai socialinėje platformoje paskelbti jau po to, kai milijardierius E. Muskas sėkmingai nusipirko tviterį. Paties verslininko paskyroje kol kas nėra kalbama apie šį įvykį. Tačiau ieškinį parašę asmenys teigia, jog antisemitizmas ir Holokausto neigimas Vokietijoje yra neteisėti ir tai taip pat pažeidžia tviterio taisykles bei sąlygas.
Civilinį ieškinį kartu su „HateAid“ pateikusios Europos žydų studentų sąjungos (EUJS) prezidentas Avitalas Grinbergas sakė[3]:
„Tviteris išdavė mūsų pasitikėjimą. Leisdama skleisti neapykantą kurstantį turinį, bendrovė neapsaugo vartotojų – ir ypač žydų.“
Byloje bus bandoma išsiaiškinti, ar tviteris pagal sutartį įpareigotas pašalinti tokią medžiagą. Tačiau „HateAid“ teisinė vadovė Josephine Ballon tuo įsitikinusi jau dabar ir sakė: „Twitter užtikrina, kad netoleruos smurto savo platformoje. Vartotojai turi galėti tuo pasikliauti“.